Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Astra G Cabrio - Dach rozkładany a zima

daamiaan94 08 Lut 2018 16:52 1398 18
  • #1 08 Lut 2018 16:52
    daamiaan94
    Poziom 14  

Witam, przymierzam się do zakupu jakiegoś fajnego auta, w oko wpadła mi Astra G w Cabrio, tylko właśnie tutaj zaczyna się problem - Cabrio, którego nigdy nie miałem i nie użytkowałem, pytałem znajomych to każdy ma inne opinie zależnie od samochodu i dachu, boję się że podczas zimy dach się rozpadnie, dlatego pomyślałem, że zapytam tutaj kogoś kto miał styczność z dachem materiałowym w zimie, czy stwarza jakieś większe problemy, ponieważ nie chce się wpakować w tzw. bagno i kupić coś co tak naprawdę nie będzie najlepszym pomysłem na zimę, oczekuję odpowiedzi na temat tego auta, nie interesują mnie inne modele czy marki samochodów. Proszę o informację czy warto kupić cabrio, na lato wiadomo ale chodzi mi o zimę najbardziej. Z góry dzięki, pozdrawiam.

Ps. Jeżeli zły dział, proszę o przeniesienie.

0 18
  • #2 08 Lut 2018 19:23
    Jarzabek666
    Poziom 26  

Jak zauważyłeś bezdaszniki są dobre na lato a zimą przeważnie w garażu siedzą. Bo mają jeden poważny problem nieszczelność uszczelek gwizd itd. czyli mniejszy komfort jazdy zimą. Materiały bez problemu wytrzymują zimę o ile zakonserwowane co prawda impregnaty i inne płyny do zabezpieczeń trochę kosztują ale są. Oczywiście inni ratują się hardtopaem w celu lepszego utrzymania ciepła zimą ale to i tak nie ma sensu.

O dach napewno nie ma co się bać że się rozpadnie o ile będziemy konserwować.

0
  • #3 08 Lut 2018 22:56
    kakibara
    Poziom 27  

Kolega z pracy ma astre g cabrio benzyna z turbo - jezdzi do pracy każdego dnia o każdej porze roku - masz jakieś pytania - mogę mu przekazać.

0
  • #4 08 Lut 2018 23:20
    Tommy82
    Poziom 39  

Znajomy się napalił jak szczerbaty na suchary.
    Nie przepłacił za bardzo ale za co zapłacił to miał, z dachem kombinował miał jako jedyne auto i sprzedał po pierwszej zimie. Wszyscy odradzali to się z problemów nie zwierzał, ale stwierdził ze "nigdy więcej, nie po prostu - nie". Ale autko w miarę fajne może i bym się napalił. Choć jak bym szukał opla to moim marzeniem jest raczej kadet gsi nawet skundlony tj swapowany.

0
  • #5 09 Lut 2018 11:44
    daamiaan94
    Poziom 14  

To oczywiste że trzeba konserwować, coś za coś, ale auto mam zamiar kupić na dłużej niż tylko na lato, tak jak kolega wyżej napisał napaliłem się na cabrio, ogólnie auto mam gdzie trzymać, obecne stoi pod tzw. altanką, zabudowaną, jeżeli jestem w pracy auto mam na widoku, nawet podczas opadów byłbym w stanie wyjść i zdjąć z dachu śnieg, tylko właśnie chodzi mi o to czy ten dach nie będzie pękał w zimie, bo pytałem niektórych znajomych co mieli cabrio to jeden mówił że mu pękł dach, nie wiem czy na serio to powiedział czy żartował ale wolę się upewnić przed zakupem i myślę że ktoś mi doradzi.

0
  • #6 09 Lut 2018 11:52
    Tommy82
    Poziom 39  

Ten znajomego to był taki raczej łatany, ale nie wiem czy to od składania rozkładania czy jakiś feler i stelaż uszkadzał czy temperatura.

