logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

UFS Tornado - błąd M-bus przy połączeniu z Nokia 3310, komunikat Bad Cmd Echo

gawor 10 Sie 2005 08:19 1236 9
REKLAMA
  • #1 1721677
    gawor
    Poziom 14  
    Posty: 168
    Ocena: 1
    Mam UFS tornado. Podłączam nokie 3310 do ufs i normalnie się łączy, a później nic więcej się nie można zrobic, gdy chcę szczytac np. info wyskauje taki komunikat


    M-bus error: 1f 00 10 40 00 04 00 01 64 01 01 2E Bad Cmd Echo

    :cry:
  • REKLAMA
  • #2 1721742
    psine.pl

    Specjalista Serwis Elektroniki
    Posty: 2354
    Pomógł: 133
    Ocena: 328
    na 90% telefon ma padniety procek.
    sprawdz na innej by wyeliminowac usterke boxa.


    pozdro
    Marek
    Konto firmowe:
    PSINE.PL
    ul.Karczówkowska 8A, KIELCE, 25-019 | Strona WWW: https://www.psine.pl
  • #3 1721821
    gawor
    Poziom 14  
    Posty: 168
    Ocena: 1
    ale na 3330 dziala ... :( czyli cos z tel czy moze cos na stykach z kablem...
  • REKLAMA
  • #4 1721891
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    No tak jeżeli na innym fonku działa tzn. że box masz sprawny, a brak komunikacji może właśnie świadczyć o uszkodzeniu telefonu, skoro na innej jest ok to kabelek jest dobry, ale styki w telefonie można wyczyścić spirytusem, bardzo często pomaga.
    pozdr
  • #5 1721968
    gawor
    Poziom 14  
    Posty: 168
    Ocena: 1
    gdy chce wgrac softa wszystko gra ale pod koniec gdy zczytuje flash id... to wyskakuje mi blad m-busa

    m-bus error: 1F 00 10 40 00 04 00 01 64 03 01 2C Bad mob Ack
  • REKLAMA
  • #6 1722215
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5388
    Pomógł: 390
    Ocena: 251
    Panowie ja już sie do tego przezwyczaiłem :)
    Jak mi wywali błąd M-Bus w Tornado to albo daje OK i za chwile wszystko idzie albo restartuje tornado i odpalam na nowo program i robie to co mi zostało czyli np. Set Faid, Initlock itp....
    No chyba że tak jak kolega pisał wyżej o uszk. proca to już takie manewry nie pomagają.
    Niewiem dlaczego tak się dzieje, być może tylko w WinXP, albo już to taki mankament tego sprzętu.
    W każdym bądź razie telefon sprawny w 100% jak nie za pierwszym to za drugim jakoś wychodzi bo uwalony to już inna bajka.
  • REKLAMA
  • #7 1722715
    morgan_exe
    Spec od GSM
    Posty: 5513
    Pomógł: 332
    Ocena: 115
    Dokładnie! U mnie na XP sa tez takie komedie, w 90% przypadków pomaga reconnect :)
  • #8 1723530
    Multi_COM
    Spec od GSM
    Posty: 2218
    Pomógł: 93
    Ocena: 59
    ten blad byl notoryczny w oprogramowni v2.5, w v2.6 zostal zminimalizowany do minium co nie znaczy ze wyeleminowany. Jezeli jednak macie v2.5 to wyslijcie do sprzedawcy o upgrade softu do v2.6
  • #10 2069608
    henio08
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Pomógł: 3
    Ocena: 14
    dokładnie pamnowie ja mam to samo na boxie tornado tylko ja bym prosił o mała instrukcje odnosnie wysłania pliku ......... do serwisu tornado
    mam taki soft takie wersje prosze o opis wysłania pliku
    UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003. Id: 62 CF 1 7
    UFS_USB V2.6 (c) SarasSoft 2005. S/n: XXXX
    Licence : True

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada UFS Tornado i próbuje połączyć się z telefonem Nokia 3310, jednak po nawiązaniu połączenia pojawia się błąd M-bus z komunikatem "Bad Cmd Echo" podczas próby odczytu informacji lub wgrywania oprogramowania. W dyskusji zasugerowano, że problem może wynikać z uszkodzonego procesora telefonu lub złych styków kabla, które warto wyczyścić spirytusem. Inni użytkownicy potwierdzili, że na innych modelach telefonów (np. Nokia 3330) UFS Tornado działa poprawnie, co wskazuje na sprawność boxa i kabla. W przypadku błędów M-bus zalecane jest ponowne połączenie (reconnect) lub restart urządzenia, co często pozwala kontynuować operacje. Wspomniano również, że w wersji oprogramowania UFS Tornado v2.5 błąd M-bus był częsty, a w wersji v2.6 został zminimalizowany, dlatego warto zaktualizować soft do nowszej wersji. Dodatkowo pojawiła się prośba o instrukcję wysyłania plików REQ do serwisu Tornado w kontekście wersji oprogramowania UFxBoot V2.2 i UFS_USB V2.6.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA