Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Błąd przy próbie podłączenia atmel studio z usbasp

rafalrfq 09 Feb 2018 19:41 843 12
    rafalrfq
    Level 9  
    Witam,
    mam procesor atmega 88pa-pu i programator usbasp, chciałbym pisać progamy w atmel studio i wgrywać je przez dodany avrdude. Konfiguracji dokonałem wg. instrukcji tmf (http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/Atmel-Studio-Programator-USBasp-USBTiny.html).
    Właściwie to jest to mój pierwszy procesor i nie wiem gdzie mogę popełniać błąd - sprawdziłem połączenia na płytce stykowej, mam zainstalowane sterowniki z usbasp, ale przy próbie połączenia wyskakuje mi komunikat
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    rafalrfq
    Level 9  
    gdy wpisze m88p to wyskakuje mi lista oznaczeń procesorów w konsoli
    -e -P usb -c USBasp -p m88 -B 8
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    rafalrfq
    Level 9  
    Do tego będę potrzebował innego programatora? Czy jest może jakiś inny sposób?
    User removed account
    User removed account  
    rafalrfq
    Level 9  
    Po dość ciężkich przejściach udało mi się uruchomić układ za pomocą tego programatora, ale użyłem do tego eclipsa, a wolałbym programować w Atmel studio. W menu tools mam dodaną opcję wg tej instrukcji(link w pierwszym poście) chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem pojęcie połączenia AS z usbasp, bo teraz jak skompiluje program i kliknę w to dodane menu to w konsoli pokazuje mi się tylko potwierdzenie poprawnego połączenia między avrdude a procesorem. Używa ktoś AS w ten sposób i mógłby mi podpowiedzieć co dalej zrobić?
    tmf
    Moderator of Microcontroller designs
    Po prostu zrób dokładnie wg poradnika. Wygląda na to, że nie dodajesz do wywołania avrdude wskazanych w poradniku linii odpowiadających za programowanie pamięci.
    rafalrfq
    Level 9  
    Znalazłem błąd, rzeczywiście był on w tym miejscu ;), a problem polegał na tym że uruchamiałem skrypt w aktywnym oknie z kodem main.c i taką właśnie nazwę przekazywałem do avrdude i brało mi plik main.hex