Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 1,1 kontrolka oleju - mrugająca kontrolka oleju seicento 1,1

03 Paź 2017 09:33 2013 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich mam problem z seicentem. Nie mogłem znaleźć nigdzie na forach takiego problemu więc stąd nowy temat. A mianowicie problem tkwi w migającej kontrolce oleju. Wspomniana kontrolka zaczyna migać przy wyższych obrotach sinika (tylko podczas jazdy) a przy niższych gaśnie. Na postoju na biegu jałowym (luz) czy obroty są wysokie czy niskie kontrolka nie świeci (czyli jest dobrze) zaś podczas jazdy gdy się rozpędzam zaczyna mrugać a gdy wcisnę pedał sprzęgła by zmienić bieg to na czas wciśniętego sprzęgła kontrolka gaśnie a gdy puszczę sprzęgło znów zaczyna mrugać. Dodatkowo gdy skręcam w lewo to nie mruga nic a gdy skręcam w prawo to nawet bez dodawania gazu zaczyna migotać kontrolka. Podkreślam iż olej był wymieniony nie dawno (10W40) filtr oleju również był wymieniamy (podkreślam że olej wymieniam co 10tyś km) olej leje za każdym razem taki sam (tej samej firmy) poziom oleju jest prawie pod max, czujnik ciśnienia oleju wymieniłem. Na pompę mi to nie wygląda bo gdyby z pompą było coś nie tak to na niskich by świeciła a na wysokich gasła a tu jest zupełnie odwrotnie. I tu się narzuca pytanie co to może być ? przebieg auta to 140tyś rocznik 2006 1,1 MPI
  • Poziom 2  
    Który to jest ? właśnie jestem na myśli że to jakiś przewód bo byłem u 2 zaprzyjaźnionych mechaników i mówili że to coś najprawdopodobniej z przewodami.

Dodano po 26 [minuty]:

Przewód masowy silnika robiłem jakiś rok temu i teram mam dodatkowy przewód o przekroju 10 kwadrat

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Usterka chyba została zlokalizowana i naprawiona prawdopodobnie była to wtyczka czujnika ciśnienia oleju. Zrobiłem próbną jazdę i nic nie zaświeciło ani nie mrugnęło więc pojeżdżę jeszcze z tydzień i jak nic nie wyjdzie to w sensie że będzie wszystko działało to temat będzie można uznać za zakończony :)