logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kierownica Media-Tech MT176 - skręt 270* działa tylko na 180* po podłączeniu do PC

MisterDui 14 Gru 2017 18:25 1635 11
REKLAMA
  • #1 16890391
    MisterDui
    Poziom 11  
    Posty: 108
    Ocena: 2
    Cześć. Mam kierownice Media-Tech MT176 w spec pisze że ma 270* no i jak ją wyciągnołem to faktycznie skręt był 270* ale po podłączeniu do PC kierownica skręca tylko 180* a reszta to martwa strefa. Z pedałami jest podobnie wystarczy wcisnąć 1/3 pedała a gaz albo hamulec jest na 100% :/
    Macie jakiś pomysł jak to obejść i zrobić te 270* i te pedały żeby nie były tak wrażliwe ?
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 16890428
    rcnitros
    Poziom 16  
    Posty: 261
    Pomógł: 4
    Ocena: 18
    Sterowniki zainstalowałeś? Na pokrętle zmień czułość na minimum i napisz czy zadziałało.
  • REKLAMA
  • #3 16890498
    MisterDui
    Poziom 11  
    Posty: 108
    Ocena: 2
    Tak sterowniki są zainstalowane najnowsze i stare to samo . A po zmianie czułości na pokrętle nic ie daje dalej dalej jest te marne 180*
  • REKLAMA
  • #4 16890513
    rcnitros
    Poziom 16  
    Posty: 261
    Pomógł: 4
    Ocena: 18
    A przypadkiem kąt 270 nie jest podany na obydwie strony? Na stronę by wychodziło 135.
  • #5 16890528
    rimot
    Poziom 29  
    Posty: 1054
    Pomógł: 145
    Ocena: 145
    A w sterownika nie ma kalibracji? Jest tam przełącznik PC/PS?
  • REKLAMA
  • #6 16890646
    MisterDui
    Poziom 11  
    Posty: 108
    Ocena: 2
    Sterownik bieda nic sie nie da ustawić. W tym kwadraciku osie to jak skręcę to dochodzi 90* i potem dalej martwa strefa. Wygląda na to jak by sterownik albo płytka ograniczała potencjometr bo on może ale już nie reaguje . Przycisku PC/PS nie ma ale klikałem wszytko co sie dało i nic dalej to jest
    Załączniki:
    • Kierownica Media-Tech MT176 - skręt 270* działa tylko na 180* po podłączeniu do PC SSS.JPG (39.78 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 16890708
    rcnitros
    Poziom 16  
    Posty: 261
    Pomógł: 4
    Ocena: 18
    Próbowałeś skalibrowac? Czy to tez nic nie działa?
  • #8 16890738
    MisterDui
    Poziom 11  
    Posty: 108
    Ocena: 2
    Tak, Kalibrowałem kilka razy ale dalej nic
  • #9 16892337
    lazania
    Poziom 17  
    Posty: 287
    Pomógł: 9
    Ocena: 20
    Złe sterowniki chyba, podczas kalibracji powinna być na grafice kierownica.
  • #10 16892722
    MisterDui
    Poziom 11  
    Posty: 108
    Ocena: 2
    Sterowniki próbowałem różne. Jedynym sposobem jest napisanie nowych albo zmienienie kodu tych sterów(umie ktoś to z tutaj obecnych? :D) albo rozkręcić kierownice i popatrzyć na płytkę bo może ona blokuje działanie tego potencjometra
  • #11 16892856
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38719
    Pomógł: 3166
    Ocena: 6471
    Jak już to potencjometru, ale myślę, że to enkoder a nie potencjometr. Kiedyś miałem taką kierownicę (inny model) i naciskając odpowiednią kombinację przycisków można było ustawić zakres jej działania. W praktyce zawsze grałem na najmniejszym. W oknie kalibracji masz opcję wyświetlenia surowych danych:
    Kierownica Media-Tech MT176 - skręt 270* działa tylko na 180* po podłączeniu do PC
    Zaznacz ją i obserwuj w jakim zakresie ruchów kierownicy zmieniają się te wartości. To da odpowiedź na pytanie czy to kalibracja jest źle wykonana czy zakres ruchów jest ograniczony po stronie elektroniki w kierownicy.

    Kierownica Media-Tech MT176 - skręt 270* działa tylko na 180* po podłączeniu do PC
  • #12 16897981
    MisterDui
    Poziom 11  
    Posty: 108
    Ocena: 2
    Kalibracja Jest dobrze wykonana bo popatrzyłem wiec to wina elektroniki

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z kierownicą Media-Tech MT176, która według specyfikacji powinna mieć kąt skrętu 270°, ale po podłączeniu do PC działa tylko w zakresie 180°. Dodatkowo, pedały są zbyt wrażliwe, co powoduje, że niewielkie wciśnięcie skutkuje pełnym gazem lub hamulcem. Użytkownik zainstalował różne sterowniki, ale nie przyniosły one poprawy. Inni uczestnicy dyskusji sugerują sprawdzenie kalibracji, ustawień czułości oraz możliwości ograniczeń w elektronice kierownicy. Użytkownik potwierdza, że kalibracja jest poprawna, co sugeruje problem z elektroniką lub potencjometrem w kierownicy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA