Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla Verso 2005 - Kamera cofania tył - B9002

13 Nov 2017 20:39 5634 3
 • Level 18  
  Witam,
  mam problem z kamerą cofania tył w Toyocie Corolli Verso. Po włączeniu wstecznego pojawia się czarny obraz. Przednie kamery działają w porządku.
  Głównie interesowałby mnie jakiś schemat, bo wydaje mi się, że kamery nie są bezpośrednio podłączone pod radio. Jeśli mam odłączone wszystkie kostki z radia, przednią i tylną kamerę to na kostce (w prawym słupku na 4 pinach idących do kamery tył mam po 12V).
  Co ciekawe nie miałem/nie mam podłączonej kostki 4-pinowej oznaczonej na rysunku CAMERA. A naprawdę przeszukałem dokładnie, czy gdzieś ta kostka nie zapodziała się.
  Toyota Corolla Verso 2005 - Kamera cofania tył - B9002
  Po odpięciu kostki VIDEO/COMM nie działają przednie kamery.

  Wiązka od kamery tył do słupka prawy przód jest OK.
 • Level 2  
  Cześć na 100 % masz uwaloną kamerkę cofania. Też tak miałem - ale już po kłopocie.
 • Level 4  
  Witam.
  Dołączę się do tematu.
  Kolega ma też takie radio w samochodzie i kamerka cofania przestała mu działać. Okazało się że po myjni woda dostała się do kamerki i ja zalała.
  Pytanie moje jest teraz takie czyli z radia do kamerki tylnej jest wyjście 12V? Bo koledze jak mierzyłem to ma 6,50V. To znaczy że w radiu jeszcze muszę dłubać i sprawdzić co tam się stało?
 • Level 17  
  Oryginalna kamera Toyoty ma zasilanie właśnie 6.5 V.
  Zamienniki na 12 V biorą często zasilanie np. ze światła biegu wstecznego, a na piny zasilania w samej nawigacji podaje się wtedy odpowiedni opornik, coby komputer nawigacji myślał, że kamera podłączona jest prawidłowo i pobiera te ok. 100-200 mA. Ewentualnie kamerkę dalej możesz zasilić z pinów zasilania od nawigacji przez przetwornicę step-up - jeżeli pobór prądu oczywiście na to pozwoli.