Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można połączyć się z tą siecią. (WIFI)

15 Lis 2017 14:30 3816 7
 • Poziom 8  
  Witam,

  Od jakiegoś czasu laptop ma problem z dostępem do sieci WIFI poprzez zintegrowaną kartę wifi. Przy próbie połączenie Wyskakuje komunikat:
  "Nie można połączyć się z tą siecią."
  Z tego co już zdążyłem ustalić problem występuje prawdopodobnie po jakiejś aktualizacji Win 10 i najprawdopodobniej dotyczy sposobu szyfrowania połączenie ew. kanału połączenia.

  To co do tej pory zrobiłem :
  Spoiler:
  Próbujesz połączyć się z siecią Wi-Fi, która do tej pory działała, ale teraz pojawia się błąd „Nie można połączyć się z tą siecią”? Zobacz, jak to naprawić w Windowsie 10.

  Windows 10 - nie można połączyć się z tą siecią

  W Windowsie 10, zwłaszcza po aktualizacji pokroju Creators Update czy Fall Creators Update, może dojść do sytuacji, że sieć bezprzewodowa, z którą łączyliśmy się cały czas, przestanie być dla nas dostępna. Owszem, będzie wyświetlać się na liście, będzie przyjmować hasło, ale przy każdej próbie połączenia wyświetli się błąd „Nie można połączyć się z tą siecią”.

  Problem staje się jeszcze ciekawszy, gdyż zazwyczaj nie można podłączyć się tylko do tej jednej, konkretnej sieci – inne (np. hotspot ze smartfona lub tabletu) działają bez problemu.

  Typowy błąd

  Pozostałe komputery w domu również mogą się dalej łączyć z siecią. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak naprawić sieć Wi-Fi, aby ponownie można było się łączyć?
  Zresetuj zapisane ustawienia sieci Wi-Fi

  Pierwszym sposobem, który zawsze warto wypróbować przy problemach z siecią Wi-Fi, jest usunięcie zapisanego profilu sieci, tak, aby konieczne było ponowne podłączenie wraz z podaniem hasła od nowa. W wielu przypadkach pozwala to rozwiązać problem z tym komunikatem.

  Aby to zrobić, wejdź do menu Start i uruchom aplikację „Ustawienia”. Następnie udaj się do zakładki „Sieć i Internet > Wi-Fi”.

  Przejdź do opcji zarządzania profilami sieci

  Po wybraniu zakładki „Wi-Fi” pojawi się podsumowanie z karty bezprzewodowych sieci. Wybierz w tym miejscu opcję „Zarządzaj znanymi sieciami”.

  Zapomnij ustawienia sieci

  Pojawi się lista wszystkich sieci Wi-Fi, do których hasła są zapisane w komputerze. Poszukaj tu sieci, do której nie możesz się podłączyć i wybierz opcję „Zapomnij”. Teraz możesz spróbować ponownie połączyć się z siecią – pamiętaj, że konieczne będzie wpisanie hasła.
  Wyczyść wpisy z rejestru dotyczące ustawień sieci

  Jeśli powyższa, najprostsza metoda nie pomogła, to pora pójść o krok dalej i wyczyścić za pomocą Edytora rejestru wpisy związane z sieciami Wi-Fi. Jest to najczęstsze źródło problemów i metoda ta powinna pomóc w większości przypadków.

  Wciśnij kombinację klawiszy Windows + R, a następnie w oknie uruchamiania wpisz poniższe polecenie:

  regedit

  Potwierdź polecenie. Pojawi się okno Edytora rejestru. Po lewej stronie okna znajdziesz foldery z kluczami rejestru. Rozwijając odpowiednie po kolei, przejdź do poniższej ścieżki:

  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces

  Przejdź do klucza Interfaces w Edytorze rejestru

  Rozwiń klucz Interfaces. W środku znajdziesz wiele pomniejszych kluczy z długimi nazwami. Usuń je wszystkie, klikając każdy z nich po kolei prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Usuń”.

  Usuń zbędne klucze

  Na koniec pozostanie Ci tylko pusty klucz „Interfaces” – jego możesz zostawić. Zamknij teraz Edytor rejestru i uruchom komputer ponownie. Spróbuj połączyć się z siecią Wi-Fi. Teraz powinna działać prawidłowo.
  Zmień ustawienia zabezpieczeń lub standardu sieci w routerze

  Ostatnim rozwiązaniem, gdy już żadna z powyższych sugestii nie zadziała, jest tymczasowa zmiana ustawień na routerze, aby „zresetować” zapamiętane ustawienia w komputerze. Dokładnie chodzi o ustawienia poziomu zabezpieczeń (WPA2 itp.), a także standardu sieci (802.11b, 802.11g, 802.11n).

  Zmiana tych ustawień (nawet jeśli na dotychczasowych wcześniej wszystko działało) pomoże wymusić ponowne podłączenie do sieci Wi-Fi i nadpisanie starych ustawień, które komputer nadal uparcie przetrzymuje. Aby to zrobić, musisz za pomocą innego komputera w domu (lub za pomocą smartfona) zalogować się do sieci Wi-Fi i wejść do ustawień routera.

  Zobacz, jak znaleźć adres IP i hasło do logowania do routera

  Gdy jesteś już w ustawieniach routera, to najpierw przejdź do zakładki odpowiedzialnej za ustawienia sieci bezprzewodowych (Wireless). W tym miejscu powinieneś znaleźć opcję typu „Network mode”, która pozwala przełączać się między standardami B, G, N.

  Zmień ustawienia w routerze

  Spróbuj ustawić inny standard (np. B/G/N Mixed) i zapisz ustawienia, a następnie ponownie spróbuj połączyć się z siecią na komputerze, który ma problemy z Wi-Fi. Jeśli to nie pomoże, to zmień standard zabezpieczeń (tymczasowo!) z WPA2 na WPA lub WEP. Gdy już uda Ci się w końcu podłączyć do sieci, to możesz zmienić ustawienia na routerze z powrotem na WPA2 (nie powinno się używać starszych standardów, zwłaszcza WEP).

  Powyższa metoda zadziałała na jednym z trudniejszych przypadków, który był odporny na wszelkie inne rozwiązania. Dopiero tymczasowa zmiana ustawień na routerze pomogła wymusić podłączenie do sieci o innych parametrach. Gdy na komputerze sieć się już „odblokowała”, możliwe było powrócenie do odpowiednich standardów sieci i zabezpieczeń w routerze, a następnie ponowne podłączenie.


  Pierwsze dwa sposoby nie pomogły, ostatni o dziwo pomógł ale tylko jak sposób szyfrowania ustawiony był na WPA-PSK (Tkip), z najniższą prędkością. Jak przywróciłem ustawienia połączenia w kanale "n" i szyfrowanie WPA-PSK (Aes) już nie łączy się ponownie. To samo występuje przy próbie połączenia z 2-oma routerami. Dodam, że wcześniej laptop normalnie się łączył z siecią, z którą teraz nie może się połączyć.

  Jak próbuje połączyć lapka z hotspotem z tel. kom. działa bez problemu, to samo przy połączeniu z siecią WIFI 5G.

  Próbowałem komend ipconfig /release i renew ale one w ogóle nie działają. Wyskakuje komunikat: "The operation failed as no adapter is in the state permisable for this operation"

  EDIT: Na zew. karcie wifi (usb) łączy się bez problemu z wszystkimi sieciami. Problem dotyczy tylko karty zintegrowanej.
  Karta zintegrowana to: Qualcomm Atheros QCA9377
  Lapek to: Acer aspire f5-573g
  Jakieś sugestie co w tej kwestii można zrobić?
 • PCBway
 • Specjalista Sieci, Internet
  Najnowsze stery masz wgrane do tej karty ?
  Próbowałeś odinstalować i zainstalować ponownie stery karty WIFI ?
  Próbowałeś zainstalować stary producenta chipu (o ile istnieją) ?
  google windows 10 Qualcomm Atheros QCA9377
 • PCBway
 • Poziom 8  
  bogiebog napisał:
  Najnowsze stery masz wgrane do tej karty ?
  Próbowałeś odinstalować i zainstalować ponownie stery karty WIFI ?
  Próbowałeś zainstalować stary producenta chipu (o ile istnieją) ?
  google windows 10 Qualcomm Atheros QCA9377


  Tak próbowałem wgrywać sterowniki - nic to nie dało.
  Resetowałem kartę wifi, odinstalowałem ją przez menadżer i dalej nic.
  Sterowników od producenta chipu nie znalazłem żadnych.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Czy Acer aspire f5-573g ma wsparcie windows 10 od producenta ?

  Dodano po 7 [minuty]:

  Przeskanuj sieć inssider-em 2.x, co pokazuje ?
  Jaka siła sygnału ?
 • Poziom 8  
  bogiebog napisał:
  Czy Acer aspire f5-573g ma wsparcie windows 10 od producenta ?
  Dodano po 7 [minuty]:
  Przeskanuj sieć inssider-em 2.x, co pokazuje ?
  Jaka siła sygnału ?


  Z tego co widzę na stronie acera: Link to jest informacja o wgranym win 10. Sterowniki z strony producenta jednak nie pomagają. Jest niby jeszcze wgrany jakiś program związany z wsparciem ale nie wynajduje żadnych błędów.

  Chwilowo nie mam dostępu do lapka, żeby spr. siłę syg, ale sądząc po tym ze router znajduje się 2m od laptopa to raczej słaba nie będzie.

  Jakieś sugestie jak można wyczyścić system pod kątem zapamiętanych ustawień sieciowych/kart sieci wifi i połączenia ipv4? (Łącznie z rejestrem)

  W ostateczności wyciągnę ciężkie działo w postaci przywracania systemu..
 • Specjalista Sieci, Internet
  Uruchom komputer w tryb awaryjny + obsługa sieci, czy to coś zmienia ?