Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obraz

04 Gru 2017 20:33 2340 8
  • Poziom 22  
    Witam

Ostatnio trafił do mnie telewizor z tematu którego staram się uratować przed śmietnikiem. Objaw jest dosyć popularny: kolory są nie prawidłowe, obraz jest mleczny. Dodatkowo zauważyłem że po poprzedniej treści obrazu zostają smug. Po przeczesaniu forum zdecydowałem się na wymianę układu AS-15HF, niestety nie przyniosło to żadnej poprawy.

Chciałbym poprosić kolegów o poradę jakie pomiary warto by było wykonać w celu wykrycia usterki.

Dane TV
    Model: LE37B530P7W
    T-Con: T370HW02 VC
    Płyta główna: Saturn B53
    Matryca: T370HW02
    Samsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obraz
    Samsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obrazSamsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obrazSamsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obrazSamsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obrazSamsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obrazSamsung LE37B530P7W - Nieprawidłowe kolory / mleczny obraz
  • Moderator TV
    Może warto zrobić pomiary właśnie na AS15?
    Chociaż to należałoby właściwie zrobić przed wymianą układu :-? Można czasem zaoszczędzić sobie trochę pracy.
  • Poziom 22  
    Witam

Bardzo chętnie, tylko tutaj trzeba posiadać wiedzę jakich sygnałów powinienem się spodziewać na wejściu oraz wyjściu buforów. Pobieżnie sprawdziłem większość elementów i nie znalazłem żadnych uszkodzonych. Bardzo chętnie zaprzęgnę oscyloskop wiedząc czego szukać.

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Pomocny post

Poziom 28  
    To wymień jeszcze AS34-G na Source Driverze.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    kolory są nie prawidłowe, obraz jest mleczny.
    Dodatkowo zauważyłem że po poprzedniej treści obrazu zostają smugi.

To podkreślone jak rozumieć?
    - stary obraz pozostaje pewien czas i przebija przez nowy obraz
  • Poziom 22  
    Tak dokładnie. Zostaje mleczny „ duch” tam gdzie wcześniej był duży kontrast elementów.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Jak nie pomoże wymioana ukłądu Gamma As34 ..... > to wina matrycy.
  • Poziom 22  
    Witam

Serdecznie dziękuje za poradę. Uszkodzony był układ AS34. Telewizor uniknął śmietnika.

Pozdrawiam
    Łukasz