Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Protel] Kopiowanie elementów między bibliotekami

04 Sie 2005 16:04 1727 4
  • Poziom 36  
    Witam. Piszę, bo już dostaję białej gorączki...

Kiedy próbuję edytować element, który w jednej z oryginalnych bibliotek mi nie pasuje, pojawia się komunikat, jak w załączniku.

Pojęcia nie mam jak skopiować element z jednej biblioteki w protelu, do innej - mojej własnej...

Z resztą - porobiło mi się trochę tych bibliotek, i chciałbym nareszcie ten bałagan połączyć w jedną - moją bibliotekę.

Mam protela 99SE. Czy ktoś mi pomoże?
    Męczę się z tym i męczę... :(
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 14  
    Najlepiej zrób tak:

Utwórz nowa bibliotekę w nowym projekcie lub jako osobny plik i to właśnie do niej kopiuj komponenty z innych bibliotek - aby utworzyć jedną własną - być może komunikat ten wystepuje dlatego że biblioteki producentow są zabezpieczone przed edycją i nie masz praw ingerowania w nich w celu dodawania nowych komponentów, usuwania istniejących itp.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 36  
    No dobra, wszystko pięknie, ładnie. Tylko powiedz mi co ja mam zrobić.
    Załóżmy że mam otrwarty jakiś *.sch; schemat składa się z wielu elementów. Ja chcę jakiś element skopiować do nowej biblioteki.

Pytanie... Jak to zrobić?
  • Poziom 16  
    ele mid napisał:
    No dobra, wszystko pięknie, ładnie. Tylko powiedz mi co ja mam zrobić.
    Załóżmy że mam otrwarty jakiś *.sch; schemat składa się z wielu elementów. Ja chcę jakiś element skopiować do nowej biblioteki.

Pytanie... Jak to zrobić?

pojedynczo ze schemata chyba sie nie da
    trzeba Make Project Libary i z niej kopiowac do docelowej

a co do komunikatu
    to prawdopodobnie bibloteka nie jest w projekcie
    (luzny plik .lib a nie bibloteka w ddb )
    zainportuj ten plik do projektu i edytuj do woli :)

pozdr
    zibi
  • Poziom 14  
    aby skopiować dowolny element z dowolnej biblioteki wystarczy go otworzyć w edytorze bibliotek, zaznaczyć myszką albo uzywając kolejno klawiszy E,S,A, nastepnie używasz znanej kombinacji klawiszowej ctrl+C klikasz raz myszką na matrycy - aż zauwazysz migniecie ekranu, a nastepnie otwerasz albo tworzysz nowa bibliotekę w edytorze bibliotek, WSTAWIASZ NEW COMPONENT i wklejasz ze schowka ctrl+v i tyle - acha i możesz odznaczyc zaznaczony komponent (aby nie był na zołto) kolejno naciskając klawisze E,E,A.

Pozdrawiam