logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór amplitunera do zestawu STX 5.1 za 1800 zł - Denon AVR-X1400H?

OnlySTX 10 Sty 2018 16:38 2703 57
Najlepsze odpowiedzi

Jaki nowy amplituner lub wzmacniacz wybrać do zestawu STX 5.1 za około 1800–2100 zł, jeśli sprzęt ma służyć głównie do muzyki i rozważany jest Denon AVR-X1400H?

Do takiego zastosowania lepiej wybrać stereo niż amplituner 5.1/7.1, bo w stereo centralny jest zbędny, a subwoofer tylko opcjonalny; lepiej też dołożyć do lepszych kolumn niż do samego amplitunera [#16950666][#16958121] Przy tych STX-ach sam amplituner nie będzie głównym ograniczeniem, bo wąskim gardłem całego systemu są kolumny [#16951926] Z nowych propozycji padły Onkyo A-9030/A-9050, bo to przyzwoite stereo z wyjściem pre na aktywny sub [#16958121][#16958211] Jeśli ma być bardziej basowo, polecano też Harman Kardon 3480/3490/3770, a o Onkyo pisano, że gra bardziej płasko i sucho, podczas gdy Harman lepiej „ujarzmia” bas [#16950666][#16966370] Do takiego zakupu warto i tak posłuchać zestawu z własnymi kolumnami, bo tu dużo zależy od kolumn i preferencji [#16959169]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 16950296
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    Witam.

    Niedługo zamierzam sprawić sobie zestaw 5.1 i zastanawiam się nad dobraniem odpowiedniego amplitunera do zestawu podanego poniżej:
    2x STX F-360 n
    1x STX S-250 n
    1x STX C-200 n
    2x STX E-200 n
    Na tym sprzęcie będę słuchał wyłącznie muzyki, od czasu do czasu może obejrzę jakiś film lub pogram na nich w jakąś grę. :D
    Dodam tylko, że budżet to naprawdę 1800 zł. No chyba, że jest okazja aby zakupić o wiele lepszy sprzęt w podobnej cenie...

    Najpierw myślałem nad Denonem AVR-X1400H, nie wiem czy jest za słaby? Czy może za mocny?
    Jeśli chodzie o amplitunery jestem dosyć zielony....

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie amplitunera.
    Słyszałem, że jest szansa na spalenie głośników wzmacniaczem podczas nierozsądnego użytkowania?
    Czy amplituner jest bezpieczniejszy? Skąd mam wiedzieć, do ilu procent ograniczyć moc amplitunera?

    Z góry bardzo dziękuję. :)
  • REKLAMA
  • #2 16950426
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Czemu nie chcesz klasycznego stereo?
    Rozumiem że amplituner ma być używany?
  • REKLAMA
  • #4 16950500
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    intenso napisał:
    Czemu nie chcesz klasycznego stereo?
    Rozumiem że amplituner ma być używany?



    Zależy mi na przestrzennym dzwięku...
    Amplituner ma być Nowy.
    Ewentualnie mogę zwiększyć budżet o 300zł...

    Pablo1964 napisał:
    Do stereo z STX to tylko dwie kolumny ale z serii FX. Przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html


    Zależy mi na 5.1 :) Tylko seria F wchodzi w grę :)


    EDIT: Nie szukam innych kolumn... Zależy mi tylko na dobraniu właściwego amplituner do 1800zł +/- (2100zł max)
  • #5 16950534
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Do kina bez problemu. Ale to nie jest sprzęt do muzyki. A przecież piszesz...
    OnlySTX napisał:
    Na tym sprzęcie będę słuchał wyłącznie muzyki
  • #6 16950616
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    Pablo1964 napisał:
    Do kina bez problemu. Ale to nie jest sprzęt do muzyki. A przecież piszesz...

    OnlySTX napisał:
    Na tym sprzęcie będę słuchał wyłącznie muzyki



    A taki zestaw można zaliczyć do stereo? 2 Kolumny + 1 głośnik centralny + subwoofer?

