Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Wyszukiwarak zwracająca listę uprawnień z tabeli (drugi plik "dane&qu

smelbo 12 Lut 2018 19:59 345 3
  • #1 12 Lut 2018 19:59
    smelbo
    Poziom 9  

Cześć koledzy,
    Mam dość dużą bazę danych (tabelę) w jednym pliku. Arkusz jest zbudowany na takiej zasadzie, że nazwy kolumn odpowiadają uprawnieniom pracownika. Pierwsza kolumna to ID pracownika. Jeśli pracownik posiada dane uprawnienie to przy jego ID występuje cyfra 1 pod danym uprawnienie. Jeśli uprawnienia nie posiada, komórka pozostaje pusta.

Chciałbym zrobić wyszukiwarkę uprawnień (drugi plik), podając ID pracownika wyświetlają się uprawnienia jakie posiada. Są one pobierane z pliku o nazwie "Dane".

Załączam pliki, będzie łatwiej zrozumieć.

Dziękuję za wszelką pomoc.

P.S.
    W oryginale baza jest znacznie większa (ponad 70 tyś wierszy)

0 3
  • #2 12 Lut 2018 22:50
    lanzul
    Poziom 26  

W sumie to nie trzeba żadnego makra, wystarczy "Wyszukaj.Pionowo", np. w 'D7':

=WYSZUKAJ.PIONOWO($A$7;'C:\Temp\[Dane.xlsx]Arkusz1'!$A$1:$K$80001;WIERSZ(D2);0)

i skopiować go w dół.

'C:\Temp\' - katalog w którym będzie baza.

Jeśli po wpisaniu wzoru, "nie załapie" on danych, to trzeba będzie jednokrotnie otworzyć plik z danymi w tej lokalizacji i pozwolić wzorowi się zaktualizować, po czym plik z danymi zamknąć.

VBA - Wyszukiwarak zwracająca listę uprawnień z tabeli (drugi plik "dane&quwyszukiw..a.jpg Download (38.49 kB)

0
  • #3 12 Lut 2018 23:34
    smelbo
    Poziom 9  

Wiem, że przez wyszukaj pionowo sie da. Jednak tych plików z danymi mam 5, każdy po ponad 70 000 wierszy i 120 kolumn.
    Chce w jedym pliku wyszukiwania pod klawiszem przypisać makra do wyszukiwania w danym pliku. Jeśli zrobie to na wyszukaj pionowo za kazdym razem funkcje bedą wyszukiwać we wszystkich plikach. Potrwa to wieki.

0
  • #4 13 Lut 2018 00:38
    lanzul
    Poziom 26  

A "zwykłe" makro będzie szybsze, otwarcie pliku w tle, wyszukanie, zwrócenie wyników, itd. ?
    Chyba tylko takie z ado/querytables z sql'em ...

0