Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet zawieszony na logo prestigio|Tablet Prestigio Multipad7.0HD PMP3970B DUO

22 Kwi 2014 15:20 72693 71
  • Poziom 1  
    Witam. Około 2 miesiące temu zakupiłam tablet Prestigio Multipad7.0HD PMP3970B DUO. Działał bardzo płynnie, byłam zadowolona. Niestety kiedy się rozładował, po ponownym naładowaniu i chęci włączenia go, zawiesił się na etapie pokazywania loga Prestigio The Art Hi-Tech ... nie mam tam żadnych istotnych danych, więc chciałam wykonać hard reset, niestety...żadne kombinacje klawiszowe nie działają. Sztuczka z przyciskiem reset również nie... Miał ktoś podobny problem? Wie jak to naprawić? Proszę o pomoc i jednocześnie dziękuję :)
  • Poziom 1  
    MultiPad Jak wykonać reset fabryczny / odblokować urządzenie?

Proszę zauważyć, że ta akcja spowoduje usunięcie wszystkich danych użytkownika z urządzenia.
    1. Wyłącz zasilanie urządzenia.
    2. Przytrzymując przycisk "VOLUME +", naciśnij przycisk POWER. Trzymaj, aż urządzenie włączy się.
    3. Poczekaj, aż na ekranie pojawi się zielony robota, teraz puść; a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk włączania 'Power' i naciśnij przycisk "Volume +" przycisk jeden raz, aby przejść do menu odtwarzania.
    4. Użyj "VOLUME + / -", aby poruszać się po menu i przycisk POWER, aby potwierdzić wybór.
    5. Wybierz "Reset danych / ustawień fabrycznych"> "usuwa wszystkie dane użytkownika".
    6. Po zakończeniu procesu wybierz opcję "Uruchom ponownie teraz" (1 poz.)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam,

Podobny problem, po włączeniu wisi na logo, wcześniej takie sztuki szły od strzała (nowy soft z karty) tym razem ani nie wczytuje softu ani nawet nie chce wejść w tryb resetowania. power + volume + nie pomaga, ktos spotkał się z takim przypadkiem
  • Poziom 16  
    Dołączam sie do problemu, nie moge wejść w tryb Recovery żeby zrobić Hard Reset, wisi ciągle na logo. Nie mogę zrobić nawet update'a z karty SD, po włożeniu karty z update'em trzeba zrobić kombinacje Vol Up + Power no i powinno się automatycznie z update'owac ale dalej staje na logo i nic dalej. Proszę o jakieś porady
  • Poziom 1  
    Czy ktoś znalazł wyjście z sytuacji? Mam podobny problem i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Czy ktoś uporal sie z problemem??? Dzięki za informacje
  • Poziom 1  
    Załaduj najnowsze oprogramowanie ze strony producenta i bedzie działac.
  • Poziom 2  
    hej, mam ten sam problem. tylko jak mam wgrać nowy program jak komp w ogóle nie czyta tego tableta
  • Poziom 9  
    Miałem problem z tabletem, gdyż przy próbie włączenia zawieszał się na ekranie startowym, nie wchodził w tryb recovery. Znalazłem rozwiązanie na zagranicznym forum.
    1.Sformatowałem kartę mikroSD, wrzuciłem na nią firmware ze strony producenta ( pliki factory_update_param.aml, uImage_recovery, update.zip), włożyłem kartę do tabletu.
    2.Uruchomiłem tablet przyciskami vol+ i power. Gdy włączył się ekran startowy pościłem power, dalej trzymałem vol+. Tablet przeszedł w tryb aktualizacji (pojawił się robocik), puściłem przycisk vol+. Po aktualizacji trwającej ok. 2 min. tablet uruchomił się sam ponownie prawidłowo.
    3.Ponieważ jednak tablet zgłaszał błędy, wyjąłem kartę mikroSD, za pomocą przycisków vol+ i power uruchomiłem tryb recovery, wybrałem czyszczenie pamięci. Straciłem co prawda zainstalowane programy i dane ale tablet działa prawidłowo.
    Może ta metoda komuś się przyda. Powodzenia
  • Poziom 9  
    aminek u mnie zadziałało :D a już myślałem że tylko serwis. Żaden inny sposób nie działał
    Ps. kartę trzeba formatować na fat32
  • Poziom 9  
    Nic o tym nie wyczytałem. Ja przed wrzuceniem firmware sformatowałem na fat32.
  • Poziom 9  
    Vol+ i power trzymałem ok 1 min. do pojawienia się ekranu startowego ,potem ciągle trzymałem vol+, a po pojawieniu się robocika, puściłem vol+, pojawił się pasek postępu aktualizacji, który przesuwał się ok. 2 min. Dalej jak napisałem wyżej.
  • Poziom 1  
    skąd pobrac ( pliki factory_update_param.aml, uImage_recovery, update.zip) ?
  • Poziom 9  
    Pliki dostępne na tronie producenta tabletu. Są to składniki oficjalnego firmware
  • Poziom 11  
    Wiem, że kotlet, ale potrzebowałem, znalazłem, dzielę się.

