Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 43UJ64V-ZD 2017 nie czyta kilku formatów mkv,avi

31 Aug 2017 22:24 7017 50
  • Level 6  
    LG 43UJ64V-ZD - Aktualne oprogramowanie.

Telewizor z 2017 i już problemy nie czyta kliku formatów, najczęściej są to formaty mkv H.264/265 nie wiem o co chodzi przecież ten TV miał obsługiwać te formaty a niektóre nie działają pisze niby że nie rozpoznaje pliku ale ikonę z kawałkiem materiału widać, nie wiem o co chodzi oprogramowanie aktualizowałem przez internet w nadziei że to pomoże niestety nie pomogło :(

Jeden plik widzi inny nie sam już nie wiem, tracę nadzieje nie można jakoś uaktualnić kodeków bo może w tym tkwi problem, no ale przy zakupie kierowałem się tym że jeśli pisze że obsługuje format H.264/265 to myślałem że to obsługuje :((( a paru formatach avi brak natomiast dźwięku pisze że wideo nie obsługuje dźwięku jak nie obsługuje jak na komputerze wszystko słychać.

Czy da się jakoś doinstalować brakujące kodeki obrazu i dźwięku ? bo nie wydałem 2 tysięcy po to żeby teraz tylko patrzeć na czarny ekran.
  • Level 41  
    Czy oznaczenie LG 43UJ64V-ZD jest zgodne z oznaczeniem fabrycznym.
    Wpisz link.
  • Level 6  
    To znaczy ??? chyba mi nie chcesz powiedzieć że przysłali mi nie ten model właściwie to mi przysłali w kartonie który ma aż 3 numeracje na przodzie pudła widnieje 43UJ63, , Z BOKU 43UJ64,43UJ65

Sprawdzałem w opcjach telewizora pisze że to nazwa modelu LG 43UJ64V-ZD to dziwne bo gdy kupowałem przez sklep morele tej końcówki
    " ZD " nie było napisane właściwie nigdzie nie piszą pełnej nazwy mam nadzieje że to ten model który wybrałem czyli "LG 43UJ64V "

LG 43UJ64V-ZD gdzie sprawdzić te oznaczenie fabryczne ???

Mogę jeszcze dopisać Serial No. i Product Code od naklejki z tyłu telewizora jeśli potrzeba.
  • Level 38  
    LG 43UJ64V co to za model którego nie ma nawet na stronie LG :?:
  • Level 6  
    JAK NIE MA ????
  • Level 41  
    Niestety nie ma odczytaj z tabliczki tv.
  • Level 6  
    wybacz oni te źle napisali na pudle napisali 63 a ma być LG 43UJ634V
  • Level 38  
    Z tyłu na telewizorze jest naklejka z modelem telewizora.
    Nie patrz na karton chociaż też powinien się zgadzać z danym modelem telewizora.
  • Level 6  
    teraz się zgadza z tyłu naklejki pisze LG 43UJ634V-ZD
  • Level 41  
    Nie krzyć bo moderator może skasować temat, odczytaj z tabliczki tv
  • Level 41  
    Faktycznie skorzystaj z Live Chat - Porozmawiaj online z Konsultantem LG

Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.30
  • Level 38  
    Proponuję skontaktować się z LG poprzez email i zapytać o dostępne parametry odtwarzacza w tym modelu telewizora bo zapewne chodzi o możliwości odtwarzacza dotyczące kilku parametrów audio i video jak w audio CBR czy VBR, a w video rozdzielczości i współczynnik określający ilość bitów czyli Bitrate.
  • Level 6  
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2ca71928e

kupując opierałem się również na powyższej stronie, tam jest szczegółowo opisany te model i wiele innych no ale czemu te formaty nie czyta, albo jeden czyta inny nie, akurat testowałem mangę bo jest dobra do testów od tego samego użytkownika i jeden odcinek widzi inny już nie, co dziwne ikonę zawsze widzę z kawałkiem filmu ale otworzyć go już nie potrafi to znaczy parę tak ale nie wszystkie w 2017 i takie problemy, to mój brat ma tv też LG 3d i jedyny format który mi nie otworzył to właśnie H.265 no ale to zrozumiałe bo TV ma z 3-4 lata i dlatego kupiłem z 2017 aby i ten format mieć a tu się okazuje że i z tym i z H.264 też ma problem, nie rozumiem tego oni się UWSTECZNIAJĄ CZY JAK ???

Dodano po 3 [minuty]:

co ??? Bitrate ??? a co to k... ma wspólnego z tym nie dość że kodują nagrywanie w DRM to jeszcze teraz mam patrzeć na Bitrate ??? przecież od
    Bitrate zależna jest jakość video i audio niech mnie ani nie wkur.... te durnie bo to będzie ostatnia rzecz jaką od nich kupiłem
  • Level 38  
    Jeśli masz czas to możesz spróbować w plikach .avi które nie odtwarza telewizor sprawdzić ścieżkę audio. Najlepiej żeby to było standardowo czyli 128, 192, 256, 320 i VBR. Jeśli są inne to trzeba zrobić konwersję ścieżki audio i tu kłania się VirtualDub.
    Nie działające pliki MKV możesz zmienić na MP4 programem Link i sprawdzić czy pójdą bo pliki MKV są rzadko wspierane przez zewnętrzne odtwarzacze.
  • Level 41  
    Szybciej będzie przez Live Chat często maile leżą bez odpowiedzi.
    Mówię z własnego doświadczenia.
  • Level 6  
    sądziłem że że ta aktualizacja webos pomoże ale nic się nie zmieniło, co oni robią...

