Witam, dzisaj po kilku latach bezproblemowego działania kompa nagle zaczęło się coś psuć.
Podczas uzytkowania komputera wyskoczył BSOD system service exception, mówie dobra, pewnie jakiś pojedyńczy blue screen i wszystko wróci do normy, ale nie.
Komputer po procesie bootowania wywalał ten sam BSOD w kółko więc postanowiłem sformatować SSD na którym mam system, nie miałem tam jakiś ważnych danych wiec mogłem to bez problemu zrobić, instalacja się udała wszystko działa -mówie, do czasu.
Teraz po pewnym czasie wywala BSOD system thread exception, zawsze, dowiedziałem sie ze jest to spowodowane kartą graficzną, w moim przypadku Radeon MSi HD7770 a dokładniej jakimś Atikmdag.sys.
Dodam ze przy próbie instalacji sterowników równiez wywala bsod i nie sposób ich zainstalować.
Teraz używam intergry z procesora i wszystko działa bardzo dobrze, ale wiadomo, zintegrowana karta do gier (nawet mniej wymagajacych) srednio sie sprawadza i niezbyt mnie to zadowala.
Czy to koniec tej karty? Mam nadzieje, że nie, chociaż wiadomo, nie jest to jakiś najnowszy model, ale mi wystarczał, strata jednak wielka nie będzie, i tak przymierzałem się do zakupu nowej karty w niedalekiej przyszłość.
Da się z tym coś zrobić?
Pozdrawiam serdecznie
EDIT (specyfikacja komputera):
Procesor Intel Core i54440
Karta graficzna MSi HD7770
RAM 8GB ADATA 1600MHz
Dysk SSD ADATA 240GB
HDD Seagate 1TB
Zasilacz Chieftec 600W
MOBO Asus H81M-k
System Win 10 Pro 64
Podczas uzytkowania komputera wyskoczył BSOD system service exception, mówie dobra, pewnie jakiś pojedyńczy blue screen i wszystko wróci do normy, ale nie.
Komputer po procesie bootowania wywalał ten sam BSOD w kółko więc postanowiłem sformatować SSD na którym mam system, nie miałem tam jakiś ważnych danych wiec mogłem to bez problemu zrobić, instalacja się udała wszystko działa -mówie, do czasu.
Teraz po pewnym czasie wywala BSOD system thread exception, zawsze, dowiedziałem sie ze jest to spowodowane kartą graficzną, w moim przypadku Radeon MSi HD7770 a dokładniej jakimś Atikmdag.sys.
Dodam ze przy próbie instalacji sterowników równiez wywala bsod i nie sposób ich zainstalować.
Teraz używam intergry z procesora i wszystko działa bardzo dobrze, ale wiadomo, zintegrowana karta do gier (nawet mniej wymagajacych) srednio sie sprawadza i niezbyt mnie to zadowala.
Czy to koniec tej karty? Mam nadzieje, że nie, chociaż wiadomo, nie jest to jakiś najnowszy model, ale mi wystarczał, strata jednak wielka nie będzie, i tak przymierzałem się do zakupu nowej karty w niedalekiej przyszłość.
Da się z tym coś zrobić?
Pozdrawiam serdecznie
EDIT (specyfikacja komputera):
Procesor Intel Core i54440
Karta graficzna MSi HD7770
RAM 8GB ADATA 1600MHz
Dysk SSD ADATA 240GB
HDD Seagate 1TB
Zasilacz Chieftec 600W
MOBO Asus H81M-k
System Win 10 Pro 64