Link do 3 wersji firmware'u: v1.0.7, v1.0.14, v1.0.15
    PMP3970B

Pzdr.
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam podobny problem z PAP5503DUO (stoi na ostatniej reklamie, które wyświetlają się zamiast loga). Reset fabryczny nie pomógł.

Ściągnąłem firmware z 4.4.2 z
    http://de05.dl.prestigio.com/Service_Files/Smartphones/PAP5503DUO/
    , ale jest to wersja do upgradu poprzez aplikację PC i USB, bez użycia karty SD. Nie ma tam plików "factory_update_param.aml, uImage_recovery, update.zip". Próbowałem upgrade na zawieszonym telefonie, ale bez reakcji. Jest jakiś firmaware w wersji do skopiowania na kartę?
  • Poziom 10  
    Witam.

U mnie problem rozwiązany po zawieszeniu na logo. Reset nie pomagał więc sięgnąłem po reset z karty SD.
    - zassałem najnowsze pliki ze strony producenta (znalazłem w sprzętach archiwalnych, cóż!?),
    - formatowałem kartę micro-SD do FAT32 (użyłem karty 2GB)
    - skopiowałem pliki recovery na kartę (bezpośrednio - bez folderów)
    - tablet OFF, i wkładam kartę do niego,
    - wciskam POWER i trzymam go dociskając po 1/4 sek. VOL+ i również trzymam go,
    - odpalił się ekran startowy więc po 1 sek puszczam oba przyciski,
    - upgrade nastąpił 5 sek. po ukazaniu się logo (samoczynnie),
    - nastąpił proces upgrade - najpierw przez 20sek pasek stanu widocznie postępował po czym zawisł na 2,5 min., czekałem cierpliwie,
    - tablet zrestartował się samoczynnie mimo, że pasek stanu upgrade zawisł
    - po restarcie standardowo ruszyło logo i szereg nowych reklam (ponad min.)
    - uruchomił się kreator z pytaniami (licencja, czas, data, ustawienia WiFi)
    - odpowiedziałem na pytania i kreator zakończył pracę, uruchamiając tablet,
    - znów szereg reklam i tablet działa,
    - dla pewności dałem POWER OFF, a po wyłączeniu wyjąłem kartę SD,
    - ponowne uruchomienie i śmiga, aż miło.

Mam nadzieję że ten długi opis działań przyda się komuś do ożywienia sprzętu.
    W moim przypadku był to PRESTIGIO MULTIPAD 2 PRO DUO 7.0.

Wybaczcie, ale raczej nie będę tu długo, więc ewentualne pytania kierujcie na pk(malpa)benti-light.az.pl tam często odbieram pocztę i odpiszę. Pozdrawiam.

