Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do głośników 2.1 Genius SW 3000

komodo404 27 Gru 2017 18:12 231 4
  • #1 27 Gru 2017 18:12
    komodo404
    Poziom 11  

Witam,

Niestety na forum "podobne" pytania zostały bez odpowiedzi. Może u mnie uda się coś wykombinować.
    Krótko.
    Mam zestaw głośników komputerowych Genius SW-G2.1 3000
    Genius SW-G2.1 3000

Grały fajnie. Niestety wzmacniacz jest ich kulą u nogi. Już raz był w naprawie, skasowali mnie około 80zł (psioczyli coś o potencjometrze i końcówkach mocy.... nie znam się na tym). Podziałało to jakieś 4 miesiące i w święta znów padło. Mam już dosyć jego napraw.
    Proszę powiedzcie mi czy w cenie nieprzekraczającej nowych zestawów głośnikowych 2.1 są jakieś wzmacniacze na wzór tego co ja mam?? Bo na alledrogo nie ma nic, albo ja źle szukam.
    Wizja kupna kolejnego nowego zestawu 2.1 troszkę mnie przeraża bo szkoda mi wyrzucać te głośniki i sub, bo grały fajnie.
    Na OLX znalazłem jedynie takie badziewko...nadało by się to ?
    Wzmacniacz 2.1

Będę wdzięczny za pomoc.

0 4
  • #2 27 Gru 2017 19:03
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 27 Gru 2017 19:17
    osiniak75
    Poziom 29  

W tym badziewku z OLX siedzi zapewne cos takiego.
    http://allegro.pl/wzmacniacz-mocy-tda2030a-2-1-2x18w-subwoofer-nowy-i6116714544.html
    Nie wykluczone że coś podobnego jest w Genius, na kupno jakiegoś gotowego wzmacniacza z zasilaczem i obudową są marne szanse bo większość zestawów komputerowych ma wzmacniacz w obudowie subwofera. Więc bierzesz co jest, gotowe "badziewko" lub kupno płytek i samodzielny montaż w obudowie tego co masz.

0
  • #4 27 Gru 2017 22:05
    komodo404
    Poziom 11  

Dzięki koledzy za włączenie się w temat.
    Niestety większych szczegółów tego wzmacniacza na olx nie ma, ale fajerwerków po tym na pewno nie ma się co spodziewać. Co do mojego użytkowania, nawet domyślam się przez co mógł paść mój wzmacniacz. Z przodu ma on wejścia na słuchawki i mikrofon, często swego czasu wpinałem tam własnie słuchawki i wtedy "standardowa" głośność na jakiej był przekręcony potencjometr była w słuchawkach prawie nie słyszalna, trzeba było nim mocno podkręcić by w słuchawkach zaczęło coś słychać. Stąd przy słuchaniu na słuchawkach potencjometr był często przekręcony na jakieś 60-70% jego mocy - na głośnikach taka moc sprowadziłaby już dawno sąsiadów, bo zestaw jest na prawdę mocny.

Stąd chyba nawet zaryzykuje i może wezmę to badziewko z olx, bo mi strasznie żal wyrzucać ten zestaw. Teraz mam nowe słuchawki na BT więc nawet się nie wpinam w to gniazdo, a pewnie znów wzmacniacz padł bo został kiepsko naprawiony.

Kupno płytki i jej montaż to już nie dla mnie. Jeżeli ktoś z Was się w to bawi i mógłby mi coś takiego złożyć to możemy się dogadać. Jeżeli przypadkiem mignął Wam jakiś inny gotowy wzmacniacz 2.1 również poproszę o namiary.

Kolego Osiniak75, jeżeli siedzi ta płytka którą podałeś...to da radę z moim zestawem ??

0
  • #5 27 Gru 2017 22:12
    osiniak75
    Poziom 29  

Zobacz co za końcówka mocy siedzi w Twoim zestawie, porównasz jej parametry z TDA2030 i będzie wiadomo. Pozdrawiam

0