Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mastercook Elegance - Wymiana iskrownika (jak rozebrać?)

09 Sep 2017 11:43 5814 7
 • Level 12  
  Witam.
  Mam pękniętą porcelankę jednego z iskrowników w gazowej kuchence Mastercook Elegance. Moje pytanie brzmi jak poprawnie zabrać się do wymiany. Po zdjęciu palników widzę, że korpus każdego palnika jest przykręcony dwoma śrubami do górnej obudowy i pewnie trzeba je odkręcić. Co zrobić z termoparami? Są one własnymi nakrętkami przykręcone niezależnie od palnika do obudowy. Czy po odkręceniu tej nakrętki termopara nie wpadnie do środka? Będę wdzięczny za pomoc.
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 43  
  Witam. Tak korpusy palników są na 2 śruby i trzeba odkręcić ,nakrętkę na termoparach też musisz odkręcić spokojnie nic ci nie wpadnie .
 • Helpful post
  Level 20  
  Witam , można wymienić iskrownik bez odkręcania śrubek przy palnikach i nakrętek termopar. Jeżeli uszkodzony jest przedni iskrownik przy palniku , wystarczy zdemontować tablicę przednia , przykręcona jest na dwóch śrubach od dołu ,natomiast od góry są kołki ustalające , trzeba zsunąć ku dołowi , zdjąć pokrętła gazowe i mamy dostęp do iskrownika , a tylny przez tylna ściankę kuchni ,jest to iskrownik stary sabaff mocowany sprężynka od spodu płyty , trochę ciężko ale się da. Natomiast pomysł z odkręcaniem śrubek przy palnikach jest też prawidłowy , natomiast śrubki często się urywają i jest problem , nakrętki termopar też nie najłatwiej , często kręci się razem z tetmopara, która to się ukręca i znowu problem. .
 • Level 12  
  Uszkodzony mam iskrownik przy przednim prawym palniku. Trochę mnie zmartwiłeś z tą możliwością ukręcania termopar:( Spróbuję więc twoją metodą i mam w związku z tym pytanie. Jak zdjąć pokrętła bo ciągnę je do siebie ale siedzą bardzo mocno. Czy muszę przy nich coś podważyć? Inna sprawa to podłączenie iskrownika. Gdzie jest generator WN? Bo chyba gdzieś z tyłu jak czytałem. Czy dosięgnę tam mając zdjęty tylko przedni panel?
 • Level 43  
  Mnie się jeszcze nie zdarzyło ukręcić nakrętkę na termopar od czego są specjalne środki do usunięcia rdzy czy tłustych nalotów . Pokrętła trzeba delikatnie podważyć i same schodzą .
 • Level 12  
  @danyx
  Wymieniłem iskrownik Twoją metodą. Próbowałem odkręcić nakrętki termopar i oczywiście kręciły się w całości a nakrętki ani drgnęły. Próbowałem moczyć odrdzewiaczami, WD40 i wszystkim co miałem w domu ale nic to nie dało. Po zdjęciu przedniego panelu okazało się, że generator WN do iskrowników jest z tyłu po lewej stronie. Nie odsuwałem kuchenki tylko dosztukowałem nowy iskrownik do starego kabelka. Łączone druciki zacisnąłem w miedzianej rureczce i nasunąłem oryginalną izolację odporną na temperaturę. Po złożeniu wszystkiego do kupy zapalarki działają :)
 • Level 10  
  Witam,
  Podpowiedzcie koledzy gdzie można nabyć śrubki do mocowania korpusu palnika do płyty podpalnikowej. Uszkodziły się przy próbie wykręcania.
  Kuchenka Mastercook Dynamic, palniki Fagor
  Pozdrawiam
 • Level 12  
  O śruby proszę pytać na north.pl lub klinikaagd.pl
  Temat nieco stary więc zamykam.