Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termostat w chłodziarce Siemens KGV 2603

olaf49 05 Sie 2005 19:14 2280 4
  • #1 05 Sie 2005 19:14
    olaf49
    Poziom 2  

Po kompletnej awarii termostatu zastosowałem termostat tradycyjny(bimetal),ale nie jestem zadowolony .Chciałem zrobić nowy termostat elektroniczny ale nie wiem jakie zakresy temperatur mam ustawić.Stary termostat ma dwa czujniki.Może ktoś zna jakie temperatury mają być w zamrażalniku i komorze lodówki żeby działało automatyczne odszranianie.A może ktoś ma jakiegoś gotowca. Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Sie 2005 20:14
    Marcin.Neo
    Poziom 10  

Ja też mam podobny problem, bo nie wiem jaką temperaturę ustawić, zresztą sam zobacz w moim poscie i pomóż !

0
  • Pomocny post
    #3 07 Sie 2005 00:29
    XAX
    Poziom 21  

Witaj w większości lodówek jedno sprężarkowych ze sterowaniem elektronicznym masz dwa NTC. Pierwszy zamocowany przeważnie w oprawce żarówki jest odpowiedzialny za wyłączanie kompresora. Przeważnie dzieje się to gdy temperatura powietrza w komorze jest około 3-4 stopni (połowa nastawy termostatu) i tą czujką reguluje się temperaturę w chłodziarce. Drugi czujnik jest wsunięty w parownik i jest on odpowiedzialny za odtajanie płyty. Załącza o kompresor gdy płyta osiągnie 4-5 stopni. W bardziej skomplikowanych lodówkach jest jeszcze ustawiona zależność że kompresor nie może stać dłużej niż 2-3 godziny lub przy zbyt niskich temperaturach otoczenia (poniżej 16 stopni) zostają włączone grzałki lub lampka w komże chłodziarki na 50% mocy.

Co do temperatur w zamrażarce i chłodziarce to przy dobrym termostacie powinno być w zamrażarce poniżej –16 stopni a w chłodziarce około 5-6 stopni na połowie nastawy termostatu. Oczywiście obie temperatury należy mierzyć w produkcie a nie powietrzu.

To tyle w uproszczeniu. Jak masz jakieś pytania to pisz.

0
  • #4 07 Sie 2005 09:42
    olaf49
    Poziom 2  

Wielkie dzięki dla XAX bardzo mi pomogłeś ale mam jeszcze jedno pytanie.Automatyczne odmrażanie jest realizowane za pomocą czasówki czy za pomocą zależności temperatur.Z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 07 Sie 2005 23:18
    XAX
    Poziom 21  

Witaj tak jak ci już napisałem wcześniej.

Kompresor pracuje do momentu aż czujnik powietrza w komorze nie osiągnie zadanej temperatury (3-4 stopnie). Wtedy wyłączna się i następuje automatyczne odtajanie aż NTC na parowniku nie osiągnie 4-5 stopni. Wtedy następuje ponowne uruchomienie kompresora i tak w kółko.

0
  Szukaj w 5mln produktów