Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ PB2140 - Projektor startuje i zaraz wyłącza lampę.

24 Lut 2018 20:53 1029 3
 • Poziom 4  
  Cześć, chciałem obejrzeć w sobotni wieczór film na większym ekranie i nic z tego.
  Otóż, projektor za pierwszym razem się uruchomił normalnie, wystartował i działał chwilę, aż się zawiesił i nie można było nawet wejść w menu. Obraz wyświetlał poprawny.
  W tej chwili projektor startuje normalnie - odpada lampę, miga dioda power, ale jak tylko zaczynają pracować wentylatory od razu wyłącza lampę i gaśnie dioda power, podświetlany jest tylko przycisk power.
  Czasami odpali w podobny sposób, ale dioda power świeci na zielono światłem ciągłym, wentylatory kręca. W tym momencie powinien wyświetlić logo, ale tego nie robi i wyłącza chwilę później lampę.
  Mam go od nowości, więc wiem, że nie było w nim nic grzebane, a lampa ma zużyte około 250 godzin. Czy da się go jeszcze odratować, czy to już koniec?

  Poprawka: teraz projektor startuje tak:
  1. próbuje wystartować lampę, miga dioda power
  2. lampa świeci, miga dioda power
  3. chwilę później ruszają wentylatory, zaraz powinien wyświetlić się ekran startowy z logo, dioda power świeci (o ile pamiętam wcześniej chyba migała)
  4. ekranu startowego nie wyświetla, wyłącza lampę, ale dioda power nadal świeci na zielono tak, jak gdyby był normalnie uruchomiony
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Witam

  Wiem, że to może głupio zabrzmi, ale warto by było sprawdzić czy wewnątrz projektora, w okolicy koła kolorów nie ma zbyt dużo kurzu oraz na czujniku. Jeżeli to nie rozwiąże problemu, może być uszkodzony balast ale to już trzeba by było sprawdzić rozebrać i zobaczyć co i jak :-) w razie problemów mogę pomóc . Zajmuje się serwisem projektorów od kilku lat tak że można śmiało ;-)
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  a kiedy był czyszczony i konserwowany ? ;-) generalnie to trzeba by rozebrać i zobaczyć jak wygląda w środku a potem posprawdzać - w razie czego możesz pisać PW albo na stronie www.csfot.pl - zajmujemy się też projektorami multimedialnym (wycena usterek i diagnoza jest bezpłatna)
 • Poziom 4  
  Nie był czyszczony. Projektor oddałem do serwisu obok domu. Niestety, naprawa okazała się dla mnie nieopłacalna ze względu na koszt. Dołożyłem 80zł i kupiłem używanego Epsona W6. Do filmów dużo lepszy.
  Prośba o przeniesienie tematu do kosza.