Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jura F9 ekspres do kawy. - Kawa kapie powoli z wylewek.

clim 25 Sty 2018 17:42 675 6
  • #1 25 Sty 2018 17:42
    clim
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie.
    Ekspres do kawy Jura F9. Blok zaparzacza wymieniany półtora roku temu, wtedy tez ekspres czyszczony w serwisie. Od jakiegoś tygodnia kawa raz cieknie w miarę szybko, raz kapie z wylewek. Dodam że wodę mam miękką na poziomie 3-4 stopni, ekspres jest regularnie czyszczony tabletkami i odkamieniany.
    Czy stawiać na zapchane sitko zaparzacza czy zapycha sie w nich coś innego??
    Dzieki!

0 6
  • #2 25 Sty 2018 19:56
    nioop

Specjalista AGD

Raczej tylko sitko w zaparzaczu.
    Niestety, obecne typowo marketowe kawy dają "popalić" blokom zaparzającym.
    Także półtora roku to i tak naprawdę dużo, jeżeli używa Pan np. Lavazzy

1
  • #3 11 Sie 2018 12:54
    pierotez
    Poziom 12  

Dopiszę się z podobnym problemem. Mi też coraz wolniej cieknie i zauważyłem że kręcąc wylewką mogę ustawić moment że leci szybciej ale wiadomo to akcja doraźna. Druga sprawa to coraz mocniej zasyfiony wylot z zaparzacza - tam z kąt lecą fusy do pojemnika.
    Już od dłuższego czasu zbieram się do serwisu ale zawsze coś tam innego ważnego się trafi :(
    Moja J. Ena7 na już ponad 5l, parzy doskonałą kawę, woda zawsze filtrowana, ekspres odkamieniany i czyszczony tabletkami tylko od jury ;)
    Niestety na nieszczęście Jura nie przewidziała ingerencji wewnątrz tak jak np. Saeco.
    Pytania do użytkowników robiących już serwis tych expresów. Cena serwisu / czyszczenia to ok. 300 stówy. Tu w temacie była wymiana po 1,5r. zaparzacza!
    Ile dodatkowo zapłacę jak trzeba będzie naprawić (a więc wymienić) zaparzacz i ten nieszczęsny blok nalewający kawę?

0
  • #4 11 Sie 2018 16:11
    nioop

Specjalista AGD

pierotez napisał:
    Dopiszę się z podobnym problemem. Mi też coraz wolniej cieknie i zauważyłem że kręcąc wylewką mogę ustawić moment że leci szybciej ale wiadomo to akcja doraźna. Druga sprawa to coraz mocniej zasyfiony wylot z zaparzacza - tam z kąt lecą fusy do pojemnika.
    Już od dłuższego czasu zbieram się do serwisu ale zawsze coś tam innego ważnego się trafi :(
    Moja J. Ena7 na już ponad 5l, parzy doskonałą kawę, woda zawsze filtrowana, ekspres odkamieniany i czyszczony tabletkami tylko od jury ;)
    Niestety na nieszczęście Jura nie przewidziała ingerencji wewnątrz tak jak np. Saeco.
    Pytania do użytkowników robiących już serwis tych expresów. Cena serwisu / czyszczenia to ok. 300 stówy. Tu w temacie była wymiana po 1,5r. zaparzacza!
    Ile dodatkowo zapłacę jak trzeba będzie naprawić (a więc wymienić) zaparzacz i ten nieszczęsny blok nalewający kawę?

Blok zaparzajacy rzadko ulega uszkodzeniu, to raczej takie wymieniane na siłę bo przy odrobinie chęci można go rozebrać i przeprowadzić regenerację.
    Jeżeli ekspres robi kawę to bloku zaparzania nie trzeba wymieniać..

1
  • #5 12 Sie 2018 07:19
    pierotez
    Poziom 12  

O dzięki, wiadomo że fachowe oględziny rozwiewają wątpliwości.
    Co do nalewania kawy to dzisiaj wręcz kropelkowo ciekła, dopiero pokręcenie wylewką i pokazała się stróżka?!
    Znalazłem w sieci że ktoś tak miał i po rozebraniu właśnie nie blok / sitko zapchane tylko wylewka popękała i kawa rozlewała się w środku!
    W razie co znalazłem manuale do demontażu bloku zaparzania i tego bloku co leje kawę. Potrzebne narzędzia to 2 torksy 15 i 20, jakiś owalny kluczyk i śrubokręt.
    Tylko ta wylewka potrzebuje do zdjęcia dorobienia okrągłego kłucza np. z kołka drewnianego.
    Hmm spróbuję, może sobie poradzę.

Dodano po 13 [godziny] 39 [minuty]:

Trochę rozkminki i:

Tak wygląda narzędzie potrzebne do wyjęcia wewnętrznej wylewki z obrotowego bloku:

Jura F9 ekspres do kawy. - Kawa kapie powoli z wylewek. Jura F9 ekspres do kawy. - Kawa kapie powoli z wylewek. Jura F9 ekspres do kawy. - Kawa kapie powoli z wylewek.

a tak ten dystrybutor wewnętrzny który ponoć nieraz popękał (koszt 8-10 eurasów):
    Jura F9 ekspres do kawy. - Kawa kapie powoli z wylewek.

0
  • #6 14 Wrz 2018 21:49
    pierotez
    Poziom 12  

Napisze jeszcze raz. Już wiadomo że bloz zaparzający OK. Usterka zlokalizowana, wylewak kawy robi psikusy.
    Pytanie z innej beczki, ekspres podczas pracy przy zaparzaniu kawy wydaje głośne i dziwne dźwięki.
    Jakiego smarowidła użyć do konserwacji, czy Jury za prawie 150 zeta, czy może być wazelina z apteki za 2 zeta czy profesjonalny silikonowy OKS 1110 hucznie polecany na sponsorowanych stronach??!

0
  • #7 10 Lis 2018 23:10
    pierotez
    Poziom 12  

nioop napisał:
    Blok zaparzajacy rzadko ulega uszkodzeniu, to raczej takie wymieniane na siłę bo przy odrobinie chęci można go rozebrać i przeprowadzić regenerację.
    Jeżeli ekspres robi kawę to bloku zaparzania nie trzeba wymieniać..

Blok i wylewka rozebrane na części. Wylewka okazałą się OK, żadnych pęknięć jak ktoś pisał. Po udrożnieniu i wyczyszczeniu z zaschniętej kawy przelot idzie bez oznak oporu :)
    Teraz blok. rozebrany na części, wyczyszczony i na wazelinowany. Dokładnie złożony. Drożność sprawdzona! Odpalone płukanie i pierwsze 3 w kanał. Kawę zrobił ale z oporem.
    Widzę że problem zdaje się z zaparzaczem i wizyta u Barnaby nieunikniona ;) :(
    Blok chodzi tak samo głośno ale kawa zaczęła wypływać z wylewki :)
    Jutro po testuję zaparzanie kawy bo dziś już dnia zabrakło. Martwi mie to że płukanie zamiast wylewką idzie w ekspres (w tackę dołem), przecież wylewka musi być płukana!

0