Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rozdzielacz zastosować?

27 Gru 2017 20:30 591 4
  • Poziom 2  
    witam. jaki zastosować rozdzielacz do takiej sytuacji. opisze tutaj i załączę schemat.
    gdy zawór kulowy na zasilaniu jest zamknięty cały olej płynie na rozdzielacz. przy pozycji 1 gdy tłok "idzie" do góry podnosząc ciężar wszystko działa jak należny. i tutaj mój problem mianowicie mam to zamontowane w wiertnicy i chodzi oto ze ten zawór kulowy jest wstawiony po to żeby: otwierając go powoli tłoczysko zwalnia a w pewnym momencie zaczyna powoli opadać. chodzi oto żeby tym zaworem regulować swobodne opadanie głowicy . wiec potrzebuje rozdzielacz z taka sekcją żeby przepuszczała olej spowrotem przez sekcje. jaki to rodzaj symbol rozdzielacza??

tutaj drugi opis tej samej sytuacji moze bardziej zrozumiały: Posiadam urządzenie do wiercenia studni głębinowych w którym za posów głowicy odpowiada siłownik dwutłokowy. I mam z nim mały problem. Schemat podłączenia:Pompa hydrauliczna zasila rozdzielacz przez zawór przelewowy VMD3502B. 1 wejście 2 wyjście na rozdzielach 3 powrót do zbiornika. Na powrocie do zbiornika za zaworem przelewowym jest róznież zawór kulowy. Rozdzielacz obsługuje siłownik dwutłokowy. I tutaj pojawia się mój problem. A mianowicie:Kiedy dźwignia na rozdzielaczu u stawiona jest w pozycji "do góry" a zawór kulowy jest zamknięty głowica przesuwa się do góry. Tak samo gdy dźwignia ustawiona jest w pozycji "na dół" głowica posuwa się na dół. Czyli normalna zasada działania siłownika. Natomiast kiedy otworzę zawór kulowy ustawię dźwignięw pozycji "na dół" głowica opada pod własnym ciężarem i przymykając zawór kulowy mogę dodatkowo docisnąć głowicę. Jeżeli ustawię dźwignięna rozdzielaczu w pozycji "do góry" i otworzę zawór kulowy nic się nie dzieje. głowica stoi w miejscu. A ja potrzebuję żeby po otwarciu zaworu opadała i żebym mógł przymykając zawór kulowy( bądź inny jeżeli takowy jest potrzebny) podtrzymywać głowicę żeby opadała wolniej. Czy jest to błąd podłączenia czy może sekcji w rozdzielaczu.
  • Poziom 28  
    Nie brałeś pod uwagę ze na zasilani jest nadal ciśnienie z pompy jak i przepływ otwarcie zaworu wcale nie spowoduje cofnięcia się oleju z siłownika bo na zasilaniu ciągle jest przepływ , w tym przypadku zadziała tylko przy wyłączonej pompie, musisz pomyśleć co zrobić z zasilaniem albo wstawiasz dodatkowy zawór albo coś innego.
  • Poziom 2  
    Jarzabek666 napisał:
    Nie brałeś pod uwagę ze na zasilani jest nadal ciśnienie z pompy jak i przepływ otwarcie zaworu wcale nie spowoduje cofnięcia się oleju z siłownika bo na zasilaniu ciągle jest przepływ , w tym przypadku zadziała tylko przy wyłączonej pompie, musisz pomyśleć co zrobić z zasilaniem albo wstawiasz dodatkowy zawór albo coś innego.

dzięki za odp. dodam ze na wyłączonej pompie tez siłownik sie nie chowa. wygląda jakby sekcja nie przepuszczała spowrotem oleju. " słyszałem o tzw. sekcji swobodnego opadania lub sekcji grawitacyjnego opadania" sa takie sekcje chodzi o jakiś numer typ symbol.
  • Poziom 28  
    A dałeś rozdzielacz na dół??
    Grzesiek1989lisow napisał:
    słyszałem o tzw. sekcji swobodnego opadania lub sekcji grawitacyjnego opadania" sa takie sekcje chodzi o jakiś numer typ symbol.

No są widziałem może w życiu 2 razy ale pewnie cena będzie dla ciebie zabójcza bo to były REXROTH 4 pozycyjny, 4 na zatrzask.

• Poziom 2  
    Jarzabek666 napisał:
    A dałeś rozdzielacz na dół??
    Grzesiek1989lisow napisał:
    słyszałem o tzw. sekcji swobodnego opadania lub sekcji grawitacyjnego opadania" sa takie sekcje chodzi o jakiś numer typ symbol.

No są widziałem może w życiu 2 razy ale pewnie cena będzie dla ciebie zabójcza bo to były REXROTH 4 pozycyjny, 4 na zatrzask.

hmmm... tylko w tym problem ze pracowałem na takiej wiertnicy i na 3 pozycyjnym rozdzielaczu tak działało tylko wlasnie byla ta sekcja inna... mam podłączone identycznie jak tak tyle ze nie działa to opadanie stad pytanie o ta sekcje.