P.S. Nie dokonałbym tego bez wcześniejszych sugestii forumowiczów. Wielkie dzięki dla wszystkich wnoszących wkład do tego tematu.
  • Poziom 24  
    Potwierdzam. Pobrałem 3 rom z linku w2c3v4, sformatowałem kartę i wrzuciłem wszystko na nią. Potem tablet power wraz z vol up i właśnie już korzystam z niego.
  • Poziom 7  
    Witajcie ja mam ten sam problem...:(
    Witajcie. Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam watek,ale zaryzykuje. Otoz synu ma tableta prestigio multipad 2.0 ultra duo 7.0 I rzecz sie stala taka,ze po uruchomieniu zatrzymal sie na ekranie startowym I nie da sie
    go uruchomic. Nie dziala reset niestety...czytalam tu o pobraniu jakiegos pliku i umieszczeniu go na karcie sd. Jakis pobralam (wczesniej zaintstalowalam na swoim tel android zip) bo nie mam dostepu do kompa. I to mi sie sciaglo,teraz pytanie czy to bylo to,czy to trzeba jakos otworzyc. Wsadzilam karte do tableta i dalej nic...ma ktos jakis pomysl?albo link do akurat tego pliku firmware? Bede wdzieczna!
    Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
  • Moderator - GSM
    Podaj dokładne oznaczenie tabletu. Nowy soft wgrywasz z karty poprzez recovery.
  • Poziom 16  
    Poszukaj dokładne oznaczenie tableta, tutaj są różne firmware do tabletów Prestigio >>>
    http://nl02.dl.prestigio.com/Service_Files/TabletPC/
    Znajdź swój model, wrzuć na kartę SD plik, włóż karte SD do wyłączonego tableta i spróbuj kombinacji Vol Up + Power lub Vol Down + Power i może wtedy poprzez wejście do recovery soft zacznie się instalować.

Edit :
    Z tego co napisałaś domyślam się że twój tablet to PMP5670C i tutaj masz listę plików do tego modelu (jest bez "C" ale pasuje do twojego modelu) >>>
    http://nl02.dl.prestigio.com/Service_Files/TabletPC/PMP5670/
  • Poziom 7  
    Ja znalazlam juz plik w archiwum prestigio,ale sprawa wyglada tak ze na chwile obecna nie mam dostepu do laptopa. Pobralam plik na swoj telefon i nijam nie wiem jak to wrzucic na karte..czy jest w ogole mozliwosc taka. Czy niezbedny laptop?
  • Moderator - GSM
    Podaj dokładna nazwę tego tabletu. Może się okazać, że nowe oprogramowanie trzeba będzie wgrać z poziomu komputera.
  • Poziom 16  
    Poszukaj w menedżerze plików na telefonie ten plik i w jakichś opcjach może jest żeby to skopiować/przenieść na karte SD.
  • Poziom 7  
    Udalo mi sie wrzucic to na karte,ale tablet sie nie odpalil. Ja wrzucilam wszystkie te foldery. Nacisnelam vol i power wlaczylo sie tylko to menu do restartu wiec weszlam w 3 od gory i wybralam firmware. Robocik pracowal wygladalo na to ze cos sie instaluje ale na koncu blad.
    Tablet to pmp5670c duo.
    Chcialam zdj wrzucic tu ale tez nie umiem w ech...
  • Moderator - GSM
    Napisz czy dokładnie jest to PMP5670 czy może jednak PMP5870.
  • Moderator - GSM
    Jak byś napisała dokładnie jaki to model, to by było wiadomo czy pobrałaś dobry firmware. To co pobrałaś wgrywasz z poziomu komputera.
  • Poziom 7  
    Napisalam przecie z:) prestigio multipad 2 pro duo 7.0 pmp 5670c_duo
  • Moderator - GSM
    Pobierasz to oprogramowanie http://nl02.dl.prestigio.com/Service_Files/TabletPC/PMP5670/PMP5670C_DUO_20140826_v1.0.09.zip Wypakowujesz i wrzucasz na karte do folderu firmware trzy pliki. Plik update.zip, factory_update_param.aml, uImage_recovery. karta musi być sformatowana w systemie fat32.
    ewel86 napisał:
    Napisalam przecie z:) prestigio multipad 2 pro duo 7.0 pmp 5670c_duo

Napisałaś ale teraz.