    Zależy mi amplitunerze który podoła temu zestawowi i zapewni mi najlepsze doznania w słuchaniu muzyki :) Jakieś propozycje?
  • Pomocny post
    #7 16950666
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Głośnik centralny w stereo jest całkowicie zbędny. On służy do odtwarzania dialogów w kinie. Subwoofer - tylko czasami bardzo szybki, który nie ociera się ceną o naszą dyskusję (w przypadku kiepskich kolumn). Jeżeli upierasz się przy subwooferze, pomyśl np. o HK 3480 / HK 3490. One mają możliwość podpięcia subwoofera i z pewnością się sprawdzą. A reszta budżetu przyda się do zakupu lepszych kolumn.
  • #8 16950707
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    Pablo1964 napisał:
    Głośnik centralny w stereo jest całkowicie zbędny. On służy do odtwarzania dialogów w kinie. Subwoofer - tylko czasami bardzo szybki, który nie ociera się ceną o naszą dyskusję (w przypadku kiepskich kolumn). Jeżeli upierasz się przy subwooferze, pomyśl np. o HK 3480 / HK 3490. One mają możliwość podpięcia subwoofera i z pewnością się sprawdzą. A reszta budżetu przyda sie do zakupu lepszych kolumn.


    Rozumiem...

    Subwoofer jest konieczny bo zależy mi na dobrym ,,bejsie''.
    Jeśli Centralna jest tylko do dialogów to już ją usuwam z listy potrzebnych...

    Czyli aktualnie Zestaw by wyglądał tak: (Chyba, że czegoś nie zrozumiałem :P )

    Front: 2x STX F-360 n
    Subwoofer: 1x STX S-250 n
    Amplituner: (Piooner SX-N30,

    No właśnie... HK 3480/3490 są już przestarzałe... Są już tylko używane... A używane odrzucam z góry.

    Miałeś kiedyś doczynienia z Pioneer SX-N30 ?

    Poleciłbyś go zamiast tych Harmanów?
  • Pomocny post
    #9 16951872
    telecaster1951
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9190
    Pomógł: 829
    Ocena: 818
    OnlySTX napisał:

    Front: 2x STX F-360 n
    Czemu się tak upierasz na tej serii F? Przecież to ma Karpaty w środku pasma. Za te pieniądze lepiej kupić Tonsilowskie Premium. Nie jest to nadal szczyt techniki audio, ale brzmi już znacznie lepiej.
  • Pomocny post
    #10 16951926
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Tak jaki pisałem wcześniej, przy tych kolumnach w zasadzie obojętne, jaki amplituner kupisz, bo to one będą wąskim gardłem całego systemu. Przy FX zagra to całkiem inaczej.
  • #11 16951986
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    Jakbym miał wybierać tonsile to...

    Maestro S czy Maestro II?

    Zależy mi na niskich tonach i mocnym basie :)

    Wtedy amplituner do tych tonsili jaki? Max 1800zł


    EDIT: Już mam wszystko zaplanowane:

    Kolumny: Altus 300 x2
    Subwoofer: Magnat 302A
    Amplituner: Proszę o propozycje :)


    EDIT 2: Jednak nie, dajcie mi jakieś propozycje na kolumny z mocnym basem :/
    Max 2000zł

    Moderowany przez telecaster1951:

    Bas. Jedno s.

  • REKLAMA
  • #12 16952437
    telecaster1951
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9190
    Pomógł: 829
    Ocena: 818
    OnlySTX napisał:

    Kolumny: Altus 300 x2
    Wszystko byle nie to...
    OnlySTX napisał:



    EDIT 2: Jednak nie, dajcie mi jakieś propozycje na kolumny z mocnym basem :/
    Miałeś już jakieś kolumny? Pytanie co rozumiesz przez mocny bas.
    OnlySTX napisał:
    Amplituner: Proszę o propozycje :)
    Musi być amplituner? Nie wystarczy sam wzmacniacz?
  • #13 16952490
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    Wiem, altusy 300 to zło, dobre do łupucupu :P



    Kolumny? Nie... | Mocny bass... Jak to rozumiem? Chodzi mi o to aby trzęsło podłogą ...


