Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100w + auraton 2025 rtf schemat, czyli jak podlaczyc?

28 Wrz 2017 16:41 1038 6
  • Poziom 6  
    Na wstępie przepraszam za laicyzm wypowiedzi.
    Schemat kotła vitopend 100wVitopend 100w + auraton 2025 rtf schemat, czyli jak podlaczyc?
    Skupmy się na schemacie E = tam podłączyć chcę regulator.

Schemat regulatora pokojowego bezprzewodowego auraton2025rtf
    Vitopend 100w + auraton 2025 rtf schemat, czyli jak podlaczyc?

Producent regulatora dostarczył 2 kable, jeden zasilania do gniazdka z wtyczką, i ten sam kabel dwużyłowy (niebieski/brazowy) . Owy Sterownik posiada oznaczenia przy wtykach NO, COM, NP.
    1 pytanie: Czy dobrze wnioskuję: - kabel brązowy faza wpinam pod COM, a niebieski pod NO?

2 pytanie: Ze schematu pieca gazowego wnioskuję, że musze odpiąć mostek pomiędzy "1" i "L" i podłączyć tam odpowiednio "L" - kabel brązowy z COM sterownika, "1" kabel niebieski.? Co wtedy z wejsciem N - pozostaje nieuzywane?

Proszę o odpowiedź, nie chcę zniszczyć urządzenia.
  • IGE-XAO
  • Poziom 34  
    Na szybko rzuciłem okiem i chyba chodzi Ci o Auraton RTH, czyli wersję bezprzewodową.
    Regulator pokojowy bezprzewodowo łączy się z odbiornikiem i to ów odbiornik fizycznie zwiera NO i COM zamykając obwód i te styki mają być podłączone do kotła pod styki 1 i L, czyli zamiast zwory. Tutaj nie obowiązuje biegunowość, więc nie ma znaczenia jaki kolor kabelka dasz do danego złącza. Wtedy przy zamknięciu obiegu kocioł załącza się, a po otwarciu obiegu kocioł wyłącza się.
    Do tych złącz przy kotle (1 i L) jak i w odbiorniku(NO i COM) NIE WOLNO CI PODŁĄCZAĆ żadnej fazy i zera z gniazdka elektrycznego 230V.

Za to zasilanie 230V musisz dać do złączy L (faza) i N (zero) w odbiorniku, bo potrzebuje on zasilania 230V do działania, co pokazuje schemat z linka poniżej.
    http://www.auraton.pl/wp-content/uploads/_schematy/pl/schemat_AURATON_2025RTH_pl.pdf
    Fazę sprawdzasz miernikiem, bo nie zawsze pod przewodem brązowym będzie faza, zwłaszcza jak masz gniazdka podwójne to faza może być raz na brązowym, a raz na niebieskim, więc trzeba to robić świadomie.
  • IGE-XAO
  • Poziom 6  
    zrobiłem jak mówisz.
    wszystko byłoby ok gdyby nie komunikat na odbiorniku w postaci ZIELONEJ diody - wg instrukcji : "Dioda świeci na zielono - urządzenie wykonawcze jest wyłączone (zwarte styki com i nc)" - nie rozumiem - podłączyłem jak kazali no i com i do pieca - nc nawet nie tknąłem.
    Pomysł jak to rozwiązać?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jak dla mnie jest OK. Teraz regulator pokojowy (nadajnik) musi dać do odbiornika sygnał GRZEJ, więc podnieś temperaturę na regulatorze, aby "włączył" on grzanie. Ewentualnie może nadajnik jest poza zasięgiem odbiornika, który nie otrzymuje sygnałów włączania ogrzewania i ciągle "czeka" na taki sygnał.
  • Poziom 6  
    coż. dlatego warto pytać się mądrzejszych:), dzieki! :D - paliła się zielona dioda.Vitopend 100w + auraton 2025 rtf schemat, czyli jak podlaczyc?
    Ręcznie, jak mówiłeś, wbiłem temperaturę na regulatorze by grzało do 26 stopni i poszło tzn zaskoczył odbiornik i piec, a dioda odbiornika zapaliła się na czerwono. wcześniej paliła się na zielono - myślałem że nie ma komunikacji między regulatorem a odbiornikiem.
    Jednakże nie wiem czy to wina słabych baterii - nie uruchamia się urządzenie normalnie po ich włozeniu - trzeba próbować i za 5 razem lub później wreszcie jakby baterie "odpalały" i uruchamia się regulator.
    Wcześniej pokazywał jakąs dziwną temperaturę bo w domu 27 stopni, w lodówce 25. Albo ten termometr jest rozregulowany albo wina baterii - wieczorem podjadę do sklepu i sprawdzę.
  • Poziom 34  
    Spoko, nie znam regulatorów Auraton ale mówiłem Ci jak ja to widzę na mój chłopski rozum i widać, że było to intuicyjne.
    Niepokojące są te problemy z działaniem i wskazaniem temperatury w lodówce
    Choć mam elektroniczny termometr i on potrafi się zawiesić jak napięcie baterii spadnie do ok. 1V, choć wyświetlacz ciągle działa i nie widać słabszego świecenia, ani wskazania słabej baterii. Być może Auraton reaguje podobnie ale masz duże szanse, że regulator świruje i musisz brać pod uwagę serwis lub kupno nowego nadajnika.
    Kup sobie multimetr, przydaje się do sprawdzania napięć, natężenia, badania ciągłości obwodu itp. Ja uważam, że powinien być w każdym domu jak śrubokręt ;)
  • Poziom 14  
    Na wysokie temperatury w auratonie zazwyczaj pomaga odrobina cierpliwości. Ten sterownik bardzo się grzeje od trzymania w dłoniach. Jak długo siedział w lodówce zanim odczytałeś temperaturę? Zostaw go w spokoju na noc i sprawdź jutro co pokaże, nie zostawiaj go w sąsiedztwie źródeł ciepła.