Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szybki napęd bramy przesuwnej FAAC, NICE, CAME lub inny markowy.

dziubas34 22 Oct 2017 12:46 2661 4
 • #1
  dziubas34
  Level 9  
  Witam,
  Szukam napędu do bramy przesuwnej do domu jednorodzinnego. Brama będzie mieć 5m długości, ciężar jeszcze nie znany ale brama "kuta" nie zdziwiana. Na rynku jest tych napędów tak dużo że mam mętlik w głowie. Napęd musi być szybki i niezawodny i to są moje główne priorytety. Moją uwagę przykuły 2 napędy firmy FAAC czyli modele C721 oraz 741 który jest troszkę wolny wg mnie. Zastanawia mnie zasilanie 24VDC a 230VAC. Który jest lepszy i czym się kierować przy wyborze. C721 ma 30Nm i 530N a 741 24Nm ale 650N. Ze względu na szybkość skłaniałby się ku modelowi C741 ponieważ wg danych katalogowych osiąga 18m/min. Jeśli byłaby możliwość chciałbym nawet jeszcze szybszy. Sterowanie wyłącznie z pilotów których potrzebuję ze 3-4 z możliwością zaprogramowania kolejnego oraz stosunkowo duży zasięg w miarę możliwości ~40-60m. Ze względu na istniejące już słupki klinkierowe chcę aby lampy ostrzegawcze były razem z fotokomórkami (mam do fotokomórek przewód 8 żyłowy więc nie powinno być problemu). Czy ewentualnie szybkość można by regulować jeszcze na zębatce (ilość zębów) i w jakim zakresie. Proszę o doradę. Nie chcę tanich chinoli.
 • #2
  Zbigniew 400
  Level 38  
  A zdajesz sobie sprawę z zagroźeń przy takiej prędkości i takim zasięgu pilotów ?
 • #3
  dziubas34
  Level 9  
  Zbigniew 400 wrote:
  A zdajesz sobie sprawę z zagroźeń przy takiej prędkości i takim zasięgu pilotów ?

  Tak zdaję sobie z tego sprawę. Dodatkowo nie myślę o samoróbkach choć mógłbym to zrobić samemu, lecz chcę kupić oryginalny napęd czyli dopuszczony do użytku więc nie sadzę że zagrożę w ten sposób komukolwiek. Oczywiście wypadki się zdarzają aczkolwiek ludzka głupota nie zna granic i jak ktoś włoży rękę miedzy bramę a słupek poza zasięgiem fotokomórek to też nic na to nie poradzę. Doskonale wiem do czego zmierzasz ale przejdźmy do konkretów. Czy mógłbyś polecić jakiś napęd spełniający moje oczekiwania?
 • #4
  Zbigniew 400
  Level 38  
  Polecam Faac 741.
 • #5
  dziubas34
  Level 9  
  Dzięki Zbigniew 400. A masz może jakieś porównanie 741 z C721? Wydają się być podobne ale mają zupełnie inne zasilanie i chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica plusy i minusy obydwóch konstrukcji względem siebie.