Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WG 835 TXR nie kręci się bęben podczas prania

Patryk15sk 03 Oct 2017 19:24 927 7
 • #1
  Patryk15sk
  Level 9  
  Witam mam problem tej pralce bęben na początku prania okręci się raz w prawo i lewo i na tym koniec już się nie kręci. Jednak gdy pralkę wyłącze i włącze włacznikim to znów raz się okręci i stop tylko programator chodzi i tak na każdym programie oprócz wirowania bo wiruje normalnie. Może dlatego, że podczas wirowania silnik nie staje bo kręci się raz szybciej raz wolniej i później na maksymalnych obrotach. Silnik sprawdzony na krótko działa bez problemu. Programator też podmieniłem na inny i to samo było A nie mam drugiego takiego modułu żeby sprawdzić. Wtawiam zdjęcie tego modułu. Proszę o pomoc
 • #2
  guciq
  Level 18  
  Sprawdź jeszcze kondensator silnika. Jeśli nie on to tylko ten moduł.
 • #4
  guciq
  Level 18  
  W modelu WG422 był jeśli dobrze pamiętam pod górną pokrywą obok filtra przeciwzakłóceniowego, ale tak myślę, że twój model jest młodszy i może już bez kondensatora rozruchowego działa. Miernik w rękę i sprawdź czy napięcie wogóle wychodzi na silnik podczas tej próby prania. Zerknij jeszcze na szczotki, może "łapią" dopiero jak napięcie idzie wysokie na wirowanie.
 • #5
  Patryk15sk
  Level 9  
  Komutator przeczyściłem wcześniej, ale ok sprawdzę później czy to napięcie dochodzi, a może być winny temu ten duży opornik na module R7 ? Bo gdzieś przeczytałem, że on jest od sterowania silnika i ma mieć 12K ohma , a mój ma 10.80K po zmierzeniu.
 • Helpful post
  #6
  POL02
  Home appliances specialist
  guciq wrote:
  Sprawdź jeszcze kondensator silnika. Jeśli nie on to tylko ten moduł.

  Zanim coś napiszesz zastanów się i nie pisz bzdur.
  Model tej pralki nie ma kondensatora to jest silnik komutatorowy.
  Jak na wirowaniu kręci to moduł zostawił bym w spokoju.
  A wodę nabiera?
  Piszesz,że na początku kręci raz w lewo raz w prawo. Czy z wodą czy bez?
 • #7
  Patryk15sk
  Level 9  
  Wodę nabiera, grzeje i rusza silnik, ale dopiero gdy woda zostanie nagrzana do danej temperatury np. 30°C, a dalej jest już tak jak napisałem wyżej. W czasie kiedy silnik powinien się kręcić podczas prania, ale się nie kręci dostaje napięcie około 35-45V (zmierzyłem miernikiem). Jeszcze czasem zdąży mu się dostać taki silny zryw pochodzi jeszcze z 5 sekund i koniec.
  Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Proszę o pomoc.