Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] mercedes c200 w203 - nie odpala silnik i gaśnie część urządzeń w kabinie

smoczek13 05 Sty 2018 13:59 561 6
  • #1 05 Sty 2018 13:59
    smoczek13
    Poziom 2  

mercedes c200 w203 rocznik 2000, benzyna + gaz (lovato), 163KM, kluczyk "rybka", problemy wyglądają następująco:
    1. przy niskiej temperaturze na dworze problem z odpaleniem samochodu, pilot otwiera wszystkie drzwi ale za drugim naciśnięciem pilota (tu regres bo otwierał po jednym naciśnięciu), po włożeniu kluczyka do stacyjki zaświecają się wszystkie ikony na pulpicie i muszę czekać aż zaczną migać i w końcu zgasną (to może trwać nawet do 30 minut, im niższa temperatura tym dłużej), dopóki nie zgasną ikony nie mam co marzyć o odpaleniu samochodu (nie reaguje), gdy jest ciepło (np lato, to nie ma żadnego problemu, odpala od ręki), dodam że gdy samochód zaczyna już reagować słychać stukanie z bagażnika i to się zgrywa z miganiem ikon na pulpicie, po przejechaniu około 15-20km gdy samochód się rozgrzeje mogę go gasić i odpalać jak latem.
    2. gdy jest mokro (pada lub padało lub jest b.duża wilgotność powietrza) w trakcie jazdy gaśnie pulpit na 2s i włącza się z powrotem, do tego przestaje działać na te same 2s: centralny zamek, wycieraczki i spryskiwacz, kierunkowskazy, światło biegu wstecznego, klakson, światło w kabinie, nawiew, klima i ogrzewanie szyb, dodam iż im dłużej jadę i samochód mocniej się rozgrzeje problem zaczyna znikać, mam też wrażenie, że ma to jakieś powiązanie z ilością prądu w układzie bo "zwarcie" pojawia się np przy prędkości 50km/h przed rondem wciskam sprzęgło żeby zredukować bieg i zwolnić (obroty spadają i "zwarcie"), przy rozgrzanym silniku po przejechaniu około 50-100km jak ręką odjął wszystko działa prawidłowo.
    3. tylko i wyłącznie gdy problem 1 lub 2 działa to znalazłem jeszcze jedną rzecz, po otwarciu i zamknięciu bagażnika czasami pojawia się komunikat, że nie mam oświetlenia tablicy rejestracyjnej tylnej - co jest błędnym komunikatem bo oświetlenie jest, a żarówki są nowe.
    Problemy występują bez względu na to jakiego paliwa używam, gaz czy benzyna.
    Proszę o pomoc we wskazaniu miejsca gdzie szukać i czego szukać bo obecnie mogę się cieszyć tylko z przejażdżek samochodem latem gdy nie pada deszcz.

0 6
  • #2 05 Sty 2018 14:15
    jerry1960
    Poziom 33  

Szukaj w instalacji elektrycznej . Sprawdź też masy.

0
  • #3 05 Sty 2018 14:33
    smoczek13
    Poziom 2  

wiem że to elektryka, ale potrzebuję konkretnego strzału, nie mam kiedy zrobić pełnej diagnozy elektryki bo samochód jest używany codziennie (ja lub żona), czasami ja wysiadam z samochodu a żona wsiada lub na odwrót, masy sprawdzone wszystkie (oczyszczone i zamocowane na nowo), samochód stoi pod "chmurką", kupiłem latem 2017r. problemy pojawiły się z pierwszymi deszczami i już latem i później jak temperatura zaczęła spadać poniżej zera, więc pytam o konkretny strzał żeby nie wydawać kaski na elektryka, dodam że po zakupie nie zauważyłem iż elektryka od haka nie działa (były zgnite przewody przy module od haka-zrobiłem), więc nie chciałem podpowiadać, ale spodziewam się też podobnej opcji w innych miejscach, tylko potrzebuję wiedzieć gdzie szukać, a nie biegać z miernikiem po całym samochodzie.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Sty 2018 15:00
    jerry1960
    Poziom 33  

Miernikiem nie sprawdzisz , szukaj żarówką 21 W. Zacząłbym od przelotki w tylnej klapie , podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

0
  • #5 05 Sty 2018 15:30
    smoczek13
    Poziom 2  

jerry dziękuję za szybką odpowiedź ale interesuje mnie rozwiązanie 1 i 2 problemu przede wszystkim, głupi i błędny komunikat o tablicy pewnie rozwiąże się sam jak 1 i 2 naprawię, tym bardziej że nie wszystko, co broi jest podłączone do jednego modułu, proszę o pomoc przy problemie 1 i 2 przede wszystkim, drobnicę zostawię sobie na urlop (ale to za poł roku około).

0
  • #6 12 Maj 2018 11:25
    Jarekchl
    Poziom 1  

Witam, czy zdjagnozowales problem nr 2? Tzn przygaszanie silnika podczas jazdy.
    Pozdrawiam

0
  • #7 16 Cze 2018 14:49
    smoczek13
    Poziom 2  

przetyczka w bagażniku (zerwane kabelki) oraz przebicie na masie w skrzynce bezpiecznikowej w bagażniku i pod maską z przodu od drzwi kierowcy

0