    Amplituner podobno bezpieczniejszy.... Chodzi mi o to by nie spalić kolumn....

    Może być i wzmacniacz, ale musi mieć bluetooth i wyjście na subwoofer :P

    Dodano po 9 [minuty]:

    Może tak, zacznijmy od nowa:

    Potrzebuję złożyć cały zestaw do 4200zł (Max)

    Potrzebuję: Kolumn, subwoofera oraz amplitunera(do wzmacniacza nie jestem przekonany, ale jeśli mnie przekonacie to wezmę)

    Czego potrzebuje w kolumnach? Zależy mi na głębokim i czystym basie oraz niskich tonach... To nie znaczy, że nie potrzebuję wysoko oraz średnio tonowych.....

    Czego potrzebuję w subwooferze? Zależy mi na głębokim i mocnym (ładniej mówiąc: uderzeniem) :)

    Czego potrzebuję w amplitunere/wzmacniaczu? Potrzebuję: Bluetooth, Regulacji tonów: Bass, (jeśli będzie też regulacja TREBLE to chętnie). Zależy mi również aby amplituner wzmacniacz bez problemowo radził sobie z zestawem.

    Co mam na oku?
    Kolumny: Proszę o propozycje
    Subwoofer: Magnat 302A ~650zł
    Amplituner/Wzmacniacz: Proszę o propozycje
  • Pomocny post
    #14 16952552
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Kup Klipsch R 28 F i będziesz miał bas. To są efektywne i efektowne kolumny.
  • REKLAMA
  • #15 16952702
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    intenso napisał:
    Kup Klipsch R 28 F i będziesz miał bas. To są efektywne i efektowne kolumny.


    Kolumny prezentują się pięknie!

    Wkońcu mi się jakiekolwiek podobają! :)

    Tylko jedno mnie nie pokoi, gdzie jest kurde głośnik średniotonowy? :P Aaa, to są głośniki dwu drożne :D

    Jaki wzmacniacz pod te Klipsche?
    Tylko bez przesadyzmu, bo zainteresował mnie subwoofer klipsch r10sw :)
    Da się zrobić aby Wzmacniacz jeszcze się zmieścił w 1200zł ?

    Aktualnie

    Kolumny: Klipisch R 28 F
    Subwoofer: Klipsch R 10 SW
    Wzmacniacz/Amplituner: Czekam na propozycje :)
  • #16 16952710
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Narazie odpuść sobie do nich subwoofer.
    Może być Harman którego polecał Pablo.
  • #17 16952749
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    intenso napisał:
    Narazie odpuść sobie do nich subwoofer.
    Może być Harman którego polecał Pablo.


    Tylko... One za jedną sztukę kosztują 1800zł....

    Te Klipsch

    EDIT: Mi chodzi o ZESTAW DWÓCH KOLUMN do 2000zł, nie za jedną....
  • #18 16952780
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Musisz polować na używane.
  • #19 16952784
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    Używki nie wchodzą w grę... Jak to wyżej napisałem...

    Inne Propozycje :( ?
    Dodano po 6 [minuty]:
    To mi wpadło w oko:
    https://www.q21.pl/jamo-s-809.html

    https://www.q21.pl/boston-acoustics-a-360.html

    https://www.q21.pl/wharfedale-diamond-240.html

    https://www.q21.pl/tannoy-mercury-7-4.html

    https://www.q21.pl/wilson-raptor-7.html

    https://www.q21.pl/dynavoice-definition-df-5.html <---- Te mi się bardzo podobają :)

    Które spełnią moje wymagania? Lub może macie jakieś inne?

