Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Junkers Euroline ZW/ZE 23 KE słabo grzeje

10 Paź 2017 11:58 735 8
  • Poziom 5  
    Witam,
    Posiadam piec CO na gaz Junkers. Pojawił sie problem gdyż nie grzeje jak powinien. Zwykle przy pewnym ustawieniu regulatora temperatury zasilania i głowicy przy grzejniku można było ogrzać pomieszczenie zimą do 20 stopni Celsjusza lub więcej. Przy aktualnych temperaturach nawet nie daje rady tych 20 stopni wyciągnąć.

Odpowietrzyłem wszystkie grzejniki ale to nic nie dało. Manometr na piecyku wskazuje czasem wartość 1 (według instrukcji nie powinna ona spaść poniżej jednego). Okna są szczelne.

Gdzie może leżeć problem? Zwiększenie temperatury na regulatorze drastycznie zwiększy rachunki za gaz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Może przykręcone są na zaworach zarówno zasilania, jak i powrotów same grzejniki, bądź też spadła wydajność pompki (co dość często się dzieje)?
  • Poziom 5  
    Fakt nie wszystkie grzejniki mam w domu odkręcone. Jednak od zawsze tak było, nie wszystkie pomieszczenia ogrzewaliśmy regularnie.

Musiałem sie podeprzeć wiedzą z sieci odnośnie zaworów zasilania i powrótu. One nie były ruszane, istnieje możliwość że bez czyjejkolwiek ingerencji mogło coś sie z nimi stać?

Jeśli nie to chyba zostaje jedynie ta wydajność pompki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    No cudów nie ma, jeśli nie spadła wydajność palników zakładamy, że płonienie są równie wysokie, jak zawsze, jeśli system wężownic ogrzewanych płomieniami nie uległ jakiemuś zapchaniu kamieniem, czy nie wiem czym, to pozostaje jedynie doszukiwać się przyczyn w cyrkulacji obiegu. Pompki dość często wysiadają, spada ich wydajność, zaczynają głośno pracować, a nawet potrafią zatrzymać się.
  • Poziom 5  
    irus.m napisał:
    Jaki jest stan wymiennika spaliny /woda ?.

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Można to sprawdzić samodzielnie?
  • Poziom 5  
    Przepraszam że post pod postem, nikt już nie ma żadnych rad?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Trochę mało informacji podałeś.
    Jak długo masz kocioł ?
    Czy jest serwisowany ?
    Czy od ostatniego roku coś się zdarzyło z instalacją.
    Czy grzejniki są ciepłe ? Jaka moga miec temperaturę ?

Czy kocioł "strzela" podczas pracy, startu palnika ?
  • Poziom 5  
    Pomogło oczyszczenie pieca