logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Prestigio MultiPad 2 ProDuo7.0 - Tablet nie chce się uruchomić.

seweryn1908 25 Wrz 2017 00:23 3831 23
REKLAMA
  • #1 16719395
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Witam mam problem z tabletem Prestigio MultiPad 2 ,nie chce się włączyć po naciśnięciu przycisku POWER cały czas jest ten sam obraz i nic więcej z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.
    Prestigio MultiPad 2 ProDuo7.0 - Tablet nie chce się uruchomić.
  • REKLAMA
  • #2 16719434
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9104
    Pomógł: 929
    Ocena: 2095
    Robiłeś hard reset ?
    LINK
  • #3 16719437
    folkswagen
    Poziom 14  
    Posty: 120
    Pomógł: 7
    Ocena: 12
    Proszę odłączyć wszelkie źródła zasilania. Może gdzieś jest jakiś dyskretny przycisk. Wystarczy nacisnąć przez np. pięć sekund. Niewielki otwór, w który zmieści się np. końcówka wkładu długopisu.
  • #4 16719438
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Próbowałem to zrobić ale nie ma żadnej reakcji podczas trzymania przycisku Power i volume + cały czas jest ten sam obraz na ekranie.
  • #5 16719442
    folkswagen
    Poziom 14  
    Posty: 120
    Pomógł: 7
    Ocena: 12
    Czy może kolega w taki sposób ustanowić oprogramowanie aby było jako zamknięte.
    Nie zamykam, bo i po co?
  • #6 16719747
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9104
    Pomógł: 929
    Ocena: 2095
    seweryn1908 napisał:
    Próbowałem to zrobić ale nie ma żadnej reakcji podczas trzymania przycisku Power i volume + cały czas jest ten sam obraz na ekranie.


    Wyłącz całkowicie tablet dłużej przytrzymując POWER

    Wciśnij VOLUME + i trzymając wciśnij POWER jak tylko się pojawi coś puść power a VOLUME + trzymaj aż nie pojawi się recovery mode tą opcję sprawdź też z VOLUME - .

    Tablet musi być naładowany.
  • #7 16719875
    nutergsm
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8429
    Pomógł: 1034
    Ocena: 1662
    Wrzuć mu nowy firmware tutaj masz razem z instrukcją http://de05.dl.prestigio.com/Service_Files/TabletPC/PMP5670/
  • REKLAMA
  • #8 16719888
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Niestety nie ma żadnej reakcji cały czas ten sam obraz na ekranie.
  • #9 16719906
    nutergsm
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8429
    Pomógł: 1034
    Ocena: 1662
  • #10 16719978
    szkieletor11111
    Poziom 23  
    Posty: 963
    Pomógł: 63
    Ocena: 149
    Wyjąć baterię.
  • #11 16720406
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Wyjąć baterię i co dalej ?
  • #12 16720420
    nutergsm
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8429
    Pomógł: 1034
    Ocena: 1662
    Zamontować ponownie i próbować według instrukcji.
  • REKLAMA
  • #13 16720436
    szkieletor11111
    Poziom 23  
    Posty: 963
    Pomógł: 63
    Ocena: 149
    Po wyjęciu baterii, spróbować uruchomić, włączyć.
  • #14 16721288
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Niestety nie pomaga wciąż ta sama sytuacja.
  • REKLAMA
  • #15 16721754
    szkieletor11111
    Poziom 23  
    Posty: 963
    Pomógł: 63
    Ocena: 149
    Myślę że coś się dzieje z płytą główną.
  • #16 16721855
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    No właśnie i co w takim razie radzicie czy oddać do ma prawy czy dac sobie spokój?
  • #17 16721899
    szkieletor11111
    Poziom 23  
    Posty: 963
    Pomógł: 63
    Ocena: 149
    Spytaj się o cenę naprawy, ponieważ może wyjść tak , że bardziej opłaca się kupić nowego.
  • #18 16721999
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9104
    Pomógł: 929
    Ocena: 2095
    Jaki masz system operacyjny?
    Podczas podłączania tabletu przy zawieszonym ekranie pod PC system wykrywa cokolwiek ?
  • #19 16722487
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Dziś jak wrócę do domu to spróbuję Ci podłączyć do PC i zobaczę czy cokolwiek wykryje a system to mam10 Windows w laptopie i Windows XP w stacjonarnym Pc.
  • #20 16722586
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9104
    Pomógł: 929
    Ocena: 2095
    Tablet masz na chipsecie AMLOGIC w załączniku masz program.
    1)Wsadź kartę pamięci micro sd do czytnika
    2)Sprawdź jaka literę dysku system mu przydzielił
    3)Odpal program BootcardMaker.exe ( jak uruchamiasz na win 10 uruchom jako administrator)
    4)w Chooce disk: zaznacz kartę micro SD nie pomyl się bo możesz uszkodzić sobie bootloadera z jeśli wgrasz to na dysk stacjonarny.
    5)Zaznacz YES
    6)Kliknij OPEN
    7)Wybierz plik u-boot.bin
    8)Wybierz Make

