Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - błąd aktualizacji 0x80080005, 0x800f081f , 0x800F0906

Dawiidos 12 Sty 2018 00:39 1482 3
  • #1 12 Sty 2018 00:39
    Dawiidos
    Poziom 4  

cześć,

przesiadłem się w laptopie na dysk ssd - klon zrobiony za pomocą EaseUS Todo Backup. Po podmiance dysków zrobiłem Windows Update (Windows 10 Home). Pojawił się błąd 0x80080005. Ponowienie próby nic nie daje.
    Po linkach itd dotarłem do wiersza poleceń, gdzie zrobiłem takie kroki
    1.Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth -> The operation completed successfully.
    2.Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth -> The component store is repairable. The operation completed successfully.
    3.Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:F:\sources\sxs /LimitAccess -> pojawia się Error: 0x800f081f Use the "Source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature
    4.Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:F:\sources\sxs -> Error: 0x800f0906 The source files could not be downloaded.
    Use the "source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature.

Próbowałem się też dostać do Local group policy editor (gpeditor.msc), ale nie odnajdywało po wpisaniu do wyszukiwarki uruchamianie. Spróbowałem przenieść 2 foldery z syswow64 na system32 dotyczące group policy. Okazało się, że są puste, a gpeditora.msc innie było w tej lokalizacji.
    Program MMC nie może otworzyć pliku:/

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać skutecznie ten problem?

0 3
  • #2 20 Sty 2018 23:43
    piotr147
    Poziom 17  

Nie zawsze się to udaje.
    Przynajmniej jak jest różnica w pojemności dysku.
    najlepiej zainstaluj wszystko na nowo.

0
  • #3 21 Sty 2018 00:27
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jeśli masz jeszcze stary dysk HDD i na nim nieruszone dane które chcesz przenieść na nowy SSD, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie kopii posektorowej, co odzwierciedli wszystkie dane 1:1.
    Warunkiem jest to iż dysk docelowy musi być równej (bądź większej) pojemności od dysku z którego dane będą zgrywane.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html

0
  • #4 21 Sty 2018 14:15
    safbot1st
    Poziom 43  

Dawiidos napisał:
    za pomocą EaseUS Todo Backup.

Tego typu programy niestety skutecznie uszkadzają strukturę nowych "niedotykalskich" systemów powyżej W7 (zwłaszcza wykonując to, co niewyobrażalne - klonowanie z poziomu OS, który jest klonowany).
    Sprawdź clonezillę. Warunek już został podany - dysk docelowy taki sam lub większy niż źródłowy.
    ps. Ostatnio wałkowałem temat, gdzie system nie odpalał się z SSD nawet po poprawnym sklonowaniu 1:1 z HDD. Zanim winę zgoniliśmy na bioprądy i magię powstała hipoteza dostępu OS do strefy serwisowej dysku HDD ;þ .

0