Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 Lite - bootloop

10 Sty 2018 16:32 1962 3
  • Poziom 24  
    Witam
    Telefon uruchamia się tylko do loga po czym następuje "Optymalizowanie systemu" po dojściu do 100% uruchamia się sam ponownie i tak w kółko. Przy Fastboot mode mam PHONE LOCKED. Próbując wgrać cokolwiek przez ADM wywala mi FAILED (command not allowed) pewnie przez to że tel nie ma odblokowanego bootloadera. Wrzucając soft na kartę SD (folder dload z update w środku) i uruchamiając go z VOL- VOL+ dochodzi do 5% i wisi. Raz jakimś cudem załapał i zainstalował się system ale też doszedł tylko do optymalizacji i dalej to samo.
    Macie jakieś pomysły jeszcze na ten przypadek?
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Po zainstalowaniu systemu robiłeś wipe cache?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 24  
    Wcześniej po wejściu w ten tryb nie miałem nawet opcji zrobić WIPE. Teraz jak napisałeś to spróbowałem i się tam pojawiła (jak nie wiem sam). Po wipe wszystko poszło jak należy : ]

Dodano po 17 [minuty]:

Za szybko się nacieszyłem. Po włączeniu systemu normalnie przez chwilę się pobawiłem (zauważyłem że tel nie reaguje na przycisk power). Odłączyłem baterię i chcąc znowu włączyć tel pojawia mi się tylko ładowanie i na tym stoi. Po wejściu w recovery mam to samo co kiedyś czyli 3 opcje:
    Reboot
    Download new version and recovery
    Shutdown

Nie ma tam znowu wipe :/ i dalej nie mogę tel włączyć.

Dodano po 13 [minuty]:

Telefon w tej chwili da się uruchomić ale tylko przez kombinację z jednoczesnym podpięciem baterii i wsadzeniu kabla. Wtedy uruchamia się normalnie jednak po włączeniu dotyk nie reaguje w ogóle. Nie bardzo rozumiem czemu tak jest skoro po wcześniejszym wipe włączył się normalnie i dotyk działa bez problemów.

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

Jeszcze dodam że w chwili obecnej jakimś cudem znowu mam w recover opcję wipe z tym że nie działa mi w telefonie przycisk power ani dotyk także nie mogę jej włączyć :/ nie wiem co to za cuda się dzieją już sam się gubię.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Będę kontynuował swój monolog : ]
    A więc tak rozebrałem całkowicie telefon i znalazłem ślady cieczy. Po użyciu IPA dotyk wrócił, jednak przycisk power nadal nie działa(vol+ i - działają normalnie). Mam nadzieję że wymiana taśmy z przyciskami pomoże.
  • Poziom 15  
    Podepnij tak jak pisałeś z jakiegoś innego p8 lite taśmę od powera i vol, czesto w nich padały te tasiemki (robiły zwarcie) przez to świrował i wchodził w różne tryby;)