Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel Ethernet czy kabel telefoniczny RJ11

ZEROpl 30 Sie 2017 07:16 1434 6
  • #1 30 Sie 2017 07:16
    ZEROpl
    Poziom 6  

Witam jestem w posiadaniu routera fun box od Orange. W umowę mam na internet o przesyłie 80MB a faktyczna szybkość to 24-26. Już przy samym montażu technik zaznaczył że związku z tym że mój dom jest dość daleko od źródła na 80 raczej liczyć nie można, natomiast podkreślił że wymiana kabla między gniazdkiem telefonicznym a routerem może poprawić prędkość łacza.

W tej chwili od gniazdka do routera pociągnie jest stary płaski kabel telefoniczny myślę że spokojnie ma około 20 lat. Mój problem polega na tym że po pierwsze gniazdko i router są w dwóch różnych pokojach w odległości około 15 metrów.
    Drugi z kolei i najważniejszy problem to że niewiem zupełnie czy wymiana kabla na lepszej jakości ( jak tak to jaki? ) w ogóle pomoże? Czy lepiej przenieść router z nowym kablem telefonicznym bliżej gniazdka i zainwestować w kabel Ethernet dobrej jakości i przeciągnąć go do komputera ( jeśli tak to jaki kabel zainwestować) ?

Za pomoc z góry dziękuję jeśli nie podałem jakiś ważnych parametrów z góry przepraszam jestem laikiem w tej dziedzinie

0 6
  • #2 30 Sie 2017 07:31
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Sie 2017 08:09
    ZEROpl
    Poziom 6  

I właśnie tu jest problem ze zupełnie nie wiem jakie kable musiałbym kupić aby mieć pewność że ewentualny brak rezultatów nie jest spowodowany złej jakości kablami

0
  • #4 30 Sie 2017 09:16
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Sie 2017 09:38
    tad_reula
    Poziom 16  

Przeczytaj dokładnie umowę, pewnie jest napisane "do 80MB, nie mniej niż 25" (chyba).Miałem taką samą umowę i te 25 zawsze było, chociaż jestem blisko źródła. Teraz mam światłowód 100MB i gwarantowane 50MB. U Ciebie niski transfer wynika chyba z umowy, a nie w kabelkach. Kiedyś miałem umowę "neostrada 40MB" i zawsze miałem 35 do 42MB.

1
  • #6 31 Sie 2017 13:44
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

W umowie zawsze jest do. A gwarantowana nie zdziwiłbym się gdyby była niższa. Sprawdź jak kolega @szpoak radził na krótkim przewodzie RJ11 ale nie spodziewał bym się przepaści pomiędzy wynikami na starym i nowym przewodzie, 15m to nie jest jeszcze taka ogromna odległość, musiałbyś mieć na prawdę końcówki patyną pokryte żeby tak stłumić transmisję.

1
  • #7 01 Wrz 2017 16:26
    ZEROpl
    Poziom 6  

Rzeczywiście racja z umową . Spróbuje jeszcze na krótszym przewodzie ponieważ ten ,który aktualnie jest pociągnięty od gniazdka routera jest potwornie stary może będzie choć lekka poprawa .

0