Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezpiecznik termiczny do mikrofalówki Whirlpool

12 Aug 2005 10:15 4118 5
 • Level 12  
  Po ostatnim mocnym ogrzewaniu moja mikrofalą (grill) odmówiła posłuszeństwa wiec sie za nia zabrałem. Co znalazłem - bezpośrednio na przewodzie zasilającym umieszczony mam bezpiecznik termiczny (przynajmniej tak mi sie wydaje :)) przykręcony do górnej scianki "komory grzewczej obok grilla" jestem amatorem ale jakos sobie radze. Bezpiecznik ten uległ najprawdopodobniej przepaleniu poniewaz po spięciu układu na krótko wszystko działa OK. Mam pytanie bo wczesniej sie z takim bezpiecznikiem nie spotkałem czy są jakieś bezpieczniki tego typu z automatem ?? czy tylko jednorazowe?? czym ryzykuje pozbywając sie tego bezpiecznika? Dodam ze podobny jest zaraz przy promienniku i wyglądają jak mikrofon elektrytowy.

  Dziękuje
  Pozdrawaim wszystkie "złote rączki"
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OxomiOxomi
 • Helpful post
  Level 15  
  Witam.
  Widziałem parę rozebranych kuchenek i kilka naprawiłem. Ale i tu się przyznaje Whirlpoola żadnego.
  W tych które naprawiałem nie spotkałem się z bezpiecznikem termicznym co jedynie z termostatami na grilu i radiatorze magnetronu lub spodzie kuchenki obok silnika napędu talerza.
  Wielokrotnie spotkałem się z tak usuwanymi usterkami w innych urządzeniach ale trzeba paniętać iz producent nie zamieścił takiego zabezpieczenia od tak. Górę wzięłą troska o bezpieczeństwo użytkownia niekiedy na wyrost ale zawsze.
  Wytłumaczeniem takiego zabezpieczenia może być nie specjana dbałość o czystość takich urzadzeń często używanych nie tylko w gospodarstwach domowych ale i punktach gastronomicznych co w skarjnych przypadkach doprowadza do samozapłonu wnętrza komory grzejnej lub jej przegrzewania (widziałem tylo dwa takie przypadek w ciągu 5 lat zabawy ze sprzetem Agd).
  Najlepiej dokupić bezpiecznik o takich samych parametrach jak oryginalny i wmiejsce wycientego zamontować nowy.
 • OxomiOxomi
 • Level 12  
  nie wykluczone , że jest to termostat prawde powiedziawszy pierwszy raz widze coś takiego i po umiejscowieniu go stwierdziłem ze to moze być bezpiecznik ale równie dobrze moze to być termostat. Mam tylko pytanie czy są to termostaty jednorazowe?? bo przynajmniej mój już sie nie zwarł ?? Podejde do sklepu i sprawa się wyjaśni. Dziękuje za pomoc.
 • User removed account  
 • Home appliances specialist
  Witam
  Lepiej nieomijaj tego termostatu prawdopodobnie jest na 165stopni, i dostaniesz taki w najblizszym serwisie i jego cena jak dobrze pamietam to ok 40zl.

  pozdro :)
 • Level 12  
  mikrofala to whirlpool MT 255, a oznaczenia na termostacie to PW - 2N , 6253, N100.