Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE20160PL/11 FD Maxx 6 - Nie załącza się migają diody.

AoT_Hunter_PL 13 Lis 2017 12:36 1791 5
  • #1 13 Lis 2017 12:36
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Witam mam pytanie do leciwego już sprzętu co jest nie tak lub jak wygląda za koleją procedura sprawdzania przyczyny problemu.

Wcześniej było załadowane pranie z tego co teściowa mówiła pralka nie skończyła go do końca nie było wywirowane czyli coś padło po drodze, z początku myślałem, że może nie łączy coś przy drzwiczkach ale raczej to odpada. To co zauważyłem, przy próbie nastawy kolejnego prania.

Po przekręceniu programatora na dany program, nie można załączyć (lub urządzenie samo się nie załącza) urządzenia (Start). W skrócie kręcenie programatorem nic nie daje.
    Dodatkowo migają pionowo diody w panelu: Wirowanie
    [1000 , 900, 800 , 600 , wirowanie stop]
    Migają wszystkie jednakowo poza ( 900 i 600 wygaszone)
    Miganie na poziomie hmm z około 500 ms może wolniej.
    Nie świeci dioda przycisku START.
    Lewe diody panelu (nie świecą) -- nie wiem czy tak ma być.
    Bosch WAE20160PL/11 FD Maxx 6 - Nie załącza się migają diody.
    foto zapożyczone

Dodam, że kiedyś pralka miała padnięty mechanizm pobierania płynu i proszku (ta tacka itd) dlatego były używane do teraz tylko kapsułki do środka bębna.
    Ale mimo to chodziła jako tako.

Proszę o porady co posprawdzać, lub jakieś kody błędów, co mogę posprawdzać w elektronice. Jeszcze nie zabieram się na rozkręcanie.

Pozdrawiam i dziękuje.

Dodano po 29 [minuty]:

Witam odpowiem sobie sam:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2284785.html
    Z tego tematu zastosowałem metodę kasowania pamięci.
    Czyli pokrętło na godzinę "6" , palec na przycisk zmiany prędkości wirowania , następnie pokrętłem na godzinę "7"

Pralka zresetowała się, zmiana programów działa lecz po ustawieniu na wirowanie, trzeba odczekać kilka sekund aż zacznie się coś dziać.
    Silnik się nie kręci (nie ma wirowania) za to burczy pompa wody pod bębnem.

Nie wiem czy tak ma być powinno być same wirowanie.
    No ale coś musiało spowodować ten błąd, przeczytałem z innego tematu Podobnego do mojego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2442664.html
    że może to być problem:
    - z silnikiem
    - programatorem
    - moja myśl pralka ma przebicia czasem gdzieś tam za smyra (brak uziemienia , może wykonam zerowanie i to pomoże dla elektroniki)

Wymieniłem szczotki w silniku ale nadal nic (były już wyjechanie).

Dodano po 14 [minuty]:

Witam a mam pytanie, można prosić o jakiś serwice manual tej pralki albo opis kodów usterek i jak je odczytywać.

Pozdrawiam i dziekuje

0 5
  • #2 14 Lis 2017 12:02
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Witam potrzebuje prądnicę tachometryczną do silnika tej pralki.
    Z jakich modeli mogę podpasywać (gdy będę szukał)

Zorientowałem się że ta cześć nie występuje w tym modelu jako typowo zamienna, czyli zostaje szukać wydłubanej.
    Gdyby ktoś coś poproszę o namiary.

Mam jeszcze pytanie czy mogę prosić o parametry (np. katalogowe) sprawnego uzwojenia

rezystancja , indukcyjnośc ?

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Lis 2017 19:58
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

A z maxx5 nie pasuje? Ostatnio widziałęm całe silniki w cenie 50 zł na OLX. A może też wystarczy tylko było ponownie zresetować po wymianie szczotek?

0
  • #4 14 Lis 2017 23:14
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Może i by podpasował silników jest masa w dobrej cenie tylko czas mnie goni bo jak do jutra nie zrobię to teściowa kupuje drugą. A co tu zdziałać jak ma się drugie zmiany, tu coś zrobić tam coś zrobić i zaraz do pracy i już nie ma czasu nawet jechać za częściami, a żeby były jeszcze tak na miejscu czy na złomie... Przydałyby mi się parametry tej cewki.
    Pozdrawiam

0
  • #5 15 Lis 2017 16:19
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Niech teściowa kupuje drugą nową , a Kolega spokojnie sobie tą naprawi i jeszcze ją sprzeda pod nieobecność teściowej.

0
  • #6 15 Lis 2017 22:57
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Już naprawione. Pomogła wizyta na złomie fart i był akurat silnik Boscha na części, podmieniłem tachometr było trochu dłubaniny, szczotki też się przydały. Śmiga wszystko w porządku (1200zł zaoszczędzone kosztem 10zł + paliwo).

Czeka mnie jeszcze w przyszłości wymiana pompy i wkładki na proszek.
    Pozdrawiam i polecam odwiedzać złomy ludzie różne cuda wywalają.

wiesiekmisiek napisał:
    Niech teściowa kupuje drugą nową, a Kolega spokojnie sobie tą naprawi i jeszcze ją sprzeda pod nieobecność teściowej.

W tym problem, że ja z żoną mieliśmy się dorzucić połowę bo mieszkamy na razie razem ;] Ale sprawa już załatwiona i katujemy sprzęt dalej.

0