0
  • #7 09 Lut 2018 11:57
    daamiaan94
    Poziom 14  

To zależy właśnie, bo słyszałem też że dach w zimie trzeba rozgrzewać, ale czy to prawda to nie wiem, tzn. nagrzewać w środku co jakiś czas.

0
  • #8 09 Lut 2018 12:00
    Tommy82
    Poziom 39  

Na pewno bym go w zimie nie składał czy rozkładał nawet w niskich temperaturach niekoniecznie zerowych.

0
  • #9 09 Lut 2018 12:11
    daamiaan94
    Poziom 14  

O tym raczej każdy wie, że nie wolno rozkładać dachu w zimie, bo wiadomo dach zamarznięty grozi pęknięciem, także chodzi mi jedynie o to czy nie będzie problemów z dachem podczas zimy, czy przejeździ spokojnie nierozkładany zimę ;)

0
  • #10 09 Lut 2018 18:37
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Kabriolet kupujesz "jak masz już vana i sedana". Jako jedyny samochód zdecydowanie odradzam.

0
  • #11 10 Lut 2018 08:06
    daamiaan94
    Poziom 14  

Czyli każdy ma inne zdanie, jest jeszcze druga opcja, bertone coupe, tylko pytanie, jak jest z silnikami 1.8, słyszałem, że awaryjne, czy to prawda?

0
  • #12 10 Lut 2018 10:16
    kakibara
    Poziom 27  

Cooooo? 1.8 125KM awaryjne? Jedne z najlepszych po 1.6 szr.

2
  • #13 10 Lut 2018 10:36
    daamiaan94
    Poziom 14  

Ja jedynie opisuję to co usłyszałem od kilku osób, możliwe, dlatego że oni są fanami Audi, mają Adiu, mnie również namawiają na Audi, ale jakoś nie jestem przekonany co do tej marki i chcą mi zrobić tzw. "banię" na temat 1.8 w Astrze który właśnie mam zamiar kupić.

0
  • #14 10 Lut 2018 15:01
    Tommy82
    Poziom 39  

Moje ogólne rady przy takich autach około joungtimerowych-
    - Brać takie co w przewidywalnym czasie będą miały 25 i potencjał na niższe koszty OC.
    - Takiego joungtimera zamiast sprzedać schować w szopie.
    - Kupować wersje limitowane jakieś sygnowane rzadkie etc.
    - Nie agrotuningować a jeśli już to poprzednie punkty są bez znaczenia w zasadzie.

0
  • #15 10 Lut 2018 16:37
    Jarzabek666
    Poziom 26  

daamiaan94 napisał:
    Czyli każdy ma inne zdanie

Każdy ma inne gusta i sposób patrzenia na auto. Jednemu trzeszczący schowek nie przeszkadza a drugiego doprowadza do furii.

Nie wierzę że wszystkie kabriolety przez sojowe lata były tylko w garażu na pewno nie jeden stał pod chmurką a dachy mają nadal. Nie znam opli ale znam audi tam nie ma problemów żadnych z dachem nawet podczas składania zima i momo że dachy mają już niedługo po 30lat nic im nie dolega z materiałem poza tylną szybką pleksi matowieje.

Pod blokiem 5 lat stoi golf i nic jakoś nie widać by miał coś nie tak.

0
  • #16 16 Lut 2018 15:15
    daamiaan94
    Poziom 14  

Już szczerze to sam nie wiem, nigdy nie miałem cabrio, także bardzo muszę się zastanowić czy jest sens kupna cabrio czy może lepiej zwykłą bertone.

0
  • #17 16 Lut 2018 17:42
    Jarzabek666
    Poziom 26  

Z 20lat temu może i sam bym się bał, ale biorąc pod uwagę jakie mamy teraz zimy pytanie "Dach rozkładany a zima" staje się bez sensu bo nie mamy prawdziwej zimy.

0