Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-GT20 - Dorobienie wejścia AUX

Sumar 03 Wrz 2017 21:46 603 1
  • #1 03 Wrz 2017 21:46
    Sumar
    Poziom 15  

Otóż dorobiłem do radia Sony CDX-GT20 wejście AUX.

https://servicemanuals.us/sony/car-audio/cdx-gt20.html?start=17

Wpiąłem się pomiędzy C406 i C407, a IC401 z gniazdem 3,5mm rozłączalnym - jest prawie dobrze, jednak aby sygnał był przepuszczany, płyta musi się kręcić. Niby nagrałem specjalną płytę z godzinnym utworem samej ciszy, ale to nadal półśrodek. Próbowałem też wpiąć się pomiędzy tuner FM, a IC401, jednak tam poziomy były zupełnie inne i nic z tego nie wyszło. A bezpośrednio w końcówkę też się nie wepnę, bo stracę wszelkie regulacje. Jakieś pomysły? Gdzie i jakiego rodzaju podawany może być sygnał, że płyta się kręci i sygnał audio ma iść?

0 1
  • #2 03 Wrz 2017 23:40
    miwi
    Poziom 27  

Witaj
    Jakiś czas temu znajomy uparł się na wejście AUX w swoim radiu, było to fabryczne radio z BMW. Skończyło się na dołożeniu modułu bluetooth  BK8000L. Włączyłem się z układem w tor audio tunera. do przełączania między tuner a bluetooth użyłem miniaturowego przekaźnika którym sterowałem przy pomocy attiny85, który z kolei podłączyłem do mało używanego przycisku w radiu. BK8000L ma również wejście AUX co dodatkowo ucieszyło znajomego, ale z tego co wiem w zasadzie korzysta tylko z bluetootha. Swoją drogą można by się pokusić o jeszcze większą automatyzację przełącznika tuner bluetooth korzystając z Led0 i LED1 w module BK8000L ( w momencie połączenia bluetooth zmieniamy stan przekaźnika)

1
  Szukaj w 5mln produktów