Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM8062 - błąd F06

rra1973 08 Lut 2018 00:35 297 2
  • #1 08 Lut 2018 00:35
    rra1973
    Poziom 1  

Witam!
    Od pewnego czasu mam problem z pralką polegający na tym, że podczas prania zapaliła się lampka z informacją "otwarte drzwi" i pralka przestaje prać.
    Wg sugestii z Elektrody wymieniłem szczotki silnika (nowe węgliki, sprężyny w nowych plastikowych uchwytach), został delikatnie przetarty wirnik, stojan silnika (miejsce, po którym trze szczotka) drobnym papierem ściernym (ręcznie kręciłem silnikiem, przykładając papier ścierny) - pomogło na ok.10 prań i ponownie zapaliła się lampka - otwarte drzwi.
    Następnie zamówiłem mechanika, który ponownie przetarł papierem ściernym wirnik/stojan silnika z tą różnicą, że silnik pracował pod prądem(trochę się pokurzyło). Starczyło to na ok. 3 prania i ponownie zapaliła się lampka sygnalizująca, że drzwi są otwarte.
    Następnie dałem pralce spokój na ok. 7 dni i ponownie zacząłem prać, zrobiłem 2 prania i pojawił się symbol F06. Wg instrukcji obsługi mam teraz problem z podzespołami elektrycznymi.
    Bardzo proszę o poradę, pozdrawiam.

0 2
  • #2 08 Lut 2018 08:41
    pdemski
    Poziom 19  

Sprawdz w module sterującym czy nie ma zimnych lutów ,czy wszystkie kostki z przewodami mają dobre styki i do sprawdzenia jeszcze przekazniki.

0
  • #3 08 Lut 2018 10:09
    zhudomel
    Specjalista AGD

rra1973 napisał:
    Bardzo proszę o poradę
    Masz ją na elektrodzie, tylko nie chciało się szukać. To jest problem z tachogeneratorem na silniku.

0