logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Krups EA8250 - wartości rezystorów R28 i R29 po zwarciu cewki pompy?

marek003 10 Paź 2017 11:42 4047 5
REKLAMA
  • #1 16748481
    marek003
    Poziom 40  
    Posty: 4607
    Pomógł: 801
    Ocena: 487
    Witam
    Expres jak w temacie. Po zwarciu cewki pompy wystrzelił triak 204S6D (4A/600V) i rezystor między jego nóżkami o oznaczeniu na płytce R29. Uszkodził się również rezystor w linii sterującej pompką R28 130Ω lub 150Ω. Teraz pytanie czy ktoś wie jakiej wartości powinny być te rezystory?

    I drugie pytanie jeżeli ktoś miał podobny przypadek ze zwarciem cewki:
    W chwili obecnej ekspres jest martwy - czy po wymianie tych trzech elementów expres wstanie czy trzeba się jednak spodziewać, że poprzez linię sterowania pompki uszkodził się również układ scalony (sterownik), a tym samym czeka mnie wymiana całej płyty?

    Oznaczenia na płycie GSM 0300143
    Poniżej fotka płytki
    Krups EA8250 - wartości rezystorów R28 i R29 po zwarciu cewki pompy?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16796232
    Dixi68
    Poziom 15  
    Posty: 230
    Pomógł: 6
    Ocena: 23
    Mam właśnie podobny ekspres (EA 8150) rozebrany na stole. Płyta jest taka sama. Rezystor R28 ma 270Ω, a R29 ma 1,8kΩ. Cewka pompy ma 10MΩ.
  • REKLAMA
  • #3 16797961
    marek003
    Poziom 40  
    Posty: 4607
    Pomógł: 801
    Ocena: 487
    Dziękuję za informację.

    Na marginesie:
    Nadmienię tylko że płytki pomimo tych samych oznaczeń mają w internetowym serwisie z częściami różna cenę dla różnych modeli expresów.
    Chodzi wyłącznie o oprogramowanie?

    Przy zamawianiu całej płytki trzeba podać dokładny nr modelu z tabliczki znamionowej.
  • REKLAMA
  • #4 19302878
    mikser011
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 4
    Jaki był objaw tego uszkodzenia? Na moim ekspresie wyświetla się wtyczka i ekspres nie wstaje. Teoretycznie wszystko poza elektroniką sprawdziłem i według mnie jest ok. Niestety nie wiem co z tym sprzętem dalej zrobić by ruszył i czy problem tylko w tej płytce.
  • REKLAMA
  • #5 19303058
    marek003
    Poziom 40  
    Posty: 4607
    Pomógł: 801
    Ocena: 487
    mikser011 napisał:
    Jaki był objaw tego uszkodzenia?

    To było 3 lata temu. Expres nie podawał wody - cisza zamiast buczenia (nie pamiętam czy coś było na wyświetlaczu). Okazało się że cewka pompki ma przerwę (przepaliła się). Przez przypadek podmieniono na cewkę zwarta zamiast na dobrą co skutkowało przepaleniem części.
    Teraz nie pamiętam czy expres wrócił wtedy z serwisu czy nie (bo parę razy był w serwisie). Wiem że ostatni pobyt w serwisie zakończył się za dużą wyceną i pozostał bez odebrania.
  • #6 19306561
    mikser011
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 4
    Mój problem pojawiającej się po włączeniu ekspresu wtyczki na wyświetlaczu rozwiązany.
    Mianowicie
    przełożyłem płytkę ze sterowaniem od innego krupsa 8025 do tych bebechów i po właczeniu pokazał się błąd 09
    Oznaczał on nieciągłość w czujniku temperatury - jak już ktoś na forum pisał zaryzykowałem i poprawiłem luty i ekspres ożył.
    To nie jest zdjęcie mojego bloku ale pokazuję na innym przykładzie gdzie się on znajduje.

    Krups EA8250 - wartości rezystorów R28 i R29 po zwarciu cewki pompy?[/url][/center]
REKLAMA