Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Multiroom i spliter

02 Gru 2017 20:10 3156 4
  • Poziom 2  
    Mam taki dylemat. Mam 2 dekodery CP.
    1 - PVR 7000
    2 - HD 5500s

Jako, że posiadając wcześniej jeden dekoder i jedną dziurę w ścianie na zewnątrz budynku i nie chcąc wiercić drugiej na zewnątrz, kupiłem konwerter - Unicable Quad 40mm LNB, 2 Legacy Ports, Inverto (1210, 1420,1680,2040 MHz), podłączyłem go przewodem koncentrycznym do splittera (ZLA0636, 3-way, 5-2450 MHz) znajdującego się wewnątrz budynku i od splittera dalej przewodami koncentrycznymi do dekoderów w dwóch pokojach. Ten do dekodera drugiego HD 5500s przewodem cieńszym (ma to znaczenie?) niż do pierwszego dekodera i cieńszym niż przewód z antenty do splittera. Wszystko działa, ale jak nie ma prądu, to drugi dekoder, po ponownym załączeniu nie ma sygnału i trzeba go ponownie podłączać do głównej anteny z pominięciem splittera, wskakuje mu godzina na wyświetlaczu, co oznacza, że złapał sygnał z anteny, rozłączać i dawać znów do drugiego pokoju, aż do kolejnego zaniku prądu w gniazdku. To jeden problem.
    A drugi jest taki, że po przeczytaniu paru postów na tym forum stwierdziłem, że to co u mnie działa nie powinno działać i już się pogubiłem. Także po przeczytaniu instrukcji CP do PVR HD 7000, gdzie napisane jest, że przewód z anteny należy podłączyć bezpośrednio do gniazda LNB1, a nie do splittera, nabrałem wątpliwości. Chodzi mi o to czy mogę coś popsuć? W dekoderach i konwerterze. Spięcie i te rzeczy. Także z tym cieńszym przewodem koncentrycznym do drugiego dekodera. Jestem laikiem, prosiłbym zatem o wypowiedź zbytnio niezawoalowaną, jeśli można oczywiście prosić?
    Acha, oba te dekodery obsługują normalnie konwerter unicable.
  • Poziom 25  
    Sygnał z konwertera Unicable SCR ze złotego złącza (SCR) łączysz do splitera, do gniazda IN.
    Dekodery łączysz bezpośrednio z gniazdami OUT splitera.

W dekoderze HD 7000 sygnał ze splitera podłącz do gniazda LNB1 i wybierz w konfiguracji anteny typ konwertera KONWERTER SCR, następnie:

Częstotliwość1 LNB1 = Dekoder1 1210 MHZ
    Częstotliwość2 LNB1 = Dekoder2 1420 MHZ

W dekoderze HD 5500s sygnał ze splitera podłącz do gniazda LNB1 i wybierz w konfiguracji anteny typ konwertera KONWERTER SCR, następnie:
    Częstotliwość1 LNB = Dekoder4 2040 MHZ

Istotna jest jakość użytych kabli połączeniowych, wszystkie powinny być jednakowej jakości oraz impedancji 75 Ohm.
    Najlepiej jest stosować sprawdzony typ kabla Triset 113.

Rekomendowany najmniejszy rozmiar anteny w przypadku podziału sygnału Unicable SCR na kilka dekoderów to 80 cm.

Ważne jest również dokładne ustawienie anteny i weryfikacja tego przynajmniej na wbudowanym w menu dekodera wskaźniku sygnału.

Link
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Tak, mam te ustawienia.
    Z tym obrazkiem to zazdroszczę. Ja mam siłę sygnału na 64%, a moc na 50%, ale działa. Antena średnica 70 cm. Jak będę miał pieniądzę, to zmienię na większą antenę. Ciekawe o ile zwiększy się siła i moc?
    Kabel kupiłem najgrubszy w hipermarkecie, ale i tak cieńszy niż ten co miałem wcześniej. Na razie działa, więc nie będę ruszał, bo inne wydatki czekają.
    Dziękuję za odpowiedzi. Zrobiłem według podpowiedzi i działa bez problemu.
  • Użytkownik usunął konto