Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen Passat B5 - podłączenie dodatkowego gniazda USB pod zapalniczkę

pablo102425 03 Sep 2017 21:39 7059 8
    pablo102425
    Level 6  
    Witajcie, posiadam VW Passata B5 z 2000roku. W środku przy desce rozdzielczej mam 1 gniazdo zapalniczki, niestety przy dalszej podróży, włączeniu wideorejestratora a także jakiejś nawigacji czy yanosika w telefonie zaczyna się problem z małą ilością wejść do ładowania. Wideorejestrator zajmuje gniazdo zapalniczki więc nie ma do czego podłączyć telefonu. Myślałem na początek o rozdzielniku gniazda zapalniczki ale już coś wtedy wystaje, jest wielkie i się plącze. Ostatnio wpadł mi pomysł aby zamontować coś takiego: Volkswagen Passat B5 - podłączenie dodatkowego gniazda USB pod zapalniczkę chciałbym zamontować takie dwa, po obu stronach środkowej konsoli przy drążku skrzyni biegów. Do jednego spokojnie podepnę telefon i wideorejestrator a drugi zostanie w razie czego do telefonu np. pasażera. Wtedy gniazdo zapalniczki zostanie nieużywane.

Z racji tego że kable idą do zapalniczki i będzie najmniej rozbierania podłączając te gniazda USB właśnie do nich chciałem zamontować je pod te już idące. Rozebrałem dziś zapalniczkę, myśląc że znajdę tylko dwa kable i lekko się zdziwiłem.

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi pod które kable zamontować te nowe gniazda USB? Ew. jak mogę to sprawdzić? Przesyłam zdjęcia jak obecnie jest u mnie zapalniczka podłączona.Volkswagen Passat B5 - podłączenie dodatkowego gniazda USB pod zapalniczkę

Myślę że zastosowanie takich gniazd będzie najbardziej estetycznym rozwiązaniem i najprostszym. Jednak jeśli ktoś z was ma jakiś inny pomysł to chętnie posłucham. Z góry dziękuję za pomoc.
    pablo102425
    Level 6  
    Wiesz co, jestem totalnie początkującym, jeśli chodzi o jakąkolwiek mechanikę w aucie. Ostatnio sam wymieniłem żarówkę kierunkowskazu i podłączyłem nowe radio 2din i uważam to za sukces. A miernik (multimetr) właśnie chcę kupić pierwszy w życiu i szukam coś sam nie wiedząc co wybrać. Domyślam się że dwa kable to + i - a pewnie kolejny to podświetlenie? które u mnie nie działa (nie wiem dlaczego).
    pablo102425
    Level 6  
    A jeszcze trzy pytania w temacie.
    1. Gdy wideorejestrator jest podłączony do gniazda zapalniczki to działa on nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    2. powiązane z pierwszym, czy więc aby te gniazda USB działały tylko po włożeniu kluczyka do stacyjki podłączam się pod kabel brązowy - minus, oraz niebieski od podświetlenia? czy muszę podłączyć się pod brązowy i czerwony i za każdym razem ręcznie odłączać wideorejestrator jak do tej pory?
    3. dlaczego kable niebieskie od podświetlenia są dwa?
  • Helpful post
    kwok
    Level 39  
    1 Tak jest dlatego że prąd jest cały czas w gnieździe
    2 nie możesz podłączyć pod podświetlenie ponieważ pewnie prąd jest tam przez ściemniacz więc jest ryzyko ufajczenia go. Jeśli chcesz żeby prąd do gniazd wyłączać kluczykiem musisz poszukać plusa "po stacyjce".
    3 dwa bo prąd jednym dochodzi żeby świecić w gnieździe a drugim wychodzi żeby oświetlać gdzieś indziej. One są razem spięte w jednym konektorze.
    pablo102425
    Level 6  
    Dziękuję, więc nie będę się bawić w szukanie + po stacyjce bo chyba jak na razie jest to za ciężkie dla mnie. Wpinam więc kable do konektorów do brązowego i czerwonego bo to będzie najprostsze. Dziękuję.
    pablo102425
    Level 6  
    Faktycznie, w sumie jak radio doszło i podłączyłem kostki ISO tak jak były oryginalnie to po każdym wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio się kasowało. Musiałem zmienić dwa przewody w kostkach (chyba czarny z niebieskim czyli ten od podtrzymania i napięcia po załączeniu kluczyka) i wtedy zaczęło działać poprawnie. Więc w sumie mógłbym się pod to podłączyć.