logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ORNO OR-WE-504: Błędy odczytu danych przez RS-485, co robić?

26 Lut 2018 16:44 5889 16
REKLAMA
  • #1 17065536
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 17065560
    3301
    Poziom 34  
    Posty: 2100
    Pomógł: 224
    Ocena: 868
    Do komunikacji z inwerterem użyłem AUTMOD14 z separacją, tylko A i B i działa, próbowałem też na podobnym jak z Twojej fotki ale połączenia nie uzyskałem.
  • REKLAMA
  • #3 17065573
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 17065578
    3301
    Poziom 34  
    Posty: 2100
    Pomógł: 224
    Ocena: 868
    Dokładnie tak.
  • REKLAMA
  • #5 17065614
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 17065653
    Jan_Werbinski
    Poziom 33  
    Posty: 2821
    Pomógł: 76
    Ocena: 670
    Mam taki sam konwerter i chcę go użyć do SDM630. Jaki soft pod Windows?
  • REKLAMA
  • #7 17065684
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 17065747
    Jan_Werbinski
    Poziom 33  
    Posty: 2821
    Pomógł: 76
    Ocena: 670
    Do zbierania użyję pewnie Domoticza. Ale najpierw bym się chciał pobawić w wyciąganie danych i skonfigurowanie.
  • #9 17066508
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 17071372
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #11 17132395
    zappulec
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Czy udało się rozwiązać problem z komunikacją ? kupiłem ten sam zestaw (tanie konwerter czarny usb/rs485 z aledrogo i licznik orno, nie chce działać pod windows 10, na linuxie też. Brak komunikacji rs485. Konwerter usb jest poprawnie wykrywany w linux i windows.
  • #12 17132413
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #13 18515913
    tomek_byd
    Poziom 13  
    Posty: 191
    Ocena: 11
    Dużo napsuł mi nerwów ten licznik, więc dopiszę się do tego tematu dla osób, które jak ja próbowały się z nim połączyć.
    Plik programu to OR-WE-504.zip lub Program%20do%20OR-WE-504.zip. Niestety niedostępny na stronie producenta, nie pobiera się, trzeba poprosić o niego to wysyłają go. Uruchamia się na każdym Windowsie, ale w trakcie rozpoczęcia transmisji wysypuje się na wyższych niż XP. Na XP wymaga .net Framework 3/3.5. Tak wygląda.
    ORNO OR-WE-504: Błędy odczytu danych przez RS-485, co robić?
    Dane odczytuje się poleceniem 0x01 0x03 0x00 0x00 0x00 0x10 0x44 0x06. Na screenie widać pod jakimi adresami znajdują się konkretne wartości. Wszystkie dane są wysyłane jako standardowe liczby całkowite. Napięcie, prąd oraz częstotliwość należy podzielić przez 10 żeby uzyskać poprawną wartość. Współczynnik mocy należy dzielić przez 1000. Komunikowałem się z nim zarówno przez "tani" konwerter na USB jak i przez konwerter ethernetowy Moxa DE-311. Nie było żadnych problemów.
    Wszystkie problemy jakie miałem były spowodowane programem PCsoftwre.rar, który występuje do pobrania na niektórych stronach przy tym liczniku. Nie jest to dobry program. Szuka danych pod innymi rejestrami i stąd błędy timeout lub zmiennego adresu urządzenia. W rzeczywistości to odczyt napięcia, a nie adresu urządzenia, dlatego wartość jest zmienna.
  • #14 18516055
    PV_Albert
    Poziom 21  
    Posty: 506
    Pomógł: 11
    Ocena: 117
    Warto pamiętać że jest to wskaźnik, co uczciwie producent podkreśla.
    Boleśnie to odczułem próbując odczytać moc chwilową z urządzenia którego pobór mocy był regulowany (triakiem) fazowo.
  • #16 21229233
    rychudogg
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Ocena: 3
    @tomek_byd

    tomek_byd napisał:
    Dużo napsuł mi nerwów ten licznik, więc dopiszę się do tego tematu dla osób, które jak ja próbowały się z nim połączyć.
    Plik programu to OR-WE-504.zip lub Program do OR-WE-504.zip. Niestety niedostępny na stronie producenta, nie pobiera się, trzeba poprosić o niego, to wysyłają go.


    Cześć, czy masz może ten program? Pisałem 2 maile z pytaniem o program do tego Orno i nikt mi nie odpowiedział. Mam takie liczniki i chcę poznać ewentualnie zmienić ich adresy, ale tego programu nie mogę znaleźć.
  • #17 21233223
    tomek_byd
    Poziom 13  
    Posty: 191
    Ocena: 11
    rychudogg napisał:
    Cześć, czy masz może ten program? Pisałem 2 maile z pytaniem o program do tego Orno i nikt mi nie odpowiedział. Mam takie liczniki i chcę poznać ewentualnie zmienić ich adresy, ale tego programu nie mogę znaleźć.

    Nie wiem na ile to można udostępniać, więc wysyłałem przez PW.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy zgłaszają problemy z odczytem danych z licznika ORNO OR-WE-504 przy użyciu konwerterów RS-485. Objawy obejmują komunikaty "time out" oraz zmieniające się dane przy różnych odczytach. Problemy mogą wynikać z niskiej jakości konwertera, a także z nieodpowiedniego oprogramowania. Użytkownicy sugerują użycie konwerterów z separacją galwaniczną, takich jak AVT, oraz przejście na systemy Linux dla lepszej kompatybilności. Wskazówki dotyczące komunikacji obejmują użycie terminali RS-485 oraz odpowiednich poleceń do odczytu danych. Wiele osób ma trudności z dostępem do dedykowanego oprogramowania, które działa tylko na starszych systemach Windows.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA