Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford mondeo MK3 - schemat oświetlenia wewnątrz i pod nogami

demsy 13 Wrz 2017 22:58 1581 4
  • #1 13 Wrz 2017 22:58
    demsy
    Poziom 22  

Witam
    Szukam schematu instalacji elektrycznej oświetlenia kabiny wewnątrz samochodu i pod nogami do Forda mondeo mk3 (2002r), Wiem że F99 7,5A to bezpiecznik od tego oświetlenia, na anim nie ma napięcia, podłączają na ''krótko'' zasilanie pod ten bezpiecznik to oświetlenie świeci. Wydaje mi się że jeszcze jakiś przekaźnik podaje napięcie na ten bezpiecznik,ale nigdzie w opisie nie ma mowy o takim przekaźniku.

0 4
  • Relpol
  • #2 14 Wrz 2017 01:31
    ladamaniac
    Poziom 37  

Przekaźnik jest ale czasowy. Opóźnia zgaśnięcie światła w środku o kilka sekund po zamknięciu drzwi. Nie wiem czy wszystkie miały, czy tylko bogatsze wersje. Chyba jest osobno, nad nogami kierowcy, bliżej ściany grodziowej.

0
  • Relpol
  • #3 14 Wrz 2017 20:16
    demsy
    Poziom 22  

To bezpiecznik F99 jest przed przekaźnikiem, bo jak podłączyłem na chwile napięcie na niego to oświetlenie pod nogami i u góry działało normalnie. Teraz pytanie skąd jest doprowadzone napięcie do F99?

Dodano po 14 [godziny] 50 [minuty]:

Nikt nie posiada informacji na temat schematu instalacji elektrycznej oświetlenia wewnątrz?

0
  • #4 15 Wrz 2017 13:39
    ladamaniac
    Poziom 37  

Widzisz, ja piszę bzdyry a nikt mnie nie poprawia. To, co napisałem dotyczy staruszka Mk2. Przepraszam, coś mi się rzuciło na oczy. Lepsza wiadomość, schemat do Mk3 jest na instrukcja.pl żeby pobrać musisz się zarejestrować, ale można przeglądać online, bez rejestracji. Jest też tutaj, na Elektrodzie, na zasilaniu jest faktycznie przekaźnik, battery saver relay, czyli po polsku przekaźnik układu oszczędzania energii.

0
  Szukaj w 5mln produktów