Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor 55 cali do 3000 zł?

NoName8730 23 Jan 2018 11:48 8520 16
    NoName8730
    Level 6  
    Witam serdecznie wszystkich znawców tematu.
    Planuję kupić tv 55" do kwoty 3000 zł, ale jest taki wielki wybór na rynku, że się już pogubiłem. Bardzo prosiłbym o pomoc bardziej obeznanych.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać, za jakiś czas wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Dwa okna dachowe na wprost tv oraz drugie okno od boku (mam rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32" - jestem zadowolony
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Usb, przeglądarka,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja naziemna oraz cyfrowy Polsat
    10 .Jakie urządzenia? Dekoder
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4 godziny
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy 70%, sport 20%, inne 10%
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Może jakieś gierki przez internet jeśli się da
    16. Preferencje co do marki? Marka najmniej awaryjna
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolny czas reakcji
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, obecnego Samsunga mam 10 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak

Dodam, że w grę wchodzi zakup tylko w media expert ze względu na promocję 50% ceny. Rozglądałem się i sprzedawcy mocno chwalili Panasonic LED TX-55EX610E - czy naprawdę jest najlepszy w tej cenie? Są różne LG, Samsungi i Philipsy w cenie nawet 2000 zł i nie mam pojęcia czym takim się różnią.
    Bardziej byłem nastawiony na Samsunga ale czytałem, że zdarzają się jasne plamy na ekranie.
    Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim dziękuję. Jeśli zrobiłem coś źle to przepraszam to mój pierwszy post w życiu.
    Maxornowak
    Level 11  
    Proponuję SAMSUNG UE55MU6220.
    NoName8730
    Level 6  
    Dziękuję za propozycję. A można jakieś uzasadnienie? Dlaczego akurat ten Samsung mu6102? Co z tym Panasonikiem, który mi doradzali?
    Maxornowak
    Level 11  
    Nie mam w/w panasonica. Za to mam ten model Samsunga :-)
    NoName8730
    Level 6  
    Długo go masz? Nie ma żadnych przebarwień? Czytałem, że się zdarzają i się trochę zraziłem.
  • Helpful post
    Maxornowak
    Level 11  
    Mam go rok. Do chwili obecnej nic złego się nie dzieje. Doradzają by ograniczać obrazy statyczne.
    NoName8730
    Level 6  
    Ok dzięki :)
    Czekam może jeszcze ktoś się wypowie o Panasonikach.
    Przeglądam specyfikację chociażby Samsunga 55 cali za 2200 i tego za 2700 i nie wiem tak na prawdę czy niezbyt wymagający widz jak ja zauważy różnice oglądając, oprócz tej w portfelu oczywiście.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    NoName8730 wrote:
    Czekam może jeszcze ktoś się wypowie o Panasonikach.

Jakość obrazu Panasonic jest bardzo dobra. Do tego masz dobre systemy upłynniania obrazu.
    Wada to prosty system smart MyHomeScreen - stabilny ale zdecydowanie mniej funkcjonalny od Tizena czy WebOsa.\

Model EX6xx to najtanszy model wart zainteresowania, jednak dla mnie sens zakupu Panasa zaczyna sie od serii EX7xx - to juz naprawde dobre i uniwersalne telewizory na matrycach VA i 60Hz.
    NoName8730
    Level 6  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Chyba już się zdecydowałem na jakiś, ale lepiej nie mówię jaki bo zaraz mi odradzicie i nigdy nie kupię :p
    Nie mam więcej pytań :)
    NoName8730
    Level 6  
    I stało się! Mam od dwóch dni swoją pięćdziesiątkepiątke😆
    Muszę przyznać, że dużo czytałem przed zakupem. Czytałem, czytałem i czytałem aż oczy bolały :)
    Porównywałem około dziesięciu modeli. Wybrałem coś zupełnie innego od tego o czym tu rozmawialiśmy.
    Nie jestem może zbyt wymagający więc trochę obniżyłem sumę, którą chciałem przeznaczyć na tv.
    Patrząc na funkcje mi niezbędne a cenę wybór padł na Philips 55pus6262.
    Różnica w porównaniu z tym co miałem ogromna, ale to oczywiste. Internet chodzi ładnie. Obraz mi się bardzo podoba. Dźwięk jak to dźwięk w telewizorach - bez rewelacji, ale spodziewałem się tego a i tak wiedziałem, że będę miał podłączony zestaw stereo (co do dźwięku jestem już bardziej wymagający).
    Zapłaciłem za niego 2299 i myślę, że jest dla mnie wystarczający pod względem funkcjonalności. Czy będę długo zadowolony? - czas pokaże;)
    Zastanawia mnie jeszcze funkcja ambilight (nie sugerowałem się tym) czy jej nie wyłączę. Jeszcze muszę trochę poeksperymentować z tym.
    Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    I już mi teraz nie piszcie, że źle zrobiłem 😀
    User removed account
    Level 1  
    NoName8730
    Level 6  
    Zaciekawiłeś mnie tą kalibracją. Przeczytałem artykuł o tym i pojawiają się pytania. Czytam o jakichś specjalnych pomiarach itp żeby uzyskać obraz taki jakim chciał go pokazać reżyser. Czyli nie wystarczy, że ustawiłem sobie wedle własnych widzimisie? Można gdzieś znaleźć gotowe ustawienia już po profesjonalnych pomiarach do konkretnych modeli? Jeśli jest coś źle ustawione to czy może szkodzić np na żywotność matrycy?
    User removed account
    Level 1