    EDIT: A Klipsche R-24 F ?
  • #20 16952819
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Ty jesteś nastawiony na bas, i żadne z tych kolumn Ci go tyle nie dadzą.
  • #22 16952920
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Kolumny Klipsch R 28 F, kupuje się po niżej 3000, to że jest taka cena to cena katalogowa.
    Napisz tu na forum do kolegi S4home, on Ci zrobi wycenę na nową parę.


    Jak chcesz mieć przybasowany dźwięk to popatrz jeszcze za wzmacniaczem Nad.

    Co do wyjścia na sub.
    To faktycznie, powinien być dopisek PRE, aby można było sterować głosnościa suba z poziomu wzmacniacza.
  • Pomocny post
    #23 16952933
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    To jest to samo - wyjście na subwoofer aktywny. Ale jeżeli kupisz dobre kolumny, nie będziesz go potrzebował.
  • #24 16952981
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    intenso napisał:
    Kolumny Klipsch R 28 F, kupuje się po niżej 3000, to że jest taka cena to cena katalogowa.


    Powystawowe na s4 home są za 3300... A ja mam okazję kupić nówki za 3300....

    Proszę o link do takich poniżej 3000 :D

    A ten wzmacniacz NAD?
    Jakie modele proponujesz do 900zł?
  • #25 16953002
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Kurde, chłopak.
    Napisz do kolegi przez forum i przestań szperać po Ceneo :).
  • #26 16953007
    bbobii
    Poziom 27  
    Posty: 703
    Pomógł: 122
    Ocena: 83
    Jeżeli nowe to tylko na tyle wystarczy:
    Onkyo TX-8150 i do tego kolumny Pylon Audio Opal 23 lub SAPPHIRE 23, STX electrino 250
  • #27 16953033
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    intenso napisał:
    Kurde, chłopak.
    Napisz do kolegi przez forum i przestań szperać po Ceneo .




    Szprzerałem po stronie S4 home :) Nówki za 3600, napisałem do kolegi z prośbą o rabacik :)


    bbobii napisał:
    Jeżeli nowe to tylko na tyle wystarczy:
    Onkyo TX-8150 i do tego kolumny Pylon Audio Opal 23 lub SAPPHIRE 23, STX electrino 250


    Napaliłem się na te Klipsche i już raczej nic mnie nie powstrzyma :D

    Narazie Szukam tego amplitunera/wzmacniacza do 1000zł Bo ten HK 3480 mnie nie pokoi :P

    Jakby udało się wyrwać nowy wzmacniacz, który pociągnie te kolumny to byłby git, ewentualnie używka....bo amplituner za 1000zł to ....
  • #28 16953041
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Napisałeś do niego przez elektrode?
  • #29 16953045
    OnlySTX
    Poziom 6  
    Posty: 123
    Ocena: 1
    [quote="intenso"]Napisałeś do niego przez elektrode?

    Tak

    Dodano po 7 [minuty]:

    Z nowych wzmacniaczy w oko wpadły mi: Yamaha A-S201, Pioneer SX-20...

    Z używanych ten HK 3480, ale trochę się go obawiam....
  • #30 16953071
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    A jakiej Ty muzyki słuchasz?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje amplitunera do zestawu głośników STX 5.1 w budżecie do 1800 zł, z myślą o słuchaniu muzyki i okazjonalnym oglądaniu filmów. Początkowo rozważał Denon AVR-X1400H, ale nie jest pewien, czy będzie on odpowiedni. W dyskusji poruszono kwestie dotyczące wyboru kolumn, subwoofera oraz wzmacniacza, z naciskiem na mocny bas. Użytkownik odrzucił używane sprzęty, preferując nowe modele. Wskazano na różne opcje, takie jak Harman Kardon HK 3480/3490, Onkyo TX-8150 oraz Klipsch R-28F, a także na znaczenie akustyki i preferencji muzycznych. Ostatecznie użytkownik zdecydował się na Harman Kardon HK 3770.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA