Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofalówka WHIRLPOOL AKL 262 pali bezpiecznik 8A

31 Aug 2006 09:10 3416 4
  • Level 12  
    Wymieniam bezpiecznik na nowy i podłączam do sieci jest wszystko OK natomiast po uruchomieniu funkcji grzanie wywala mi ten bezpiecznik pierwsze odłączyłem transformator WN i mikrofala działa nie paląc bezpiecznika podłączyłem go a odłączyłem kondesator 0,95mF 2100V i po włączeniu też działa Czyżby kondesator pomyślałem lecz na kondesatorze są dwa elementy jeden to jest dioda a drugi to sam nie bardzo wiem jakby dwie diody skierowane do siebie tak wygląda z oznaczenia na tym elemencie jak sprawdzić te elementy łącznie z kondesatorem czy moja diagnoza jest trafiona czy może coś jeszcze Czekam na podpowiedzi ...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 16  
    Wiatam .Sprawdź ten element który jest podłączony między zaciskami ko0ndensatora , prawdopodobnie to on robi zwarcie , włącz ją bez tego elementu , nie pamiętam jak się on nazywa. Jest to element zabezpieczenia i występuje tylko w niektórych mikrofalówkach.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Wypiąłem element łączący obie strony kondesatora i mikrofala działa ale co robi tam to zabezpieczenie i do czego ono jest czy może mikrofalówka działać bez niego na forum znalazłem podpowiedz że tak ale czy jest to bezpieczne dla zwykłego użytkownika
  • Level 12  
    Działa mikrofalówka od miesiąca i nic nie widać złego jeśli chodzi o jej pracę dlatego uważam że temat mikrofalówki moge zamknąć