Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Lattice][IceCube2] - jak zaprogramować układ?

20 Wrz 2017 12:45 1395 4
  • Tłumacz Redaktor
    Nie miałem wcześniej do czynienia z układami Lattice, ani ich środowiskiem. Bawię się właśnie modułem ICEBlink40-LP1K i według instrukcji powinienem móc skonfigurować flesza w module z poziomu tego IDE:

Nie byłoby z tym problemu, gdybym w moim IceCube2 mógł znaleźć taką opcję:

Czemu nie ma? Lattice w sumie nawet nie kryje się z tym (wytłuszczenie moje):

Cytat:
    iCEcube2 Version 2014-12

iCE40 Ultra (iCE5LP) family
    DSP signed accumulator and signed multaddsub instantiation. Refer to Technology Guide for the list of supported SB_MAC16 configurations
    SB_MAC16 inference for Synplify Pro (in addition to existing LSE support)
    Support for PLL reconfiguration during runtime
    Programming
    For some time, the Diamond Programmer is the tool to use to program iCE devices. The obsolete iCEcube2 programmer has now been removed from iCEcube2 installation to avoid confusion.
    Synopsys SynplifyPro Synthesis update: to version J-2014.09L

Czy to oznacza że mam:

a) pobrać starszą wersję i na niej pracować?
    b) istnieje jakiś zewnętrzny soft do konfigurowania tego?
    c) Lattice ma mnie centralnie gdzieś i sprzedaje zestawu deweloperskie bez oprogramowania doń, ale się tym nie przejmuje?
    d) Lattice Diamond obsługuje iCE40? Z tego co widziałem to nie, więc o co chodzi?
  • Poziom 27  
    Lattice Diamond Programmer 2.1 obsługuje iCE40. Sprawdziłem.
  • Tłumacz Redaktor
    badyl00 napisał:

A ja z kolei sprawdziłem (bo mi się śpieszy), że iCEcube2 w wersji sprzed ponad trzech lat ;) ma wbudowany programator (tzn obsługę Digilentowego kabla, jaki jest na iCEblink40).

Czy pracowałeś może też na iCEcube2? jesteś w stanie (albo ktoś inny) ocenić oba środowiska, żeby powiedzieć które jest przyjemniejsze w obsłudze?
  • Poziom 27  
    ghost666 napisał:
    badyl00 napisał:

A ja z kolei sprawdziłem (bo mi się śpieszy), że iCEcube2 w wersji sprzed ponad trzech lat ;) ma wbudowany programator (tzn obsługę Digilentowego kabla, jaki jest na iCEblink40).

Czy pracowałeś może też na iCEcube2? jesteś w stanie (albo ktoś inny) ocenić oba środowiska, żeby powiedzieć które jest przyjemniejsze w obsłudze?

Niestety nie pomogę. Programuję tylko układy lattice gotowymi wsadami.
  • Poziom 33  
    Kiedyś robiłem coś na układzie iCE40. Jeśli dobrze pamiętam to używałem środowiska Lattice Diamond. Nie było żadnych problemów.
    Sprawdziłem, że mam zainstalowane na komputerze:
    Lattice Diamond Programmer 3.3
    Lattice ICEcube2
    Lattice ispLEVER Clasic
    W tym pierwszym programie mam postawiane ścieżki do projektu więc chyba go używałem.