Dodano po 45 [sekundy]:

a co to jest te Live Chat i gdzie to jest ? w telewizorze bo nie jestem obeznany to mój pierwszy ekran ehmm

Dodano po 2 [minuty]:

Właściwie to już pisałem coś tam na stronie LG były tam jakiś pytania jak można udoskonalić określone opcje albo pytania więc napisałem, wy już nic nie udoskonalajcie tylko dajcie pełne wsparcie dla formatów H.264/265 i tyle.
  • Level 38  
    zerr10 wrote:
    jedyny format który mi nie otworzył to właśnie H.265

Kolego H.265 to kodek, a nie format.
    Musisz trochę poczytać na temat kodeków, kontenerów i formatów bo twoja wiedza jest na poziomie zerowym, a emocje biorą górę nad rozumem.

Tak to jest jak kupuje się telewizor i ma nadzieję że odtworzy wszystkie kodeki i formaty komputerowe, ale telewizor to nie komputer i nie wszystko przełknie i odtworzy.

Pościągaj sobie filmy, wrzuć na Pendriwie, podłącz do USB telewizora i spróbuj odtworzyć http://jell.yfish.us/
  • Level 6  
    a tak przy okazji to może mi ktoś wyjaśni czemu coś co nagrywam z TV jest kodowane w str,idx i inne takie Boże poje... ich czy jak ? da się to jakoś na komputerze skleić w format mkv albo avi, jest tu ktoś ogarnięty w tym temacie bo i to mnie w kurza, dawniej było że jak coś sobie nagrałeś na kastę video to miałeś to na własność i to było legalne a teraz wymyślają jakieś szyfry, które ci otworzy tylko twój ekran, dobre nawet bardzo, chyba niżej upaść nie można widać telewizja polska schodzi na psy.
  • Level 38  
    Dodam tylko tak dla informacji że HEVC to H.265
  • Level 6  
    tak wiem że H.264/265 to kodek pisałem w pośpiechu to tak jak z tym całym HDR też musi być filmy z tym zakodowany by były te kolorki ale i tak wielkiej różnicy nie widać jak ma się dobre kolory tv to to wystarcza.

Dodano po 1 [minuty]:

tak też wiem że HEVC to H.265 TO TYLKO INNE OZNACZENIE I WŁAŚNIE TYM SIĘ KIEROWAŁEM PRZY ZAKUPIE A TU TAKIE COŚ CI SERWUJĄ...
  • Level 6  
    http://jell.yfish.us/ na razie sprawdziłem 3 pliki z 11 Mb

jellyfish-3-mbps-hd-h264.mkv 3 Mbps 1920x1080 H.264 High 4.0 N/A 11 MB
    jellyfish-3-mbps-hd-hevc.mkv 3 Mbps 1920x1080 HEVC Main 4.0 High 11 MB
    jellyfish-3-mbps-hd-hevc-10bit.mkv 3 Mbps 1920x1080 HEVC Main10 4.0 High 11 MB

działają , zaraz sprawdzę jeden jeszcze z 1.4 Gb ten ostatni tyle że ja uruchamiałem film co ma prawie 4 GB nie wiem czemu na ikonach widzę kawałek filmu a nie chce go uruchomić te pliki z tej strony są bez audio ?
    dodam tylko że na kompie wszystko chodzi poza tym co nagrałem z TV wie ktoś jak po scalać te str ,idx w format mkv lub avi ?
  • Level 38  
    3 Mbps :D
    Zazwyczaj problemy w HEVC zaczynają się od 20 Mbps

Dodano po 4 [minuty]:

Tak, te pliki z http://jell.yfish.us/ są bez ścieżki audio.

Co do nagranych programów na tym telewizorze to już ci napisałem.
    Nic z nimi nie zrobisz bo są zakodowane i nie ma żadnego sposobu na nie.
  • Level 6  
    AxelNext wrote:
    STR i IDX to pliki zawierające napisy np. do filmu.

Dodano po 1 [minuty]:

zerr10 wrote:
    może mi ktoś wyjaśni czemu coś co nagrywam z TV jest kodowane

DRM https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dzanie_prawami_cyfrowymi
    Nie ominiesz tego także pogódź się z tym :D

nie ma czegoś takiego że nie " ominiesz tego " zawsze jest furtka i tyle w temacie.

Dodano po 7 [minuty]:

a może zna ktoś tutaj jakiś dobry odtwarzacz DVD Blue Ray może tędy droga będzie prostsza, ale potrzebny by mi był taki który nie ma taki problemów jak napisane powyżej.

Dodano po 1 [minuty]:

zaraz zobaczę te 400Mbps
  • Level 38  
    zerr10 wrote:
    nie ma czegoś takiego że nie " ominiesz tego " zawsze jest furtka i tyle w temacie.
    Jeszcze znajdź sposób na ...
    zerr10 wrote:
    jak po scalać te str ,idx w format mkv lub avi ?
    ... a uwierzę niemożliwe :D