Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows Server 2008 - Uaktywnienie dysku

KenyBDG 12 Dec 2017 18:36 744 6
    KenyBDG
    Level 13  
    Mam pewien problem z Windowsem 2008 Server, może nie z samym system a z dyskami.

W serwerze mam zamontowane dwa dyski 500GB które są dublowane, coś w rodzaju RAID-1 tyle że softwarowy. Na owym serwerze był ustawiony backup który wykonywał się codziennie na NASie który był podpięty jako iSCSI. Wszystko działało jak należy do czasu wykonania restartu.
    Po wspomnianym restarcie backup kończył się niepowodzeniem. Zabrałem się za analizę problemu i zauważyłem iż jeden z dysków jest nieaktywny oraz wszystkie partycje posiadają informację o niepowodzeniu nadmiarowości.
    Windows Server 2008 - Uaktywnienie dyskuPrzechwyty..ie1.JPG Download (96.51 kB)
    Kiedy wybiorę dysk 1 ukazuję się opcja "Importuj obce dysku", następnie ukazują się dwa woluminy.
    Windows Server 2008 - Uaktywnienie dyskuPrzechwyty..ie2.JPG Download (90.45 kB)

Pytanie czy importowanie dysków może coś zepsuć ?, chciałbym uniknąć sytuacji stawiania systemu na nowo.
    Najgorsze jest to że komputer jest 200km ode mnie :)

Gdybym mógł wykonać backup to bym klikał :) niestety nie mam zachowanego backupu.....
    Dodam że reszta działa jak należy, komputer wstaje po restarcie, aplikacje działają bez problemu.
    helmud7543
    Level 43  
    Rozjechał się RAID i pyta czy go naprawić.
    Co z tym backupem, bo piszesz, że się jakiś robił?
    KenyBDG
    Level 13  
    Jak naprawić "RAID" ?

Jeśli chodzi o Backup, to po wybraniu jednorazowej kopi zapasowej systemu otrzymuje informację:
    Windows Server 2008 - Uaktywnienie dysku111.png Download (10.38 kB)

Podgląd zdarzeń
    VSS
    Błąd ASR: nie można zebrać krytycznych informacji dla kopii zapasowej automatycznego odzyskiwania systemu (ASR). Przyczyna: nie można uzyskać informacji o dysku dla urządzenia 1 (kod błędu Win32 0x45d).

VSS
    Ostrzeżenie Usługi kopiowania woluminów w tle: ASR writer Error 0x8007045d. hr = 0x00000000.

Operacja:
    Zdarzenie PrepareForBackup
    Zdarzenie PrepareForBackup

Kontekst:
    Kontekst wykonywania: ASR Writer
    Kontekst wykonywania: Writer
    Identyfikator klasy modułu zapisującego: {be000cbe-11fe-4426-9c58-531aa6355fc4}
    Nazwa modułu zapisującego: ASR Writer
    Identyfikator wystąpienia modułu zapisującego: {3bb175cf-a569-4a6f-b3d3-3b3f7215ec8a}

SPP
    Tworzenie kopii w tle nie powiodło się, ponieważ obiekt ASR Writer zgłosił błąd. Więcej informacji: Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy. (0x8007045D).

Backup
    Wykonywanie kopii zapasowej rozpoczęte w lokalizacji 2017-12-12 18:44:29 nie powiodło się, ponieważ operacja kopiowania woluminów w tle dla woluminów kopii zapasowej nie powiodła się i został zwrócony następujący kod błędu: 2155348129. Po rozwiązaniu problemu ponownie wykonaj kopię zapasową.
    helmud7543
    Level 43  
    KenyBDG wrote:
    Jak naprawić "RAID" ?

Sprawdzić przyczynę (uszkodzony dysk?), usunąć usterkę i "Zaimportować obce dysku".
    KenyBDG
    Level 13  
    Hmm, obawiam się że na odległość nie bardzo jestem w stanie to zrobić.
    Najlepiej odłączyć fizycznie dysk i zobaczyć na którym dysku wszystko ruszy, następnie zrobić format uszkodzonego i włączyć dublowanie.
    helmud7543
    Level 43  
    Najpierw zdiagnozuj zanim sformatujesz. Fizyczna interwencja może być wymagana, także jeśli to ma działać do przyjazdu to może zostaw.
    KenyBDG
    Level 13  
    Oczywiście, poczekam i zrobię to fizycznie. Najgorsze że nie działa teraz backup, z chęcią zrobiłbym kopie systemu, tak aby mieć spokojną głowę.
    Może ktoś poleci jakąś apke która zrobi backup serwera.