Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria wannowa z trzema wejściami i jednym wyjściem

21 Wrz 2017 10:55 489 2
  • Poziom 15  
    Witam,

Mam starą instalacją CO z kotłem CO na węgiel i zasobnik CWU grzany przez ten kocioł w piwnicy. Instalacja CWU jest wymieniona i zrobiona na rurach PEX. Chciałbym dorzucić elektryczny bojler do łazienki żeby zagrzać wodę od czasu do czasu prądem bez palenia w piecu. Wymyśliłem, że najprościej byłoby połączyć wyjście z bojlera prosto do takiej trójwejściowej baterii. Jedno wejście na zimną wodę, drugie na ciepłą z zasobnika z piwnicy i trzecie z bojlera elektrycznego z łazienki. Są baterie z trzema wejściami umywalkowe do filtrowanej wody do picia ale nie mogę znaleźć nic co by wyglądało jak najprostsza bateria wannowa. Czy ktoś widział może coś takiego?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Nie ma takich baterii wannowych. Dokup grzałkę do obecnego zasobnika (nie podałeś modelu, więc nie wiem, czy jest taka możliwość), albo kup zasobnik CWU (wężownica lub dwupłaszcz) z grzałką.
    Z przymrużeniem oka zaproponuję jeszcze styl amerykański - trzy osobne pojedyńcze baterie - powodzenia przy podłączaniu natrysku ;).
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Znalazłem ale w Indiach. Trzeba poszukać pod hasłem "3 in 1 bath mixer". Przynajmniej wygląda na to co bym chciał. Wymieniłem zasobnik w piwnicy na taki co ma możliwość podłączenia grzałki. Tylko, że ten zasobnik będzie zasilał dwa mieszkania i po prostu chciałem uniknąć potencjalnych problemów z rachunkami za prąd za grzanie wody między mieszkańcami. Ale być może wyolbrzymiam i rzeczywiście zostanę przy grzałce w zasobniku w piwnicy.