Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo - Zepsute gniazdo od ładowania

Proslayers 11 Jan 2018 10:51 3123 5
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. To to jest jakaś amatorka a nie serwisowe wlutowanie gniazda. Ktoś to pierwszy raz wlutowywał bez pojęcia. Super Serwis. Praktykant by to lepiej wlutował. A te druciki to już całkiem super.
    Proslayers
    Level 6  
    No właśnie, najgorsze jest to że gość mojej matce rozwalił tablet i stwierdził że może tylko zwrócić to co było zapłacone za naprawę 80zl. A jeszcze gorsze jest to że naprawiane to było 4 albo 5 razy w tym samym "serwisie" . No i za 5 razem gość powiedział że już nie wypisuje żadnego potwierdzenia tylko on zapamięta że to dla niej. No i teraz ani tego zgłosić ani nic. A do wymiany już teraz została chyba tylko plyta główna.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Ale gniazdo działa czy nie?
    Osoba która wymieniała gniazdo oderwała pady przy wylutowywaniu starego gniazda i stąd te druciki.
    gradek83
    Level 42  
    Sygnał D+ i D- prawdopodobnie przechodził przez płytę PCB skoro ktoś uszkodził to gniazdo a serwis podjął się naprawy robiąc w pełni funkcjonalne obejście to raczej moim zdaniem naprawa wykonana w miarę możliwości poprawnie.
    Proslayers wrote:
    za naprawę 80zl

Serwis płaci podatki plus koszty samego gniazda to chyba nie tak drogo aczkolwiek na pewno sam bez odpowiedniego sprzętu byś tego nie zrobił raczej.
    Proslayers wrote:
    A do wymiany już teraz została chyba tylko plyta główna.

Jeśli kilkukrotnie gniazdo było rzekomo wyrywane to raczej naprawa była robiona na styk... Podczas wyrwanego gniazda micro usb pady już nie trzymają jak na początku i warto zastosować dodatkowe wzmocnienie obudowy do masy wykorzystując większą powierzchnię lutowania.

Co do samych napraw jeśli to były naprawy gwarancyjne ( w co wątpię) gdzie nie wiem czy czasem uszkodzenie gniazda nie podlega uszkodzeniu mechanicznemu niepodlegającemu bezpłatnej naprawie gwarancyjnej to mogę tylko wywnioskować że to był jakiś zwykły nieautoryzowany serwis który sam od siebie mógł dać jakąś tam krótko terminową gwarancję w ramach której były te naprawy wykonywane.

Jeśli teraz masz to gniazdo w miarę naprawione i działa to może lepiej pozbądź się tego tabletu jako po serwisowy i za zarobione pieniądze zainwestuj w coś innego... Odkąd Lenovo przeszło w łapy chińczyków zauważyłem że jakość wykonywanych sprzętów jest jaka jest no ale to tylko moje zdanie na temat tej chińszczyzny.
    Proslayers
    Level 6  
    @gradek83
    Pady nie wyglądały na wyłamane tylko upalone przez lutownice, ktoś musiał to potraktować niezłą temperatura,
    Po przyciśnięciu, został wydany nowy tablet, a serwisu już raczej nie odwiedzę.

A te w pełni funkcjonalne obejście mogło robić zwarcia w kilku miejscach, przez to się prawdopodobnie wysypało oprogramowanie.