Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes-Benz W202 C220D - Montaż elektrycznie składanych lusterek

Cren212 01 Dec 2017 18:23 1857 8
e-mierniki
    Cren212
    Level 7  
    Witam, problem przedstawia się następująco.

Do mojego Mercedesa W202 założyłem lusterka elektrycznie składane z modelu W210.Zakupiłem też w serwisie oryginalny przełącznik do wersji przedliftowej.
    Mercedes-Benz W202 C220D - Montaż elektrycznie składanych lusterekMercedes-Benz W202 C220D - Montaż elektrycznie składanych lusterek

Teraz mam pytanie jeśli chodzi o połączenie. Sprawdziłem miernikiem przełącznik w trzech pozycjach. W każdym wariancie występuje przejście pomiędzy zaznaczonymi pinami:
    Zakładając takie podłączenie czy będzie to działało prawidłowo? Wydaje mi się ,że powinno być OK ale chciałbym się poradzić kogoś doświadczonego w tej dziedzinie. Cały czas też zastanawia mnie funkcja środkowego pinu który nie jest połączony w żadnej pozycji z innymi.
    Nie znalazłem żadnych informacji na ten temat tym forum ani na forum Mercedesa bo w wersji przedliftowej składane lusterka były bardzo rzadko spotykane.
  • e-mierniki
  • Helpful post
    abart64
    Level 32  
    Cren212 wrote:
    Cały czas też zastanawia mnie funkcja środkowego pinu który nie jest połączony w żadnej pozycji z innymi.

Nie jest to podświetlenie?
    Reszta wygląda ok.
  • e-mierniki
    Cren212
    Level 7  
    abart64 wrote:
    Nie jest to podświetlenie?

Też się nad tym zastanawiałem ale ten pin nie ma żadnego połączenia z pozostałymi. Sprawdzałem brzęczykiem. Wydaje mi się że na podświetlenie powinien być stały +, to w takim razie skąd masa?
  • Helpful post
    abart64
    Level 32  
    Masa z minusa zasilajacego do lusterek a plus po włączeniu świateł.Może żarówka spalona albo jest led. Nie sadzę aby zrobili go "ciemnego".
    Cren212
    Level 7  
    Właśnie zdjąłem dekiel z przełącznika i są tam 2 małe diody. Raczej nie są spalone bo przełącznik jest fabrycznie nowy i dopiero co przyszedł ze Szwabii.

Załóżmy ,że na środkowy pin jest podany + to przy dotknięciu jednej końcówki miernika do tego pinu a drugiej tak jak mówisz do pinu masy lusterek to(jeżeli dioda nie jest spalona) powinien odezwać się "brzęczyk". Niestety tak nie jest.
  • Helpful post
    abart64
    Level 32  
    Brzęczyk może nie otwierać diod, Weź normalne zasilanie 12V najlepiej na krokodylkach, plus bezpośrednio a masę podawaj przez kontrolkę probówkę 12V i wszystko widzisz co zwiera ,co świeci itd.
    Cren212
    Level 7  
    Miałeś racje kolego! ;)

Sprawdziłem to na zasilaczu 12V i faktycznie to jest podświetlenie. Na środkowy pin trzeba podać + po stayjce a masa jest z lewej strony. Nie wiem czemu na brzęczku to nie poszło ale specjalistą nie jestem. Najważniejsze ,że problem został rozwiązany ;)

Duże piwko dla Ciebie i oczywiście właściwy kciuk.
    abart64
    Level 32  
    No to montuj i ciesz się bzykaniem lusterek :)
    Cren212
    Level 7  
    Temat do zamknięcia.