    Po tym wejdź w wypakowany plik PMP5670C_DUO_20130823_v1.0.05 czy tam jaką tą wersje sobie pobrałeś wejdź w katalog Firmware i to co w nim jest zaznacz skopiuj i wklej do karty micro SD

    9)Wyłącz tablet
    10)Wsadź kartę micro SD
    11)I tu teraz Albo po prostu włącz POWER i po chwili powinna ruszyć instalacja aczkolwiek może być tak że zanim wciśniesz power będzie konieczne wciśnięcie VOLUME - albo + i trzymając POWER .
    Załączniki:
    • Amlogic_SDcardMaker_BootcardMaker_burnBootCard_v1.0.1.rar (1.17 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #21 16723897
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Ok jakoś udało mi się przeinstalowac system i tablet zaczął działać lecz niestety gdy otworzyłem obudowę tableta jeszcze przed założeniem tygo tematu to udzkodzilem chyba zatrzask tej taśmy łączącej digializer z płytą główną i teraz są powarxe problemy z jego działaniem gdy docisne mocno palcem to jest ok jak puszczę to przestaje działać poprawnie coś będę musiał wymyślić żeby docisk był mocny. Prestigio MultiPad 2 ProDuo7.0 - Tablet nie chce się uruchomić.
  • #22 16723907
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9104
    Pomógł: 929
    Ocena: 2095
    Umieść tam coś papier gumkę obudowa będzie to ci dociskać i może będzie działać normalnie.
  • #23 16723916
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Taki właśnie mam pomysł na to , zrobię to jak wrócę z pracy do domu
  • #24 16731347
    seweryn1908
    Poziom 9  
    Posty: 129
    Ocena: 3
    Ok tablet działa poprawnie digializer też sposób z kawłkiem gumy na szczęście pomógł musiałem podklejć obudowę mam nadzieję że nie będzie już potrzeby jej otwierać a sposób na reinstalację systemu znalazłem na tej stronie http://progmar.net.pl/pl/knowledge-base/android-prestigio-multipad2-produo7-system-restoring temat do zamknięcia dzięki za pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ Tablet Prestigio MultiPad 2 ProDuo 7.0 nie uruchamia się, pozostając na tym samym obrazie po naciśnięciu przycisku POWER. Użytkownicy sugerują różne metody rozwiązania problemu, w tym wykonanie hard resetu, odłączenie źródeł zasilania, przytrzymanie przycisków POWER i VOLUME, a także wyjęcie i ponowne zamontowanie baterii. W przypadku braku reakcji, zaleca się sprawdzenie płyty głównej oraz ewentualną reinstalację systemu operacyjnego. Użytkownik ostatecznie udało się przeinstalować system, jednak uszkodzenie zatrzasku taśmy łączącej digitizer z płytą główną powoduje dalsze problemy z działaniem. Proponowane rozwiązania obejmują użycie gumki do dociskania obudowy, co pomogło w stabilizacji działania tabletu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA