Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai ix35 2010r. - Błąd U1112

minvoo 19 Nov 2017 13:18 6216 1
 • #1
  minvoo
  Level 1  
  Witam. Od jakiegoś czasu nie działa kamera cofania. Po prostu po wrzuceniu na R (automat), kamera załącza się, ale jest czarny obraz. Potem zaczęły się problemy z otwieraniem i zamykaniem samochodu przez przycisk na klamce (teraz już nie działa całkowicie), samochód trzeba otwierać kluczykiem. Teraz samochód ma jeszcze problem z zapalaniem. Na desce pokazuje się czasem "Key is not detected" (Nie znaleziono kluczyka) "Check steering wheel lock" (sprawdź blokadę kierownicy).

  Znajomy mechanik, który elektrykiem nie jest, podłączył samochód pod komputer, gdzie pokazał się błąd U1112.
  Trochę pogooglowałem - 1 link z google z hasła "hyundai ix35 2010 u1112 fault code", ale że nie znam się na samochodach, to mógłbym prosić o wyjaśnienie co to dokładnie jest?
  Czy można odłączyć bez problemu akumulator? Jest taka opcja, że aku jest zbyt mało wydajny już i należałoby go wymienić?

  Hyundai ix35, 2010 r., automatyczna skrzynia biegów, 2.0 CRDI, 183 KM
 • #2
  nubi
  Level 12  
  U1112 w systemie ECM to błąd przesyłania danych poprzez linie przesyłu danych LIN.W twoim samochodzie to dotyczy układu AMS czyli sensora akumulatora oraz czujnika poziomu oleju o ile auto jest w ten czujnik wyposażony.Błąd nie jest krytyczny ale start-stop może nie działać oraz ładowanie akumulatora może nie być skuteczne.Do sprawdzenia sam czujnik ,bezpiecznik, oraz instalacja jeśli to błąd aktywny,jeśli historyczny to do wykasowania.