Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krajalnica Zelmer typ 393.4 Do - bardzo głośna praca przy obciążeniu

dejf12 12 Sep 2017 17:50 5526 6
 • #1
  dejf12
  Level 11  
  Witam!
  Mam krajalnicę jak w temacie Model Doris i jakieś dwa dni temu podczas krojenia chleba zaczęła zgrzytać ale tylko przy krojeniu, przy pracy bez obciążenia nie wydaje takich dźwięków. Myślałem, że dostało się co w koła zębate napędu. Rozkręciłem i początkowo na kołach nic nie było tylko smar, ale po dokładnym obejrzeniu wnętrza na spodzie leżały kawałki plastiku i metalowy bolec (foto 2 w załączeniu). Później znalazłem obok koła zębatego odłamane fragmenty. Przeczyściłem wnętrze ze śmieci i skręciłem całość mając nadzieję, że może bez tego bolca będzie pracować okej ale nie, dalej jest tak samo, jakby coś dostało się w tryby.
  Moje pytanie to gdzie należy umieścić ten bolec? W miejsce zaznaczone na foto 1, bo to jest jedyne miejsce wskazujące na wyłanianie, czy gdzieś indziej i czemu służy ten bolec? Znalazłem płytę montażową, mogę to wymienić, ale bolec?Znalazłem instrukcję dla serwisanta, ale nie jest pomocna. Załączam, może się komuś przyda.
  Pozdrawiam
  Krajalnica Zelmer typ 393.4 Do - bardzo głośna praca przy obciążeniu Krajalnica Zelmer typ 393.4 Do - bardzo głośna praca przy obciążeniu
 • #3
  dejf12
  Level 11  
  ... ośkę mam , pytanie gdzie ją należy umieścić ze schematu to nie wynika , ale dzięki za zainteresowanie .
 • Helpful post
  #4
  kotuniunia
  Level 29  
  Sam se zaznaczyłeś gdzie, tyle że jak nie wkleisz jej jak trzeba, to przy pierwszym obciążeniu poleci,ma podpierać koło zębate ,by nie przeskakiwało na przekładni zębatej.
 • Helpful post
  #6
  Paw_el

  Home appliances specialist
  dejf12 wrote:
  na spodzie leżały kawałki plastiku i metalowy bolec

  Kawałki plastiku to elementy które trzymały ośkę. Wklejenie? kiepsko to widzę, raczej wymiana płyty montażowej Cię czeka.
 • #7
  dejf12
  Level 11  
  ... nie kleić nic nie chce, mam zamiar nowa płytę kupić. Tak myśłałem, że w to miejsce co zaznaczyłem, ale nie wiedziałem jaką funkcje sprawuje tak ośka a dlatego przy obciążeniu tak hałasuje. Dzięki za pomoc.

  PS. Płyta przyszła, wymieniona , wszystko działa jak należy ośka trafiła na wskazane miejsce.Jeszce raz dziękuje za pomoc.