Witam
Expres jak w temacie. Po zwarciu cewki pompy wystrzelił triak 204S6D (4A/600V) i rezystor między jego nóżkami o oznaczeniu na płytce R29. Uszkodził się również rezystor w linii sterującej pompką R28 130Ω lub 150Ω. Teraz pytanie czy ktoś wie jakiej wartości powinny być te rezystory?
I drugie pytanie jeżeli ktoś miał podobny przypadek ze zwarciem cewki:
W chwili obecnej ekspres jest martwy - czy po wymianie tych trzech elementów expres wstanie czy trzeba się jednak spodziewać, że poprzez linię sterowania pompki uszkodził się również układ scalony (sterownik), a tym samym czeka mnie wymiana całej płyty?
Oznaczenia na płycie GSM 0300143
Poniżej fotka płytki
Expres jak w temacie. Po zwarciu cewki pompy wystrzelił triak 204S6D (4A/600V) i rezystor między jego nóżkami o oznaczeniu na płytce R29. Uszkodził się również rezystor w linii sterującej pompką R28 130Ω lub 150Ω. Teraz pytanie czy ktoś wie jakiej wartości powinny być te rezystory?
I drugie pytanie jeżeli ktoś miał podobny przypadek ze zwarciem cewki:
W chwili obecnej ekspres jest martwy - czy po wymianie tych trzech elementów expres wstanie czy trzeba się jednak spodziewać, że poprzez linię sterowania pompki uszkodził się również układ scalony (sterownik), a tym samym czeka mnie wymiana całej płyty?
Oznaczenia na płycie GSM 0300143
Poniżej fotka płytki