Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat bezlusterkowiec do filmów w dobrej jakości

Rafiik89 06 Dec 2017 11:14 1182 5
    Rafiik89
    Level 9  
    Szukam aparatu tak jak w temacie , głównie do filmów rodzinnych i nie tylko, zależy mi na dobrej jakości można powiedzieć "kinowej". Budzet max 6 tys, aparat planuję kupić na raty, ewentualnie cena może być wyższa jeśli sprzęt będzie tego wart. W jednym ze sklepów polecili mi Sony A6500, nada się? nie mogłem go nigdzie znaleźć a chodziłem po 3 sklepach, w necie jest za niecałe 6 tys na e-oko ( https://e-oko.pl/aparaty-fotograficzne/6150-sony-a6500-nowosc-4548736021709.html ) Czy warto wyać taką kasę na ten aparat? jaki inny model byście polecili? proszę o rady/opinie kogoś kto zna się na fotografii
    D214d3k
    Level 39  
    Canon XC10 popatrz sobie. Chyba lepiej by pasował.
    marcode
    Level 26  
    Panasonic GX80 + 14-140mm + 25mm to świetny zestaw dzięki dobrej optyce.
    Sony A6500 świetny aparat ale do niego trzeba coś podpiąć, może kup coś tańszego i to tego 24-105 f/4 to będzie super.
    JaroK87
    Level 9  
    Fujifilm X-T20 , również znakomita jakość obrazu, super obiektywy. Taki bezlusterkowiec trochę w stylu retro, jest nieduży, także łatwo wszędzie go ze sobą weźmiesz. Sony A6500 też jest bardzo dobry, ale porównałem ceny tych dwóch aparatów z e-oko i Fujifilm wypada lepiej cenowo, a moim zdaniem dużej różnicy nie ma między tymi aparatami. Nie jestem specem od fotografii, ale co nieco wiem :)
    Rafiik89
    Level 9  
    JaroK87 wrote:
    Fujifilm X-T20 , również znakomita jakość obrazu, super obiektywy. Taki bezlusterkowiec trochę w stylu retro, jest nieduży, także łatwo wszędzie go ze sobą weźmiesz. Sony A6500 też jest bardzo dobry, ale porównałem ceny tych dwóch aparatów z e-oko i Fujifilm wypada lepiej cenowo, a moim zdaniem dużej różnicy nie ma między tymi aparatami. Nie jestem specem od fotografii, ale co nieco wiem :)

O Fujifilm też myślałem, ale Sony A6500 mi się bardziej podoba choćby z wyglądu, różnica może i jest nieduża jeśli chodzi o całościowy aspekt funkcjonalności, designu itd, ale jest dla mnie widoczna. Dlatego bardziej skłaniam się ku Sony. Dziękuję wszystkim za polecenie różnych aparatów, poszperam w necie jeszcze i porównam wszystkie, które wymieniliście.
    jeys81
    Level 10  
    Sony a6500 będzie najlepszym wyborem, świetny obrazek 4k , sporo ustawień manualnych z s-logiem. Aparat daje bardzo duże możliwości przy edycji. 1080 w 50 klatkach. Mam kilka aparatów Sony ten zdecydowanie polecam.

W razie pytań pisz postaram się pomóc.