Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DELL INSPIRION 17R 7010 - Nie uruchamia się, potrzebny schemat układu zasilania

02 Lut 2018 19:52 381 6
 • Poziom 7  
  Witam, tak jak w temacie. Laptop Dell inspirion 17r 7010 nie włącza się.
  Po kliknięciu klawisza power dioda power mignie na ułamek sekundy po czym gaśnie i wtedy na ok sekundę zapala się dioda ładowania i gaśnie. Po zmierzeniu napięcia na tranzystorach wychodzi na to, że są uszkodzone. Na wejściu jednego jest 19v V na wyjściu już tylko 1,5V, co za tym idzie na wejściu drugiego jest 1,5v V na wyjściu 0. Dodatkowo drugi ma przebicie do masy. Potrzebuję schematu elektrycznego układu zasilania, żeby dokładnie określić, czy to na pewno te tranzystory i jakie one są.
 • Spec od komputerów
  Damian24911 napisał:
  Po zmierzeniu napięcia na tranzystorach wychodzi na to, że są uszkodzone... na wejściu jednego jest 19v na wyjściu już tylko 1,5 , co za tym idzie na wejściu drugiego jest 1,5v na wyjściu 0.

  ;)
  Trzeba oddać laptop do serwisu.
 • Spec od komputerów
  Wpisz oznaczenie płyty w przeglądarkę schemat znajdziesz w kilka sekund.
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Damian24911 napisał:
  Boro1234567 probowalem znaleźć i nie udało mi sie... moglbys mi pomóc?

  Masz w załączniku.
 • Poziom 7  
  Więc tak. Wymieniłem dwa tranzystory fds8884 o oznaczeniach PQ10 i PQ11. Laptop startuje... Pierwsza próba doszła nawet do ładowania windows, późniejsze kończą się na końcu paska z oknem dell i laptop się wyłącza ... Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to uszkodzony przycisk power... o dziwo nowe tranzysory zachowują się podobnie do starych ale komp próbuje startować. Czy możliwe jest zwarcie w dalszej części płyty?