Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta spk 95008 vs Blaupunkt PA-25

gierekpl 20 Sty 2018 01:20 1488 4
  • #1 20 Sty 2018 01:20
    gierekpl
    Poziom 8  

Witam forumowiczów :) . Chciałem się was poradzić jaki zestaw głośników wybrać.
    Głównie chodzi mi o zestaw do domu, ale fajnie by było czasem zabrać na jakąś małą imprezkę, działkę. Znalazłem w miarę jak dla mnie dwie propozycje narazie.

Manta: http://www.manta.com.pl/pl/spk95008 Cena 1250 zł czy,
    Blaupunkt: https://m.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/blaupunkt-pa25.bhtml cena 999zl.

Generalnie z odsłuchu chwilowego (bo w sklepie ) i mobilności (jedna kolumna na kółkach) lepiej wypadał Blaupunkt (160W rms) mimo że to tylko jedna kolumna. Z drugiej strony kusił mnie zestaw Manty(120W rms), no bo jak by mi w domu stało to jest to już dwie kolumny i dźwięk stereo, estetyka ładniejsza i panel u góry jednej z kolumn ( w Blaupunkt panel jest z tylu).

Aha, no i marka. Blaupunkt jest renomowaną niemiecka marka, a Manta Polski sprzęt.

Prosił bym o wasze zdanie ewentualnie mile widziane jakieś inne lepsze zestawy w tych cenach lub składaki ( wzmacniacz + kolumny)

W miarę pilne bo chce na dniach już coś kupić.

Dzięki :)

0 4
  • #2 20 Sty 2018 14:39
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Ehhhhh.... Albo do domu (w domyśle do słuchania muzyki),albo na działkę. Nie ma uniwersalnego rozwiązania - chyba, że bumbox... :)
    Co do tych z linków - oba równie "dobre" - to produkt ostatniej mody na pseudo estradę w domu. Ani to gra, ani wygląda.
    Jeśli masz zamiar wykorzystywać je w domu - to porażka. Tu najlepiej się sprawdzą kolumny stricte domowe - lepsza jakość, lepsze komponenty, wierniejszy dźwięk.
    A jeśłi na działkę - to już Twoja wola i Twój portfel...
    W każdym razie mnie tego typu zestawy (jeszcze w dodatku z chełpieniem się mocą 1200W PMPO* ) wywołuje jedynie śmiech.

* - Moc zupełnie bez odzwierciedlenia w praktyce. Teoretycznie to moc jaką w jakimś zupełnie nieokreślenie krótkim czasie jest w stanie obudować z siebie zasilacz (a raczej kondensator...) - A w praktyce - Podziel Moc Przez Osiemnaście... :)
    (a i tak to co wyjdzie traktuj z dużą ostrożnością...)

0
  • #3 21 Sty 2018 12:07
    Pablo905
    Poziom 8  

Witam. Jestem posiadaczem Blau, trzeba przyznać że "wydmuch"ma potęga!!! To że panel jest usytuowany z tył uznaje za plus ze względu na bezpieczeństwo, sterowanie i tak z pilota. zdecydowanie wygląd też lepszy/ bez krzykliwych dodatków/.
    A Manta to Manta, muszą pracować nad jakością produktów która nie przystaje do ceny

0
  • #4 24 Sty 2018 14:30
    gierekpl
    Poziom 8  

Kurcze. Szkoda że teraz o tym balupunkcie napisałeś. Kupiłem już manty. :( . W sumie to nie miałem jeszcze okazji przetestować ich w 100%. Więc może nie będę żałował.

0
  • #5 26 Sty 2018 06:57
    Pablo905
    Poziom 8  

Mam nadzieje że będą Ok.

1